Ženy z Mostu body nevezou, křest ohněm zvládla bravurně Gabrhelová

Házenkářky Zlína prohrály v 1. kole MOL ligy ročníku 2022/2023 s favorizovaným Mostem.

DHK Baník Most - Handball club Zlín 36:28 (21:10)

Ve zlínské brance začínala Kristýna Stojarová, která měla velmi těžkou pozici a musela čelit mnoha tvrdým střelám soupeřek. Domácí tým vedl v 5. minutě 3:0, když se prosadil úvodní brankou i zlínský celek přesnou střelou Karolíny Ševčíkové. Hosté se trápili hlavně v koncovce, přitom vyložených brankových příležitostí si vytvářeli dostatek. Největší překážkou jim byla mostecká stálice v brance Dominika Müllnerová. Zlínské hráčky v první půli promarnily i dvě sedmičky. Navíc zbytečnými technickými chybami v útoku dal Zlín domácím velký prostor pro rychlé brejkové situace, které dokázaly zkušené hráčky proměňovat.

Ve zlínském dresu na sebe poutaly pozornost především obě Michaely, spojky Kolářová s Daňkovou, Kája Ševčíková, které mimo jiné výborně spolupracovaly s pivotkou Monikou Kříčkovou a kvalitní práci odváděly v útoku i obraně obě křídla Natálie Herbočková s Lucií Polomíkovou. Pohotovou reakci střelou z dálky do prázdné branky předvedla Kristýna Sedláčková

Druhý poločas začal lépe pro hostující celek, který se dvěma brankami nastartoval k lepšímu výkonu. Svoji premiéru v nejvyšší soutěži a novou zkušenost si odbyla v brance zlínská Barbora Šimková, která doposud nastupovala v 1. lize za Otrokovice. Do hry se postupně dostaly všechny hráčky Zlína. Velkým oživením byl nástup novicek v ženské soutěži, mladých dorostenek Terezy Karlíkové na křídle, spojek Daniely Šimkové a především Veroniky Gabrhelové, která se v útoku bez zábran zhostila role nejlepší střelkyně týmu a v krátkém časovém úseku sázela do sítě soupeře jednu branku za druhou.

V závěru se dvěma hezkými střelami prosadila i spojka Veronika Štipčáková. Ve druhé půli Zlín neproměnil další dvě sedmičky, ale jeho celkový výkon je příslibem do budoucna. Ve druhé třicetiminutovce zafungovala na soupeře i aktivní vysunutá obrana Zlína jedna pět.

"Musíme hledat pozitiva a ty z tohoto těžkého utkání jsme si hned řekli. Celý tým makal šedesát minut a jak rád říkám nestáhli jsme gatě po prvním poločase, i když dílčí výsledek nevypadal příznivě. To bylo moc důležité. V další části jsme hru i střelbu zlepšili a dokonce tento úsek vyhráli 18:15. A pro mě největším překvapením byly nejmladší hráčky a debutantky, které se s tím na hřišti popraly výborně. Máme se v dalších utkáních o co opřít, síla v týmu rozhodně je," byl po utkání v Mostu dobře naladěn zlínský kouč Jiří Mičola

Ženy Zlína čeká další těžká prověrka odolnosti hned v příštím kole, kdy doma hostí v neděli 11.9. od 18 hodin pražskou Slavii, která má z úvodního kola soutěže cenný skalp v podobě výhry nad Michalovcemi.

Sestava a branky Handball club Zlín: K. Stojarová, B. Šimková - V. Gabrhelová 6/1, M. Kolářová 5, M. Daňková 5/4, K. Ševčíková 4, N. Herbočková 2, M. Kříčková 2, V. Štipčáková 2, K. Sedláčková 1, L. Polomíková 1, L. Sekulová, L. Holíncová, D. Šimková, T. Karlíková.

Sestava a branky DHK Baník Most: D. Müllnerová, E. Janssen - M. Holanová 6, V. Smetková 5, K. Kostelná 5/1, L. Mikulčík 4, Ch. Cholevová 4, A. Stříšková 3, T. Eksteinová 3, M. Poláková 2, V. Mikulášková 2, D. Somionka 1, A. Pokorná 1, T. Šutranová, E. Veselovská.

Sedmičky: 1/1 - 9/5, vyloučení: 6 - 3, rozhodčí P. Halada, J. Kosmák

Ostatní utkání 1. kola MOL ligy: Sokol Písek - DHC Plzeň 32:22 (15:12), HC DAC Dunajská Streda - DHK Zora Olomouc 28:26 (13:11), Házená Kynžvart - HK Slovan Duslo Šaľa 24:26 (8:17), DHC Slavia Praha - Iuventa Michalovce 32:27 (14:15), AHT HC Tatran Stupava - DHC Sokol Poruba 25:26 (14:12)