Slavia byla zatím nad síly Zlína

Zlínské házenkářky prohrály doma ve 2 kole MOL ligy se Slavií Praha.

Handball club Zlín - DHC Slavia Praha 25:36 (10:17)

Do branky Zlína nastupovala Kristýna Stojarová, která předvedla několik spolehlivých zákroků, přestože domácí defenziva nebyla dostatečně aktivní. Zlínský celek se v prvním poločase připravil o lepší výsledek zejména nedůraznou střelbou. Ztroskotal na zkušené brankařce hostů, Petře Kudláčkové. Úvodní branku Zlína vsítila až v osmé minutě Michaela Daňková ze sedmimetrového hodu. Oproti minulému utkání v Mostu sice Zlín omezil technické chyby na minimum, ale ani to nestačilo. Ve 20. minutě byl stav 5:10, následovaly dvě rychlé branky domácích,Veroniky Gabrhelové a Michaely Kolářové, nadějné skóre 7:10 bylo světlým momentem utkání. Zbývající úsek prohrál Zlín 3:7.

Po povzbuzení v šatně vlétly lépe do druhé půle zlínské házenkážky a brankou Lucie Polomíkové z rychlého útoku a Moniky Kříčkové z pivota se opět přiblížily k soupeři. V brance Zlína zkusila přibrzdit nápor hostů i Barbora Šimková, která několika jistými zákroky podržela tým. Na druhé straně se v brance předvedla i druhá brankařka Michaela Malá. Ještě devět minut před koncem za stavu 25:29 se s výsledkem dalo něco dělat, ale závěrečná osmiminutová pasáž domácím vůbec nevyšla a jednoznačně ji prohráli 1:7. Hosty táhla střelecky převážně trojice Adriana Míšová, Martina Weisenbilderová a Denisa Holeňáková. Prakticky všechny hráčky Slavie se zapsaly do střelecké listiny a zaslouženě získaly dva body.

Zlín se potřebuje co nejrychleji z prohry oklepat a naladit se na další náročný týden. Ve středu 14.9. od 18 hodin jej čeká utkání 3. kola Českého poháru v Měníně, kde se utká s prvoligovým Hodonínem. V sobotu 17.9. od 16 hodin navíc Zlín prověří svoji odolnost ve 3. kole MOL ligy v Kynžvartu, dalšímu přemožiteli Iuventy Michalovce.

Sestava a branky Handball club Zlín: K. Stojarová, B. Šimková, J. Dokoupilová - K. Ševčíková 5, V. Gabrhelová 4, N. Herbočková 3, M. Kolářová 3, M. Kříčková 3, D. Šimková 2, M. Daňková 2/2, V. Štipčáková 1, L. Polomíková 1, L. Sekulová 1, L. Holíncová, T. Karlíková, K. Sedláčková

Sestava a branky DHC Slavia Praha: P. Kudláčková, M. Malá - A. Míšová 6/1, D. Holeňáková 5, M. Weisenbilderová 5/4, J. Franková 3, A. Jestříbková 3, V. Holečková 2, N. Motejlová 2, T. Vostárková 2, A. Novotná 2, A. Zimová 2, N. Švihnosová 2, V. Fryčáková 1, B. Vavroušková 1

Sedmičky: 4/2 - 5/5, vyloučení: 1 - 3, rozhodčí: T. Bubeníček, T. Petruška

Ostatní utkání 2. kola MOL ligy: Sokol Písek - DHK Baník Most 25:29 (11:14), DHC Plzeň - DHC Zora Olomouc 27:25 (16:11), Iuventa Michalovce - Házená Kynžvart 27:30 (11:17), HK Slovan Duslo Šaľa . AHT HC Tatran Stupava 32:24 (16:11), DHC Sokol Poruba - HC DAC Dunajská Streda 24:28 (17:13)