REMÍZA S LÍDREM PRVOLIGOVÉ SOUTĚŽE


JE DĚLBA BODŮ ZISKEM NEBO ZTRÁTOU?

 
 Ve 4. kole druhé nejvyšší soutěže v házené mužů zavítal do Zlína vedoucí celek tabulky, družstvo bez ztráty jediného bodu - celek Tatranu LITOVEL.
Dosavadní výsledky hostů a kompletní sestava zlínských mužů, navíc posílená Ivanem Jirákem, který po několikaměsíční pauze začal opět s tréninkem, slibovala pěknou podívanou, bojovnou a rychlou házenou,

Naše družstvo začalo utkání pěkně zostra dvěma brankami z prvních dvou útoků (2:0), na což hosté odpověděli po třech svých útocích vyrovnáním na 2:2. Následoval „trhák“ tří branek našich barev na 5:2 a od tohoto okamžiku to bylo zlínské družstvo, které diktovalo vývoj hry. Na pivotu doslova řádil Zaoral, kterého naše spojky (především TillerJirákem) zásobovali přihrávkami a které on neomylně a se stoprocentní jistotou proměňoval (6 branek). V závěsu za Zaoralem byl Jurka, který pouze jednou netrefil do černého (4 branky). Naše brankové vedení v této fázi hry nekleslo pod dvě branky a většinu prvního poločasu se průběžně pohybovalo mezi třemi až šesti brankami (6:3, 8:5, 10:6, 15:9, 17:11, 19:15). V prvním poločase se střelecky alespoň jednou brankou prosadili skoro všichni hráči, ale co potěšilo nejvíce, byla efektivita našich útočných akcí - téměř 83 %!!!!!!!!!!!
Obranná činnost už tak slavná nebyla, i když Březovského nesmlouvavé zákroky pocítilo dost soupeřových hráčů. Jakoby spoluhráči našich brankářů spoléhali na úspěšnost Dufkových zákroků v minulých utkáních a Šidlíkovu zkušenost.
Druhý poločas začal podobně, jak první poločas končil - naše brankové vedení pokračovalo v rozmezí dvou až čtyř branek (19:16, 21:17, 23:21, 26:23, 27:25) až přišla dvacátá minuta druhého poločasu a s ní vyrovnávací branka hostů na 27:27. A od této chvíle začala mít „navrch“ Litovel. Naše družstvo šlo sice ještě do vedení na 28:27, ale soupeř byl rozjetý, vstřelil tři branky v řadě a rázem z pohody v našem družstvu bylo drama - Litovel vedla 30:28 a do konce utkání zbývalo už jen šest minut. Pár minut se hrálo bez branek, ale potom následoval nedovolený zákrok naší obrany, sedmimetrový hod proti naší brance a mohlo být rozhodnuto - to vše ve 26-té minutě, čtyři minuty před koncem. Brankář Dufek byl však proti, sedmičku zlikvidoval a dal tak naději svým spoluhráčům na obrat v posledních minutách. Ještě v téže minutě jsme snížili na 29:30, ale hosté ihned utekli opět na dvě branky (31:29) a to pořád ještě běžela 26-tá minuta.
Aby bylo drama dokonalé, zapojili se do hry také rozhodčí - pro vzájemné „pošťuchování se“ střelce poslední branky hostů s našim Jirákem, poslali oba dva na dvě minuty mimo hru. Pro našeho hráče to ovšem byla třetí „dvojka“ v utkání a to znamenalo červenou kartu a pod sprchy.
Následoval dvouminutový úsek bez branek, který přerušil kdo jiný, než Zaoral svým osmým pokusem a osmou brankou snížil vedení hostů na jedinou branku. Do konce utkání zbývalo dvě a půl minuty, hosté zoufale bránili své jednobrankové vedení a naopak našim hráčům už nezbývalo mnoho času alespoň na vyrovnání. Vše rozhodla v poslední minutě dvojice Kolařík - Balun, která si vyměnila míč a parádně trefená „šibenice“ z křídla Balunem znamenala vyrovnání na 31:31.
V poslední půlminutě si ještě litovelský trenér vzal oddychový čas, ale na výsledku se už nic nezměnilo a obě družstva se o body podělila.
 
Je to zisk bodu, nebo ztráta bodu?
Před utkáním mělo naše družstvo ze svého soupeře a jeho dosavadních výsledků respekt. Podstatně větší část hrací doby jsme byli ve vedení, v prvním poločase jsme byli jednoznačně lepší. Ve druhém poločase, hlavně v jeho druhé části se zase naopak začali prosazovat hosté, kteří měli na dosah vítězství. Konečný výsledek sice podělil obě družstva, ale za průběžný vývoj a celkový průběh by snad oba body spíše slušely našemu družstvu. Takže z pohledu našich barev je to asi ztráta bodu.

               HC ZLÍN – Tatran LITOVEL
                         31:31 (19:15)


SESTAVA a STŘELCI BRANEK:
Dufek, Šidlík, Černocký – Kuzma, Švehlák, Novák, Tiller 2, Šáš 1, Vizner 3, Březovský 1, Zaoral 8, Jirák 3, Jurka 7/1, Balun 2, Kolařík 4
 
VYLOUČENÍ:
Zlín                 6
Litovel           4
 
SEDMIČKY:
Zlín                 4/2
Litovel           5/3
 

Tento týden mají mužské soutěže reprezentační přestávku.

Soutěže budou pokračovat v následujícím týdnu, kdy naše družstvo čeká výjezd na palubovku soupeře:

           Házená VELKÁ BYSTŘICE A - HC ZLÍN
              neděle 23.10.2022, 10,30 hodin