VÍTĚZNÁ DOMÁCÍ PREMIÉRA

NOVÁČEK PRVOLIGOVÉ SOUTĚŽE ZLE KOUSAL
 
Premiéru nového soutěžního ročníku na domácí půdě si v sobotu 24. září odbyli zlínští házenkáři proti nováčkovi prvoligové soutěže, celku ze západních Čech, z obce v okrese Plzeň-město - Sokolu ŠŤÁHLAVY.
 
Bylo to 2. kolo 1. ligy mužů a oba soupeři mají po dvou kolech shodný počet 2 bodů za jednu porážku a jedno vítězství.
V 1. kole hostily Šťáhlavy na domácí půdě letošního druhého nováčka Tatran Bohunice a po prohraném prvním poločase nakonec vybojovaly těsné vítězství 25:24.
Naše družstvo hrálo v 1. kole  v Náchodě a po vyrovnaném průběhu celého utkání nakonec prohrálo o jedinou branku 27:28, kterou dostalo až po skončení utkání ze 7m hodu.
 
Do zlínského utkání nastoupila sestava našeho družstva posílená o Jurku, Šáše a Zaorala, kteří v Náchodě nebyli a navíc s uzdraveným Viznerem. Naopak chyběl stále zraněný Novák a z Náchoda zraněný Březovský.
Bez ohledu na změny v sestavě a na zranění některých hráčů, očekávalo naše družstvo určitě jednodušší průběh utkání. Ale opak byl pravdou. Nováček hrál rychlou a běhavou házenou, měl oporu ve svém brankáři a žádný míč nedal našemu družstvu zadarmo. Naopak naši hráči jakoby se nemohli dostat do tempa, neproměňovali vyložené brankové příležitosti, obrana se nemohla domluvit na spolupráci a výsledkem bylo vedení hostů v první polovině prvního poločasu tří až čtyřbrankovým rozdílem (5:2, 7:3, 8:5). A tento průběh donutil trenéra Slováka k prvnímu tajmu. Že si vzali naši hráči jeho slova za své, svědčí fakt, že následujících 5 minut vyhráli 5:1, otočili skóre na svou stranu a na ukazateli svítilo skóre 10:9 pro domácí. Ve zbytku hrací doby prvního poločasu byla buď remíze nebo jednobrankové vedení Šťáhlav. Konečný výsledek první půle stanovil Tiller, který byl autorem posledních dvou branek v prvním poločase a družstva odcházela do šaten za stavu 14:13 pro naše barvy.
 
Do druhé půle nastoupili naši hráči s poněkud bojovnějším elánem a bylo z toho sice úvodní zvýšení vedení na rozdíl dvou branek s následným vyrovnáním na 15:15, ale potom se začalo blýskat na lepší časy - naše vedení 18:15, 20:16, 23:18 a zdálo se, že nejhoršího je náš tým venku. To bylo zhruba v polovině druhého poločasu. Potom to ale přišlo - mezi 14 a 22 minutou vyšli naši střelci naprázdno, naše prostupná obrana dovolila soupeři 5 branek v řadě, bylo opět vyrovnáno 23:23 a naše družstvo se začalo strachovat o výsledek. Nic nepomohly ani zákroky velmi dobře chytajícího Dufka. Naštěstí ztráta pětibrankového vedení naše družstvo úplně nepoložila, šli jsme opět do vedení, ale už ne tak jasného (o jednu až dvě branky) a několikrát jsme umožnili soupeři dosáhnout remízového skóre (24:24, 25:25, 26:26).
Závěr přece jen vyšel lépe našim hráčům, kteří výsledné dvoubrankové vítězství nakonec vybojovali s vypětím všech sil.
 
Světlejší okamžiky s těmi méně podařenými, ať v obraně či útoku, střídali všichni hráči. Středem zájmu obrany hostů byl opět Tiller, své si užil na pivotu Zaoral, přínosem byl start a branky Jurky se Šášem, vidět byl uzdravený Vizner, ke konci utkání se rozstřílel Kolařík.
V obraně bylo ale dost chyb, hráči příliš spoléhali na bloky, málo přistupovali k střelcům, nechávali vyniknout pivota. Mnohokrát byl poslední instancí až mladý Dufek v brance, který toho pochytal opravdu hodně a měl 45% úspěšnost zákroků. Proti zkušenějšímu soupeři by se ale podobný způsob bránění nemusel vyplatit.
 
Konec dobrý - všechno dobré, povídá se.
Dva body naši házenkáři nakonec doslova vybojovali, nepodlehli svým občasným slabším chvilkám. A to se cení.
 

                            HC ZLÍN – Sokol ŠŤÁHLAVY
                                        30:28 (14:13)

 
 
SESTAVA a STŘELCI BRANEK:
Schwarzer, Dufek, Křivák – Kuzma, Švehlák, Tiller 6/2, Šáš 5, Vizner 3, Hill, Zaoral 5, Jurka 7/2, Balun 1, Kalčík, Kolařík 3
 
VYLOUČENÍ:
Zlín                 3
Šťáhlavy        5
 
SEDMIČKY:
Zlín                 4/4
Šťáhlavy        6/6
 

K dalšímu utkání pojedou naši hráči v neděli 2. října na horkou půdu pražského CHODOVA, který ztratil zatím jeden bod remízou v minulém kole v Bohunicích.
 

Držte palce, aby si naši muži vylepšili statistiku utkání s tímto soupeřem na jeho palubovce.
Zatím jsme ze všech utkání, ve kterých jsme se s Chodovem potkali v prvoligové soutěži, odešli poraženi.