Mladé naděje to vzaly v závěru na sebe a pomohly k bodu

Zlínské házenkářky vydřely ve 4. kole MOL ligy bod se Stupavou, i když v určitých fázích měly na dosah dva.

Handball club Zlín - AHT HC Tatran Stupava 28:28 (17:15)

Domácí tým chtěl odčinit porážku se Stupavou z loňské sezony i když si byl vědom, že soupeř posílil kádr. Do branky Zlína nastupovala Jana Dokoupilová. Úvodní branku utkání vstřelila ze sedmimetrového hodu Michaela Daňková. Za hosty na sebe vyrovnáním upozornila nejlepší střelkyně utkání Pavla Bahorecová. Zlín zvyšoval na 3:1 brankami Lucie Polomíkové a Michaely Daňkové. Stupava třemi brankami v řadě rychle otočila skóre na 3:4. Vyrovnávala opět aktivně hrající střední spojka Michaela Daňková. Do vedení šel znovu hostující tým, s čímž se nesmířila Monika Kříčková, která zakončovala z pivota. Hned po vběhnutí na hřiště ukázala jasně své kvality Michaela Kolářová , která přesně střílela a navíc spoluhráčkám servírovala finální přihrávky na další góly.Týmy se tahaly stále o vedení. Od 21. minuty za stavu 12:11, kdy se o hezkou branku z dálky postarala dorostenka Daniela Šimková, hosté rázem otočili skóre na 12:14. Poslední čtyři minuty před koncem poločasu patřily Zlínu, který tento úsek vyhrál 5:1. Střelecky se v první půli prosazovala i spojka Karolína Ševčíková. Svým nasazením na sebe během krátkého úseku upozornila další dorostenka Tereza Karlíková na levém křídle

Do druhé půle vstoupil lépe Zlín, přesnou ruku měla z levého křídla Natálie Herbočková. Premiéru v brance Zlína si odbyla Alexandra Feščáková. Vedení domácí drželi ještě v 5. minutě brankou Michaely Daňkové (19:17) a v 7. minutě skórovala Karolína Ševčíková (20:18). Poté nastal pětiminutový útlum domácícho týmu bez gólu a velký tlak Stupavy v podobě šesti branek v řadě ji rázem vynesl do čtyřbrankového vedení. Zlín byl v křeči, pod tlakem produkoval technické chyby a nepřesnou střelbu. Do branky Zlína navíc nastoupila Kristýna Stojarová, která spoluhráčky několikrát podržela. Stíhací jízdu zahájila brankou z pravého křídla Lucie Polomíková.  Následovala branka střídající dorostenky Veroniky Gabrhelové. Poté znovu odpověděla dvěma góly Stupava. Ze sedmičky snižovala na 23:26 Karolína Ševčíková. Zbývající část utkání jednoznačně patřila mládežnickým reprezentantkám Veronice Gabrhelové (24., 25., 27. gól) a Tereze Karlíkové (26.,28. gól), které se nebály zodpovědnosti, šly do útoku doslova po hlavě a zajistily Zlínu cenný bod. Ještě v samotném závěru měl Zlín možnost během pěti vteřin založit útok, ale snaha o  zisk dvou bodů nevyšla.

"Já chtěl oba body, v utkání jsme k nim měli blízko, ale vzhledem k průběžnému výsledku, kdy jsme už o čtyři branky prohrávali, buďme vděčni i za ten jeden," řekl po utkání lehce zklamaný kouč Zlína Jiří Mičola.

Sestava a branky Handball club Zlín: J. Dokoupilová, A. Feščáková, K. Stojarová - K. Ševčíková 5/2, M. Daňková 5/3, M. Kolářová 4, V. Gabrhelová 4, T. Karlíková 4, M. Kříčková 2, L. Polomíková 2, N. Herbočková 1, D. Šimková 1, V. Štipčáková, L. Sekulová, K. Sedláčková, A. Mizerová

Branky AHT HC Tatran Stupava: P. Bahorecová 11, M. Holešová 5, H. Galková 4, L. Kovácsová 4/1, M. Jagodič 4/1

Sedmičky: 6/5 - 2/2, vyloučení: 4 - 7, rozhodčí: P. Pluhař, T. Suchánek