Přípravné turnaje dorostenek

Mladší i starší dorostenky společně absolvovaly větší část přípravy. Děvčata se začala aktivně připravovat již koncem července a důležitou prověrku absolvovaly na turnajích TCM/RKC v Plzni a Olomouci.

Mladší dorostenky zvládly přípravný dvojdenní turnaj v Plzni. Děvčata se potkala s týmy Olomouce, Slávie Praha, DHC Plzeň "A" a DHC Plzeň "B". Musíme konstatovat, že nás některé děvčata příjemně překvapila a cítili jsme, že výkonnost týmu má vzrůstající tendenci. Při závěrečném počítání bodů obsadil náš celek třetí místo za Slávií Praha a DHC Plzeň. 

Jelikož nás čeká náročná sezóna našim hlavním úkolem je zlepšení obrany. Dále zvládnout přechod do útoku a osvojovat základní herní činnosti. Postupnými kroky se seznamovat s herními šablonami, které budeme využívat dále v dorostenecké kategorii.

Starší dorostenky zvládly přípravný turnaj v Olomouci na výbornou. V téměř kompletní sestavě zaváhaly jen při úvodním utkání s DHK Zorou Olomouc, kde tým remízoval. Postupně si ale na sebe děvčata zvykala a zvládla si poradit s týmy Sokol Poruba, DHC Plzeň a v posledním nejnáročnějším zápase i se Slávií Praha. I když jde pouze o přípravný turnaj, jednoznačně nám to ukázalo sílu týmu jakou má, pokud by zůstal kompletní.

Náš úkol zůstává pořád stejný. Zlepšovat se v individuálních dovednostech jak obraných tak útočných. Soustředit se na správný rozvoj kondičních složek. A co nejlépe se připravit na seniorskou kategorii. Máme velkou radost, že se některé hráčky věkem ještě dorostenky do hry již aktivně zapojují a jsou platnými členkami týmu žen.