PRVNÍ PŘÍPRAVNÉ UTKÁNÍ MUŽŮ
EXTRALIGOVÉ TOPOLČANY VE ZLÍNĚ

 
 
V současné době se zlínští házenkáři připravují ve sportovní hale Datart na start nového ročníku 1. ligy mužů a sobotu 20. srpna zahájili také herní přípravu prvním utkáním.
Na start herní části přípravného období si pozvali slovenské extraligové TOPOLČANY.
 
Po skončení poslední sezóny, ve které naši muži obsadili ve druhé nejvyšší celorepublikové soutěži pěkné 3. místo, doznal hráčský kádr i realizační tým družstva určitých změn.
Družstvo změnilo trenéra, několik hráčů z kádru odešlo, několik naopak přišlo a protože stále ještě probíhá přestupové období a dál se vedou nějaká další jednání, není ještě složení kádru uzavřené.
O to více byli všichni zvědaví, jak první zkouška obměněného kádru a hned s extraligovým soupeřem, dopadne a v jakém světle se naše družstvo představí.
Proti minulým sezónám, kdy naše družstvo ve většině případů za svým soupeřem k herní přípravě cestovalo, letošní přípravná utkání jsou zatím plánována v domácím prostředí. Navíc se jedná o mezinárodní utkání - slovenské Topolčany, chorvatské Borovo, reprezentace Portorika. Z domácích soupeřů přijedou do zlínské sportovní haly druholigové ŽERAVICE.
 
Sobotní utkání probíhalo v duchu zahájení herní přípravy - u našeho družstvo to bylo vůbec první utkání od poloviny května, kdy skončila loňská sezóna.
Hráči obou celků byli „natěšení“ na míč, nejraději by celé utkání strávili v útoku a hráli jen dopředu. Obrany byly poněkud benevolentní a méně důsledné, často nechávali vyniknout oba brankáře, v útoku se začátek sezóny projevil v nepřesnostech a tím i větším počtem technických chyb. Utkání bylo „běhavé“, nahoru-dolů a padlo téměř sedmdesát branek.
 
Potěšitelné pro naše barvy bylo, že se náš kádr nezalekl soupeře, který je pravidelným účastníkem nejvyšší slovenské soutěže a že byl hostům zcela vyrovnaným soupeřem.
Utkání mělo bojovný a vyrovnaný průběh, ani jeden ze soupeřů nezískal rozhodující náskok. Je sice pravda, že hosté byli ve vedení po většinu hrací doby, ale bylo to o jednu až dvě branky. Největší brankový rozdíl byl hned po zahájení druhého poločasu (18:21), ale i na to stačili naši hráči reagovat, na soupeře se dotáhli a dál to bylo jako přes kopírák z prvního poločasu - o branku, o dvě, nebo remíza.
V polovině prvního poločasu se dostalo do vedení i naše družstvo (8:7, 9:8, 12:10) a něco podobného se podařilo i v závěru druhého poločasu a nechybělo mnoho a mohly být i dva body nebo remíza (32:32, 33:32). Topolčany nakonec dvěmi posledními brankami v utkání otočily naše jednobrankové vedení na svou stranu a vyhrály 34:33.
 
Utkání splnilo účel z pohledu postupného obnovování herních návyků hráčů po dlouhé herní přestávce, ukázalo na nedostatky v souhře mezi hráči, kteří se na hřišti potkali buď téměř poprvé nebo hráli na jiných herních postech než doposud.
Na nějaké hodnocení výkonnosti jednotlivých hráčů je ještě brzy. Naše družstvo rozhodně nezklamalo a bylo svému extraligovému soupeři důstojným soupeřem

              HC ZLÍN – Hádzanársky klub TOPOĽČANY
                                    33:34 (18:19)


SESTAVA a STŘELCI BRANEK:
Šidlík, Křivák – Balun, Březovský 1, Novák 2/1, Šáš 1, Tiller 7, Kolařík 1, Vizner 4, Kuzma 4, Švehlák, Jurka 11/3, Zaoral 2, Kalčík, Hill
 
VYLOUČENÍ:
Zlín                  5
Topolčany     6
 
SEDMIČKY:
Zlín                  5/4
Topolčany     5/3
 
 
             K dalšímu přípravnému utkání přijedou do Zlína druholigové ŽERAVICE - pátek 26. srpna, 19,00 hodin
 

             V pondělí 29. srpna se ve zlínské hale představí ve dvojutkání
                                    reprezentace PORTORIKA

                            V 17,00 hodin ženy HC ZLÍN - PORTORIKO
                            V 19,00 hodin muži HC ZLÍN - PORTORIKO 

           Pro diváky je vstup volný - přes vrátnici sportovní haly