Dobré pocity z Chodova

Zlínská děvčata navštívila již tradiční turnaj na Chodově, který pořádal házenkářský klub HC Háje.

Návštěva turnaje v Praze byla pojata jako ostrá příprava na blížící se první kolo Žákovské ligy, která nám začíná již první víkend v prosinci. Díky prvnímu nasazení z krajské soutěže máme na starosti pořádání prvního kola, které se odehraje 4. prosince na Střední průmyslové škole „SPŠ“.

V pátečním poledni jsme se nalodili do vlaku směr Praha-Chodov. Už po cestě bylo cítit lehké napětí a natěšení u některých děvčat. Po příjezdu nás čekal jediný páteční soupeř Kynžvart, se kterým neměla děvčata nikterak velké problémy a soupeře přehrála 20:8. To v sobotu náš čekalo úplně jiné kafé v podobě hned pětici zápasů. Hned ráno nás prověřila děvčata z Kobylis, která využívala našeho již tradičního ranního váhání z rozespalosti, a tak i když bylo skóre příznivé pro nás, neustále jsme byli soupeřem výsledkově pronásledováni. Nakonec Zlín – Kobylisy 24:16.

Druhý zápas toho dne už měl trošku jiný přístup a na DHK Zoru Olomouc jsme vyrukovali se zlepšenou defenzívou a také stálým tlakem naší přechodové fáze, kdy se nám dařilo využívat především druhé vlny. DHK Zora Olomouc 15:4.
Tato kvalita se naplno projevila i proti zkušenějšímu soupeři z Plzně, který nás ve všech předchozích střetech vždy porazil. Holky naplno využívaly první i druhé vlny rychlého útoku a svou agresivní obranou nutily soupeře k chybám, které následně rychle trestaly. V pozápasovém hodnocení se tak nenašla má jediná kritika na náš výkon(což se mi vůbec nestává !!!). DHC Plzeň 22:10.

V zápase s Žirovnicí nám již poklesla koncentrace v obranné fázi a v útoku se začaly objevovat chyby v podobě zbytečných ztrát míčů či předčasné střelby, která mohla být využita až za výhodnější situace. Zápas holky i přesto zvládly 18:13.

Kámen úrazu tak přišel poslední zápas sobotního večera, kdy jsme narazili na Slavii Praha. V tomto zápase nám bohužel nevyšlo vůbec nic. Hned ze začátku nás soupeř zaskočil dvěma rychlými brankami, které nás řadili do fáze, kdy jsme poprvé ze zápasů museli dotahovat. V zápase nás trápilo až příliš mnoho ztrát a nevyužitých střeleckých příležitostí, které nás sráželi do čím dál většího tlaku. Dovršení našeho trápení byla pátá tyčka v utkání asi čtyři vteřiny před koncem, kdy se nám sice podařilo odražený míč nakonec dostat do sítě, bohužel ale až po konečném signálu. 10:11 pro Slavii.

V nedělním ranním zápase na nás čekalo družstvo Hájů B, které mělo ve svém kádru mnoho mladších žaček, a tomu taky odpovídala úroveň zápasu. 16:4 Háje B. V posledním utkání nás čekalo družstvo Hájů A, které mělo poměrně vyrovnané výkony a čekalo se tak zajímavé utkání. Zlínská děvčata však ukázala znova kvalitu svého rychlého útoku a hrála zodpovědněji a dokázala se tak vrátit k již předvedeným výkonům. 18:11 Háje A.

Turnaj nám potvrdil účinnost našeho přechodového systému a připravenost obranné souhry, na které je však potřeba dále pracovat především v bránění 1x1. V obranné fázi nám také občas komplikovalo situaci špatné bránění pivota, které jsme pak museli hasit faulem. Musíme se také zaměřit na základní přihrávky po lajně a v běhu, které nám opět místy přidělávali starosti díky špatnému zpracování míče. Důležitý úkol bude také zdokonalovat se v rozhodovacích procesech jak v druhé vlně, tak i v postupném útoku. Mnohdy jsme se sami nutili ke střelbě, která nebyla připravená a vedla tak k rychlé ztrátě míče což bude problém především ve vyrovnanějších zápasech. Z mé strany celkově z předvedené hry však převládá spokojenost, kterou navíc zlínská děvčata ocenila i prvním místem v turnaji díky prohře Slavie Praha proti DHC Plzni. A tak holky čekala spokojená cesta vlakem zpět do Zlína.
    
Výsledky zlína:

20:8 Kynžvart
24:16 Kobylisy
15:4 Zora Olomouc
22:10 DHC Plzeň
18:13 Žirovnice
10:11 Slavia Praha
16:4 Háje „B“
18:11 Háje „A“


Jana Hvozdenská    25, Míša Daňková 18, Kika Sedláčková 20, Kája Bumbálová 8, Síma Hozová 11, Katka Křižanová 14, Vendy Žáková 9, Niki Kalivodová 13, Gába Gabrhelová 9, Naty Krajčová 5, Mája Prekopová 11, Eliška Vavříčková 1