POSLEDNÍ PŘÍPRAVA SKONČILA REMÍZOU

VEČER PŘED ZAHÁJENÍM 1. LIGY MUŽI HOSTILI CHORVATSKÉ BOROVO

 
 
V pátečním večerním přípravném utkání před sobotním zahajovacím 1. kolem druhé nejvyšší soutěže mužů - celostátní 1. ligy, si chtěli zlínští házenkáři ověřit herní připravenost na novou sezónu.
Prověřit je měl chorvatský třetiligový celek z Borova, který tímto utkáním zakončil své týdenní soustředění.
 
Trenér Slovák měl k dispozici kompletní kádr i včetně „krajánků“ a zlínských starších dorostenců.
Hosté z Borova se ukázali jako houževnatý celek, s nepříjemnou obranou, slušnou střelbou a dobrou hrou na pivota, se kterou měla naše obrana potíže.
Po naší úvodní brance šli sice do vedení hosté (2:1), ale tři branky v řadě dostaly naše družstvo do vedení 4:2, později ještě 5:3 a 6:4. Potom zazlobili hosté a otočili skóre na svou stranu (7:6), kteří své vedení zvýšili až na rozdíl tří a poločasových čtyř branek (11:8, 14:10, 17:13). V této fázi byli hosté lepší, běhavější, naši hráči jakoby se šetřili na sobotní prvoligovou premiéru nového soutěžního ročníku.
Druhý poločas zahájili hosté lépe a během první pětiminutovky zvýšili své vedení až na rozdíl šesti branek (20:14). V této době jakoby si naši hráči řekli, že už stačilo, přidali na obrátkách a během dalších deseti minut dokonale otočili vývoj utkání na svou stranu, když osmi brankami v řadě šli do vedení 22:20. Tento brankový náskok si naši hráči, až na malé výjimky, udržovali po celý druhý poločas a občas odskočili na rozdíl tří branek (26:23, 28:25). Do vítězného konce ale přece jen utkání nedotáhli - poslední pětiminutovka vyšla lépe hostům, když se jim podařilo srovnat na konečných 29:29.
 
Opatrná hra před zahajovacím kolem prvoligové soutěže, kdy naše hráče čekal sobotní výjezd do Náchoda a nepříliš agresivní způsob hry z obav ze zranění, nakonec nebyly našim hráčům příliš platné - Novák si zranil rameno po deseti minutách hry a na Zaorala čekal výron v kotníku deset vteřin před koncem hry. Ani jeden z nich nebyl schopen v sobotu zasáhnout v Náchodě do hry a k utkání vůbec neodjeli.
 
Kromě tohoto remízového utkání, sehráli házenkáři z Borova u nás ještě dva duely - v Napajedlech vyhráli o tři branky a naše starší dorostence porazli o jednu branku.
 

                 HC ZLÍN - HRK BOROVO
                          29:29 (13:17)                                          

 
SESTAVA a STŘELCI BRANEK:
Schwarzer, Dufek, Šidlík 1, Černocký – Balun 2, Březovský 3, Novák 1, Šáš 2, Tiller 7/1, Kolařík 1, Jurka 3, Kuzma 1, Švehlák 1, Zaoral 4, Hill 2, Kalčík, Hladil 1
 
VYLOUČENÍ:
Zlín                 3
Borovo          6
 
SEDMIČKY:
Zlín                 2/1
Borovo          4/3