Ženy ovládly první barážové utkání

Zlínské házenkářky přesvědčivě vyhrály úvodní utkání baráže o MOL ligu.

Handball PSG Zlín - SHK Kunovice 39:18 (20:10)

Zlínské házenkářky se v týdnu poctivě připravovaly na barážové boje s vědomím houževnatosti a kvalit soupeře. Vítěz 1. ligy v čele s druhou nejlepší střelkyní soutěže Sabinou Fiuráškovou (165 branek) dokázal zhruba osm minut držet krok s domácím týmem (vývoj 0:2, 3:2, 4:2, 4:4, 5:5). Dalšími čtyřmi brankami (9:5) se zlínský tým sklidnil a prokázal větší herní jistotu než soupeř. Přesto se hostující celek ještě třikrát po sobě přiblížil na tříbrankový rozdíl. Závěrečnou pasáž vyhrál Zlín 9:2, což jeho hráčkám dodalo klid do druhé půle. Domácí trenér Jiří Řezník v poločase svůj tým nabádal k neustálé koncentraci.
Kunovicím citelně chyběla rozehrávka v podobě spojky Lucie Flekové, která nemohla k utkání dle barážových pravidel dané soutěže nastoupit.

V brance spolehlivě kryla zlínské obraně záda Iveta Blažková, která po nastřelení do hlavy musela přenechat místo Žanetě Stojarové, na níž při některých zákrocích nebyl větší tréninkový deficit znatelný. Blýskla se několika povedenými zákroky a stihla hecovat i spoluhráčky Zkušená brankařka po loňské sezoně kariéru sice ukončila, ale v týdnu byla ochotna svému klubu pomoci v tíživé situaci jak v trénincích, tak i zápasech. Zdravotní problémy se totiž ve zlínském klubu na postu brankařském nakupily. Naopak po zlomenině ruky se na hřiště aktivně vrátila spojka Veronika Štipčáková.

Do hry se postupně zapojily všechny hráčky Zlína a mohly si společně úvodní utkání, které dalo slibný základ k odvetě, užívat. Zodpovědný týmový výkon byl stavebním prvkem dílčího úspěchu. Každé utkání je vždy specifické, proto se budou zlínské házenkářky opět po regeneraci  připravovat na páteční zápas, kde se musí nachystat na bouřlivou atmosféru v kunovické hale.

Sestava a branky Handball PSG Zlín: I. Blažková, Ž. Stojarová, K. Stojarová - M. Kříčková 7, K. Ševčíková 6, N. Krajčová 4, K. Sedláčková 4, M. Kolářová 4/3, , N. Herbočková 3, M. Daňková 3, L. Polomíková 3, L. Holíncová 3, J. Hvozdenská 1, V. Štipčáková 1, L. Sekulová, S. Hozová

Branky SHK Kunovice: S. Fiurášková 4/2, B. Hvozdovičová 4, B. Vašíčková 3, L. Králová 3, S. Kutálková 2, M. Polášková 1, Z. Zálešáková 1

Sedmičky: 5/3 - 2/2, vyloučení: 5 - 3, rozhodčí: P. Fukala, R. Mohyla