Zhodnocení mistrovské sezóny

Zlínské děvčata doslova ovládly soutěž starších dorostenek.

Neskutečnou sezónu od prvního do posledního zápasu bez ztráty jediného bodu. Proto se také zlínský klub tyčí na prvním místě tabulky s náskokem devíti bodů. 

Tak jak jsme předpokládali, byla jarní část sezóny o poznání náročnější než podzimní půlrok. Ty stěžejní zápasy jsme hráli na hřišti soupeře a naše predikce se potvrdily. 

V zápase s DHC Plzeň jsme nezachytili úvod utkání a prohrávali jsme již o šest branek. Utkání se nám ještě do poločasu podařilo zkorigovat a v závěru druhého poločasu jsme odskočili a utkání zvládli v poměru 27:32.

Další náročné utkání jsme zvládli v Praze na Slávii. Vyrovnaný první poločas naznačoval drama až do konce. Na začátku druhého poločasu se podařilo našim soupeřkám odskočit na tři branky. Děvčata to však vůbec nerozhodilo. Svou hrou se zvládly zpět dotáhnout a v druhé desetiminutovce si vypracovaly náskok, který si zvládly udržet až do konce.

Složitý zápas s Mostem, kde nepadlo mnoho branek, ale bylo to bojovné utkání od začátku do samotného závěru.

Tyto tíživé situace si děvčata ustála a v případě krize se dokázala vždy vrátit zpět do zápasu. A právě takové momenty hráčky posouvaly nejvíce. Tým v takových situacích ukázal neskutečnou soudržnost a vyzrálost. I když v zápasech byly slabší desetiminutovky, děvčata se stále držela našeho systému a neutíkala z něj. Díky jejich důvěře a stálého tlaku se nám podařilo soupeře zatlačit a donutit k chybám.

Při celkovém součtu z dvaceti utkání jsme obdrželi 402 branek, což čini průměrně 20,1 branek na zápas (jedno utkání bylo kontumováno v náš prospěch). Za tímto výsledkem musíme zvednout nejenom obranu, která pracovala téměř bezchybně, ale především brankářky. Tady zaslouží děvčata velkou pochvalu za celou sezónu. 

V útočné hře se nám podařilo vsítit 684 branek, což máme 34,2 branky na zápas. Takovému číslu vděčíme především první a druhé vlně. Tu jsme měli zvládnutou dobře a věděli jsme přesně, co v ní chceme hrát. Na postavenou obranu nám vyborně fungovala spolupráce s pivotem. Za což chválíme spojkové řady, které vytvářely výborný tlak na obranu, tak i pivoty za počty vsítěných branek. Foto z předávání.Nejlepší střelkyně týmu:
Veronika Gabrhelová - 104 branek
Daniela Šimková - 94 branek
Sarah Podškubková - 80 branek
Natálie Krajčová - 80 branek
Simona Hozová - 55 brankek    
Jana Hvozdenská - 51 branek
Tereza Karlíková - 46 branek
Vanda Boogová - 44 branek

Brankářky 
Denisa Rafajová
Kristýna Stojarová
Amálie Parkanová
Lukovicsová Kateřina 
Zelenická Anna

Pivoti
Krajčová Natálie
Mizerová Adéla     

Křídla 
Boogová Vanda 
Klhůfková Johanka
Podškubková Sarah
Šimarová Kateřina 
Brabcová Tereza 
Stránská Tereza  
Masarová Monika  

Spojky
Gabrhelová Veronika
Šimková Daniela 
Hozová Simona 
Hvozdenská Jana 
Karlíková Tereza 
Machalová Karolína
Filípková Tereza 
Pospíšilová Vanda 
Pospíšilová Tereza

Děvčata děkujeme !!!