Zhodnocení mistrovské sezóny

Zlínské děvčata doslova ovládly soutěž starších dorostenek.

Neskutečnou sezónu od prvního do posledního zápasu bez ztráty jediného bodu. Proto se také zlínský klub tyčí na prvním místě tabulky s náskokem devíti bodů.

Tak jak jsme předpokládali, byla jarní část sezóny o poznání náročnější než podzimní půlrok. Ty stěžejní zápasy jsme hráli na hřišti soupeře a naše predikce se potvrdily.

V zápase s DHC Plzeň jsme nezachytili úvod utkání a prohrávali jsme již o šest branek. Utkání se nám ještě do poločasu podařilo zkorigovat a v závěru druhého poločasu jsme odskočili a utkání zvládli v poměru 27:32.

Další náročné utkání jsme zvládli v Praze na Slávii. Vyrovnaný první poločas naznačoval drama až do konce. Na začátku druhého poločasu se podařilo našim soupeřkám odskočit na tři branky. Děvčata to však vůbec nerozhodilo. Svou hrou se zvládly zpět dotáhnout a v druhé desetiminutovce si vypracovaly náskok, který si zvládly udržet až do konce.

Složitý zápas s Mostem, kde nepadlo mnoho branek, ale bylo to bojovné utkání od začátku do samotného závěru.

Tyto tíživé situace si děvčata ustála a v případě krize se dokázala vždy vrátit zpět do zápasu. A právě takové momenty hráčky posouvaly nejvíce. Tým v takových situacích ukázal neskutečnou soudržnost a vyzrálost. I když v zápasech byly slabší desetiminutovky, děvčata se stále držela našeho systému a neutíkala z něj. Díky jejich důvěře a stálého tlaku se nám podařilo soupeře zatlačit a donutit k chybám.

Při celkovém součtu z dvaceti utkání jsme obdrželi 402 branek, což čini průměrně 20,1 branek na zápas (jedno utkání bylo kontumováno v náš prospěch). Za tímto výsledkem musíme zvednout nejenom obranu, která pracovala téměř bezchybně, ale především brankářky. Tady zaslouží děvčata velkou pochvalu za celou sezónu.

V útočné hře se nám podařilo vsítit 684 branek, což máme 34,2 branky na zápas. Takovému číslu vděčíme především první a druhé vlně. Tu jsme měli zvládnutou dobře a věděli jsme přesně, co v ní chceme hrát. Na postavenou obranu nám vyborně fungovala spolupráce s pivotem. Za což chválíme spojkové řady, které vytvářely výborný tlak na obranu, tak i pivoty za počty vsítěných branek. Foto z předávání.