PŘEDSTAVENÍ DRUŽSTVA MUŽŮ PRO SEZÓNU 2022/2023

MUŽI ZAČÍNAJÍ NOVOU SEZÓNU 2. KOLEM ČESKÉHO POHÁRU

 
Na konci sportovní sezóny 2021/2022, která skončila po jejím zdařilém a úspěšném průběhu „bronzovou“ příčkou ve druhé nejvyšší soutěži mužů - celorepublikové 1. lize, doznal stávající kádr zlínského družstva dost podstatných změn.
Hned 8 hráčů oznámilo chystanou změnu - buď přerušení aktivní činnosti, nebo odchod ze Zlína z důvodu studia, nebo změnu „dresu“.
Po skončení sezóny se tyto „kolotoče“ před novou sezónou dějí pravidelně a každoročně, v každém sporu, v každém kolektivu. Letos ale zlínské házenkáře poznamenaly opravdu dost podstatně.
Největší ztrátou je přestup brankáře Štěpána Krůpy zpět do extraligového Zubří, kde se stal členem základního kádru a hostování Radka Doležela do extraligové Kopřivnice. Doležel sice v Kopřivnici hostoval už v minulé sezóně, ale v případě křížení soutěžních utkáních Zlína a Kopřivnice měl přednost Zlín. V nové sezóně tomu bude naopak, přednost má Kopřivnice. Díky hostování máme přece jen nějakou naději, že v některých utkáních přece jen Radka ve zlínském dresu uvidíme.
Další citelnou ztrátou je prozatímní přerušení aktivní činnosti Ondry Vavryse, který zatím neví, jestli bude pokračovat ve Zlíně nebo v nějakém jiném klubu a Ivana Jiráka ze studijních důvodů.
Brankářské trio z minulé sezóny se rozpadlo úplně, když po Krůpovi odchází ze Zlína jak Martin Jakšík, tak i Mirek Zárecký - oba na studia do Prahy. Dalším „pražákem“ se stal také Matěj Oškera, který by měl přestoupit na limitovaný přestup do pražského Chodova. Z kádru odchází také Michal Kolařík, který posílí regionálního rivala Bystřici pod Hostýnem.
 
Největší předsezónní starostí vedení klubu bylo zajištění brankářů, když z minulé sezóny nezůstal ani jeden. Povedlo se a trenér družstva bude mít možnost výběru hned z pěti jmen.
Z druholigové Kuřimi k nám hostuje zkušený Karel SCHWARZER (36), který si prošel extraligovými družstvy Brna a Maloměřic a prvoligovými celky Nového Veselí a Bohunic.
Druhým zkušeným golmanem je Jan ŠIDLÍK (27), který se do zlínské branky vrací na hostování z druholigových Napajedel a který zlínské barvy hájil už v době, kdy naši muži hráli nejvyšší extraligovou soutěž. Protože druholigové Luhačovice pro letošní ročník nepřihlásili do soutěže družstvo mužů, přišel k nám na roční limitovaný přestup nadějný Petr ČERNOCKÝ (22). Benjamínky mezi třemi tyčemi jsou dva věkem ještě starší dorostenci - dorostenecký reprezentant Pavel Dufek (17), který do našich mužů hostuje ze Zubří a Jakub KŘIVÁK (17), který se po svou letech, strávených v mládežnických  družstvech v Zubří, vrací zpět do Zlína.
 
Hráči v poli tolik nových jmen nemají, až na jednu „bombu“. A tou je přestup Miroslava JURKY (35) ze Zubří s následným hostováním zpět do Zubří pro případ pomoci svému bývalému mateřskému klubu. Mirka není nutno fanouškům házené příliš představovat. Po dlouholetém angažmá v zahraničí se vrátil zpět do Zubří, kde v minulé sezóně ukončil kariéru vrcholového sportovce. Stejně tak se rozloučil i s kariérou dlouholetého reprezentanta a bylo to právě ve Zlíně, 13. dubna letošního roku, před kvalifikačním utkáním naší reprezentace s reprezentací Severní Makedonie o postup na MS. Vítáme Mirka ve Zlínském dresu, těšíme se na jeho házenkářské umění a věříme, že ze zlínských mladých házenkářů nebo házenkářek vedle něho vyrostou další „Jurkové“.
Díky nepřihlášení luhačovických mužů do letošního soutěžního ročníku se mění hostování Davida KOLAŘÍKA (23) a Davida BŘEZOVSKÉHO (25) na limitovaný přestup do Zlína a jejich působení ve zlínském dresu bude plnohodnotné a nebude se dělit mezi Zlín a Luhačovice. Kolařík se navíc vrací do plného zatížení po dlouhodobém zranění, díky kterému stihnul v závěru loňské sezóny jen pár utkání a navíc velmi opatrně a na „půl plynu“. V Březovském dostane naše obrana dalšího nesmlouvavou a tvrdou oporu, což dokázal už v přípravných utkáních a který umí navíc i nebezpečně vystřelit.
Další a také už ne úplně neznámou tváří je naděje ze zlínského staršího dorostu a stále ještě dorostenec Adam HILL (18). V několika málo utkáních loňského ročníku ho už zkoušel i trenér Mičola a od letošního ročníku patří do kádru mužů s tím, že bude nadále startovat i v utkáních starších dorostenců.  
 
Změnu doznal i post trenéra. Dosavadní trenér Jiří Mičola přešel k „molkovému“ družstvu žen a muže dostal na starosti Miroslav SLOVÁK, který v minulosti trénoval zlínské starší dorostence a v posledních letech vedl kunovické ženy v 1. lize, se kterými tuto soutěž v posledním soutěžním ročníku 2021/2022, vyhrál.
 

KÁDR PRO SEZÓNU 2022/2023

 
BRANKÁŘI
Karel SCHWARZER (36), Jan ŠIDLÍK (27), Petr ČERNOCKÝ (22), Pavel DUFEK (17), Jakub KŘIVÁK (17)
 
PRAVÁ KŘÍDLA
Miroslav JURKA (35), Honza KUZMA (23), David ŠVEHLÁK (19)
 
LEVÁ KŘÍDLA
Filip NOVÁK (21), Oliver BALUN (27)
 
PRAVÉ SPOJKY
David BŘEZOVSKÝ (25)
 
LEVÉ SPOJKY
Jiří TILLER (34), Honza ŠÁŠ (28)
 
STŘEDNÍ SPOJKY
Radovan VIZNER (22), David KOLAŘÍK (23), Adam HILL (18)
 
PIVOTI
Jan ZAORAL (28), Jakub KALČÍK (18)
 
REALIZAČNÍ TÝM 2022/2023
Miroslav SLOVÁK – trenér
Petr NOVÁK – vedoucí družstva
Radim ŠIMEK – manažer družstva
 
Cíl družstva pro nadcházející sezónu je zapracování a sehrání se nových hráčů s těmi stávajícími tak, aby se družstvo pohybovalo v „jistých vodách“ středu tabulky a aby se na konci sezóny vyhnulo starostem o prvoligovou příslušnost.
 
V rámci přípravy na novou sezónu sehráli naši muži zatím 3 přípravná utkání a jedno je ještě čeká - před samým začátkem prvoligových bojů - v pátek 16. září ve zlínské sportovní hale.
Jako přípravu bere trenér i účast v utkáních Českého poháru, do kterého nastupují prvoligové celky tento víkend do jeho 2. kola.
Los přisoudil našemu celku postupujícího z prvního kola, druholigový Újezd u Brna, utkání se hraje na palubovce soupeře. První kolo hrála družstva z nižších soutěží.
 
VÝSLEDKY PŘÍPRAVNÝCH UTKÁNÍ
 
HC Zlín – HK TOPOLČANY (extraliga)                        33:34 (18:19)
Šidlík, Křivák – Balun, Březovský 1, Novák 2/1, Šáš 1, Tiller 7, Kolařík 1, Vizner 4, Kuzma 4, Švehlák, Jurka 11/3, Zaoral 2, Kalčík, Hill
 
HC Zlín – SK ŽERAVICE (2. liga)                                      35:28 (19:11)
Schwarzer, Šidlík, Křivák – Balun 4, Březovský 5, Šáš, Tiller 2, Kolařík 4, Vizner 3, Švehlák 6, Jurka 5, Zaoral 5, Kalčík 1
 
HC Zlín – PORTORIKO (reprezentace)                         33:24 (15:13)
Schwarzer, Šidlík 1, Křivák – Balun 2, Březovský 1, Hill, Kalčík 1, Kolařík 5/1, Novák 2, Šáš, Švehlák 2, Tiller 6, Vizner 1, Jurka 7, Zaoral 5
 

        HC Zlín - HRK BOROVO (Chorvatsko, 3. liga)
            pátek 16. srpna, 19,30 hodin, SH Datart

 
Se stejným soupeřem se utkají v rámci přípravy i naši starší dorostenci, ale v tělocvičně Průmyslové školy ve Zlině.
 
HC Zlín - HRK BOROVO (Chorvatsko, 3. liga)          čtvrtek 15. srpna, 17,00 hodin, SPŠ

 

MUŽI ZAČÍNAJÍ SVOU PRVOLIGOVOU SOUTĚŽ UTKÁNÍM 1. KOLA V SOBOTU 17. ZÁŘÍ 2022, KE KTERÉMU JEDOU NA PALUBOVKU NÁCHODA.