DOMÁCÍ ZTRÁTA, KTERÁ BOLÍ

Partnerstvím pro toto utkání podpořila firma M-trade úsilí zlínských házenkářů o zisk bodů z domácího utkání.

HÁZENKÁŘI VRŠOVIC PŘIJELI, VIDĚLI A ZVÍTĚZILI

 
 
V nedělním utkání s Vršovicemi počítali zlínští házenkáři s plným bodovým ziskem, kterým chtěli navázat na body minulý týden z Velké Bystřice.
Až na Jurku, který startoval v pohárovém utkání v dresu Zubří, nastoupilo naše družstvo v kompletní sestavě, která minulý týden ve Velké Bystřici vydřela. Soupeř ze spodní poloviny tabulky, při zisku bodů vidina postupu na horní tabulkové příčky, domácí prostředí - co chtít víc.
Jestli družstvo ovládlo uspokojení, nebo podcenění soupeře, nebo odbobí „Dušiček“, těžko říct. Pravdou ale je, že hned od první minuty to byli hosté, kteří dokazovali, že chtějí víc, že do Zlína nepřijeli jen na výlet.
Naopak naše družstvo působilo ospalým dojmem, jakoby čekalo, že se soupeř porazí sám.
Vršovice se nerady zbavovaly míče, v první půli chybovaly v přihrávce jen jedenkrát!!!!!! (celkem za utkání pouze 5x), v útoku vydržely nezvykle dlouho a trpělivě si připravovaly prostor ke střelbě. Naopak naši hráči darovali míč svému soupeři hned 14x!!!!!!!. Obrana se nechávala uspat dlouhým rozehráváním soupeře, nechala ho okolo „zóny“ běhat bez agresivnějšího kontaktu, při střelbě z větší vzdálenosti příliš naše obrana spoléhala na bloky.
Ještě že stejně ospale nepůsobili naši brankáři Šidlík s Černockým, kteří se v brance vystřídali oba dva a oba se dostali s úspěšností zákroků přes 40%.
 
V utkání ale mělo naše družstvo i světlejší chvilky.
Ve zcela zpackaném prvním poločase, to byl úsek hry, kdy otočilo skóre na svou stranu, když ze stavu 3:5 šlo do vedení na 6:5, ale jinak neustále dohánělo náskok soupeře.
Po úvodních minutách druhého poločasu, které pokračovaly v duchu poločasu prvního, nastal obrat a naděje na dobrý výsledek kolem jeho 10 minuty a vydržel po většinu času této části utkání. Nejprve naše družstvo sérií branek otočilo skóre ve svůj prospěch z 15:18 na 19:18 a až do 57-té minuty utkání jsme byli ve vedení o jednu až tři branky (21:19, 23:20) a nebo byla ve dvou případech plichta (19:19, 23:23). Vypadalo to na bodový závěr celého utkání, ale soupeř byl proti, když poslední tři a půl minuty vyhrál 2:0 a celé utkání 25:24.
 
Pochválit lze snad jen naše oba brankáře, kteří měli, i přes prohru velmi vysoké procento úspěšnosti 41 a 45%.
Ve druhém poločase se snažili obranu soupeře rozstřílet hlavně Jirák (5 branek ve druhém poločase) a Tiller (4 branky ve druhé půli), ale naopak oba dohromady odevzdali soupeři přímo do ruk celkem 7 míčů během celého utkání. V poslední patnáctiminutovce jsme vstřelili pouze 4 branky, za utkání jsme měli celkem 14 technických chyb proti pěti chybám soupeře. O agresivitě naší obrany svědčí pouze jediný dvouminutový trest proti pěti trestům soupeře, které jsme ale stejně nedokázali potrestat, neproměnili jsme 2 sedmičky. S takovými čísly se utkání nevyhrává.
 
Doufejme, že naše družstvo si tímto svůj den blbec pro tuto sezónu už vybralo a že v dalších utkáních se bude dařit podstatně lépe.
Příležitost k tomu budou mít naši muži hned tento týden v neděli, v regionálním derby v Bystřici pod Hostýnem, která je v tabulce o jedno místo a jeden bod před našim celkem.
 

                       HC ZLÍN – Sokol VRŠOVICE A
                                      24:25 (9:13)


SESTAVA a STŘELCI BRANEK:
Šidlík, Černocký – Kuzma 1, Švehlák, Novák 4/2, Tiller 6/1, Šáš 1, Vízner 1, Březovský 1, Zaoral 1, Jirák 7, Balun, Kalčík, Kolařík 2/1
 
VYLOUČENÍ:
Zlín                      1
Vršovice             5
 
SEDMIČKY:
Zlín                     6/4
Vršovice            2/2

Doplněno
- fotogalerie z utkání ZDE
(Canon PowerShot SX60 HS, K. Popelka, Adam Liška)

Partnerem utkání byla firma M-trade ze Zlína-Mladcové, která je zároveň partnerem našeho klubu. Děkujeme, že do tipovací soutěže věnovala krásný batoh JOMA. Firma M-trade je přes 20 let na trhu a dodává sportovní oblečení, pomůcky, obuv a spoustu dalšího zboží pro sport a volný čas.

Ze všech tipujích diváků si svým nejpřesnějším odhadem výsledku utkání zaslouženě odnesl pěkný dárek hráč našeho družstva mladších žáků Václav Šimurda.
Gratulujeme!