Pro ženy i nového kouče je první kolo v Mostu výzvou

Zlínské házenkářky se představí v 1. kole nového ročníku MOL ligy na palubovce moderní haly top klubu. V sobotu 3. září 2022 od 17:30 odstartuje utkání Most - Zlín.

DHK Baník Most - Handball club Zlín
 

Domácí tým, několikanásobný mistr republiky, vítěz Mol ligy a Českého poháru, účastník evropských pohárů, Ligy mistryň, je jasným favoritem nejen tohoto duelu, ale znovu celé soutěže. Ambice klubu jsou opakovaně nejvyšší. I když po sezoně odešla do Písku reprezentantka Iveta Korešová, síla týmu je dlouhodobě na vysoké úrovni a rovnoměrně vyvážebá na všech postech zvučnými jmény jako Lucia Mikulčík, Petra Maňáková, Michaela Holanová (Borovská), Dominika Müllnerová a další. 

Zlínské ženy si během posledních měsíců prošly turbulentním obdobím.Těsně před koncem uplynulé sezony střídal trenéra Ivo Vávru Jiří Řezník.  Příprava proběhla převážně v domácích podmínkách s minimem přípravných utkání. A tento týden před zahájením nového ročníku MOL ligy 2022/2023 došlo opět ke střídání lodivodů. Na pozici hlavního kouče nahradil Jiřího Řezníka jeden z nejzkušenějších trenérů ve zlínském klubu, jmenovec Jiří Mičola. Jako hráč se může pyšnit historicky prvním mistrovským  titulem Zubří v sezoně 1995 - 1996, kdy o mimořádném úspěchu malého klubu tým rozhodl už v předposledním kole, právě ve Zlíně. Hned v nadcházející sezoně si mohl Jiří Mičola opakovaně vychutnat mistrovskou euforii.

"U týmu jsem v minulosti krátce působil. Většinu hráček znám a mladé dorostenky si brzy prověřím. Potenciál zde určitě vidím, jinak bych se do toho nevrhnul doslova po hlavě. Sice jsem měl již předjednané angažmá v Hodoníně, ale převážil klub v místě bydliště a vyšší soutěž. Na rozmyšlenou moc času nebylo. Prakticky jeden den a ve středu jsem už pozoroval přípravný zápas s Otrokovicemi (40:21), abych si udělal aktuální rozbor hry a posoudil schopnosti jednotlivých hráček. Čtvrteční a páteční trénink jsem již vedl,  " řekl před startem interligy trenér Zlína Jiří Mičola, který v loňské sezoně působil v mužské složce jako trenér prvoligových mužů a vypomáhal i v dorostu.

"Los soutěže je daný a našim úkolem je sehrát s favoritem soutěže důstojnou partii. Není na nás zatím vytvářen žádný tlak, ale to neznamená, že odjedeme s poraženeckou náladou. Taková utkání jsou pro nás výzvou. Musíme se zaměřit především na kvalitní obranu, abychom přibrzdili rychlost a sílu soupeře. Věřím, že naše hráčky mají taky své sportovní cíle a budou chtít na sobě dál tvrdě pracovat. Bez toho bychom společnou řeč nenašli," burcuje na dálku tým zlínský kouč. 

Ve zlínském dresu nebude z minulé sezony pokračovat brankařka Iveta Blažková, která ukončila sportovní kariéru. Další brankařka Karolína Jechová se zatím do přípravy zapojila minimálně. Po nešťastném zranění kolena se pozvolna zapojuje talentovaná brankařka Denisa Rafajová. Záda bude spoluhráčkám zatím krýt její parťačka z dorostu i reprezentace, Kristýna Stojarová. V přípravě se objevily i brankařky Jana Dokoupilová (Vašulková), momentálně na dvojnásobné mateřské dovolené s další dorostenkou Kateřinou Lukovicsovou. Z Otrokovic přichází vypomoct zlínskému týmu brankařka Barbora Šimková a spojka Tereza Karlíková, která v minulé sezoně hostovala ve zlínském dorostu. Spojka Vendula Hubová po zranění a operaci kolena zkouší postupně dohnat fyzické manko a rozehraje se v prvoligových Otrokovicích.

Zlín bude dále spoléhat na zkušené opory Michaelu Kolářovou (spojka), Moniku Kříčkovou (pivotka) a Michaelu Sekulovou (spojka - zatím se zdravotními problémy v lehčím tréninkovém procesu). Konkurovat by jim měly střelecké spojky Michaela Daňková, Karolína Ševčíková, Veronika Štipčáková, Laura Holíncová. 

Pozadu určitě nezůstanou ani rychlonohá křídla Natálie Herbočková, Lucie Polomíková, Lenka Sekulová a Kristýna Sedláčková

Dravé mládí z dorostu dostane zelenou v podobě spojek Veroniky Gabrhelové, Daniely Šimkové, Karolíny Machalové, pivotky Adély Mizerové a křídla Sarah Podškubkové. 

Nelze opomenout nesporné oživení přípravy, kdy se do tréninků aktivně zapojila další dvojnásobná maminka, bývalá reprezentantka  a velká srdcařka Helena Jurka (Štěrbová). Právě takovou dirigentku hry by tým rozhodně uvítal!