V PRAZE SE MUŽŮM NEDAŘILO

ČERNÁ SÉRIE S CHODOVEM POKRAČUJE

 
 
 
Žádný soupeř netrápí naše družstvo na své domácí půdě tak, jako pražský CHODOV. Od prvního ročníku, kdy se s Chodovem zlínští házenkáři potkávají v prvoligové soutěži, se jim ještě nepodařilo v Praze zvítězit.
Dalším pokusem byla neděle minulý týden a 3. kolo soutěžního ročníku 2022/2023.
 
Úvod samotného utkání vypadal velmi nadějně, když po prvních třech útocích naše družstvo vedlo 3:0 a v desáté minutě 7:2. Dařila se střelba, obrana byla dostatečně kompaktní, nevadila ani nějaká ta ztráta míče chybnou přihrávkou. Tato pohoda a pětibrankové vedení (9:4) vydržely i další minuty, ale domácí začínali „zlobit“ stále častěji. Ještě ve dvacáté minutě první půle jsme vedli o tři branky 12:9, ale potom nastal dokonalý zlom. Během jediné minuty vstřelil domácí hráči tři branky v řadě, vyrovnali skóre na 12:12 a doslova „dostali křídla“. Tajmem, který si vzal trenér Slovák, jsme chtěli rozjetého soupeře trochu přibrzdit a narušit jeho režii vývoje utkání. To se moc nepovedlo, protože vzápětí po skončení minutového oddechového času šli domácí svou třináctou brankou poprvé v utkání do vedení na 13:12. Ve zbývajících minutách prvního poločasu jsme inkasovali ještě 3x proti naši jediné povedené střele a do šaten odcházela družstva za stavu 16:13 pro domácí.
Po přestávce pokračovali domácí v náporu, dvěma brankami odskočili na pětibrankový rozdíl (18:13), hráli v pohodě a kontrolovali hru.
Naděje na obrat svitla našemu družstvu ještě jednou, když třemi brankami v řadě v rozmezí čtyř minut snížilo brankové manko na dvě branky (18:16 a o chvíli později na 19:17), ale zůstalo jen u naděje. Domácí opět zabrali a až do konce utkání udržovali brankový rozestup mezi třemi až sedmi brankami.
Poslední slovo měli nakonec naši hráči, kteří posledními dvěma brankami utkání jen a pouze kosmeticky upravili konečné skóre na šestibrankový rozdíl (32:26).
 
První třetinu utkání hrálo naše družstvo velmi dobře a vypadalo to bodový zisk.
Druhé dvě třetiny zápasu ukázaly na jeden nedostatek zlínských házenkářů - úzký kádr družstva, kdy u někoho zranění, u jiného studijní nebo pracovní povinnosti nedovolí jeho účast v soutěžním utkání. Letošní druhé venkovní utkání a podruhé odjelo družstvo k zápasu pouze s osmi hráči do pole, kdy na střídačce zůstali pouze dva hráči na střídání. Na druhé straně ale díky těmto kádrovým problémům, si v Praze odbyl svou prvoligovou premiéru mezi dospělými další zlínský dorostenec Šimon Vykoukal a určitě se nebyl na hřišti jen „za čárku“.
 
Škoda dobře rozehraného utkání, kdy to po většinu času prvního poločasu vypadalo na vylepšení statistiky vzájemných duelů, ale s úbytkem sil se vývoj utkání zcela obrátil ve prospěch domácích. Ti z hráčů, kteří absolvují venkovní utkání bez střídání a doslova za šedesát minut hry „neslezou z hřiště“, zaslouží obdiv a poděkování.  
 

                  TJ JM CHODOV A – HC ZLÍN
                              32:26 (16:13)

 
SESTAVA a STŘELCI BRANEK:
Dufek, Schwarzer, Černocký – Kuzma 4, Švehlák 5, Novák 3, Tiller 5/1, Zaoral 4, Vykoukal, Kalčík 1, Kolařík 4/1
 
VYLOUČENÍ:
Chodov         6
Zlín                 8 + Č za 3x 2 minuty
 
SEDMIČKY:
Chodov         4/3
Zlín                 3/2
 
V dalším - 4. kole - se představí zlínští házenkáři na domácí půdě, v sobotu 8. října, kdy budou od 16,00 hodin hostit jednoho z favoritů prvoligové soutěže a aktuálního lídra tabulky - celek Tatranu LITOVEL.