MUŽŮM SE VSTUP DO ČP NEVYDAŘIL

MUŽI NEPROŠLI DO 3. KOLA ČESKÉHO POHÁRU

První kolo Českého poháru mužů hrají družstva z nižších soutěží a vítězové nalosovaných dvojic postupují do 2. kola, kde do této soutěže vstupují už i prvoligové celky. Utkání druhého kola hrají na domácí půdě družstva z nižších soutěží.

Los přisoudil našim mužům ambiciózní druholigový celek Sokol ÚJEZD u Brna, který si v prvním kole jednoznačně poradil s Juliánovem na jeho hřišti, když zvítězil rozdílem třídy 42:28.

Pro naše muže slouží pohárová utkání jako ostrý test výkonnosti na prvoligové souboje, ale letos to moc nevyšlo. Drobná zranění a pracovní povinnosti vystavily některým hráčům na toto utkání stopku a proto do Újezda odjelo družstvo složené z větší části ze starších dorostenců, kteří si tak otestovali svou připravenost na zahájení bojů v nejvyšší celorepublikové soutěži, ve které v minulé sezóně, jako nováček soutěže, obsadili velmi pěkné 7. místo mezi nejlepšími celky republiky.

Pohárové utkání se svým starším a zkušenějším soupeřem nakonec naše mladé družstvo prohrálo o tři branky, ale z palubovky odešlo se ctí. Po většinu hrací doby prvního poločasu bylo ve vedení, místy o tři až čtyři branky (3:0, 13:10, 16:12) Domácí lepším závěrem nakonec vyhráli první půli jen těsně 18:17.
Maximálně vyrovnaný byl druhý poločas, když se obě družstva se střídala v jednobrankovém vedení až do 56 minuty utkání. Poslední čtyři minuty vyhráli domácí 4:1 a tím celé utkání o tři branky 35:32 s postupem do 3. kola ČP.