MUŽI VEZOU Z HUSTOPEČÍ „BRONZ“
V HUSTOPEČÍCH VÍTĚZNÉ LOUČENÍ SE SEZÓNOU 2021/2022

 
Po nepodařené „domácí“ odvetě se Vsetínem minulý týden v Luhačovicích, museli zlínští házenkáři v posledním kole letošní soutěže, na půdě posledního celku tabulky v Hustopečích, nutně bodovat, aby uhájili před čtvrtým Vsetínem (v prípadě jeho vítěztví v posledním kole) své současné „bronzové“ tabulkové postavení.
 
Že to myslí hráči s nápravou v Hustopečích za nepodařený Vsetín vážně, potvrdili hráči v průběhu týdenní přípravy i s následnou nominací na utkání - odjela kompletní základní sestava i včetně zraněného Vavryse (který mohl střílet jen sedmičky) a doplněná nadějným zlínským dorostencem Hillem. Chyběl pouze Šáš a se zlomenou rukou M. Kolařík.
 
Hned od úvodních minut utkání naši hráči dokazovali domácím, že přijeli do Hustopečí vyhrát, že jedinou variantou je zisk obou bodů a že aktuální tabulkové umístění Zlína není náhoda.
Obrana byla patřičně pozorná a důrazná, za ní kraloval Krůpa v bráně (v 1. poločase úspěšnost 50%!!!!!), v útoku jsme na branku soupeře vystřelili během první půle celkem 24x a padlo z toho 20 branek do sítě domácích s neskutečnou úspěšností útoků 83%!!!!! Od našeho vedení 1:0 hned z prvního útoku narůstalo skóre jen v náš prospěch (1:0, 3:1, 9:3, 14:6, 18:8 a poločas 20:10).  
První poločas vyšel našemu družstvu opravdu na jedničku, velmi dobrý a koncentrovaný kolektivní výkon. Kromě zraněného Vavryse, který šel na hřiště jen na dvě sedmičky, si zahrála v průběhu poločasu celá lavička.
 
Úplně stejně začalo i druhých třicet minut utkání, kdy do brány nastoupil Jakšík - nejprve zvýšení našeho náskoku na 12 branek (22:10), snížení domácích na deset (23:13) s následným odskočením opět na dvanáct (25:13). Po tomto stavu trenér Mičola sáhnul k daleko razantnějšímu prostřídání hráčů, ve větší míře dostali příležitost všichni dorostenci nebo hráči, kteří nedostávají tolik příležitostí. Je jasné, že se to muselo projevit i na projevu družstva a na skóre, ale nutno dodat, že i ve druhém poločase naše družstvo toho moc domácím nedovolilo. Vedení jsme průběžně udržovali mezi 9 až 11 brankami, v samotném závěru utkání domácí čtyřmi brankami v řadě snížili na nejmenší, sedmibrankový rozdíl (34:27). Poslední slovo měl Tiller, který svou poslední brankou stanovil konečnou podobu výsledku - Hustopeče 27, Zlín 35.
 

              Házená HUSTOPEČE – Handball PSG ZLÍN
                                      27:35 (10:20)

 
SESTAVA a STŘELCI BRANEK:
Krůpa, Jakšík – Kuzma, Kalčík, Novák 5/1, Vavrys 2/2, Švehlák, Hill 2, Oškera 2, D. Kolařík 4, Doležel 8, Tiller 7, Zaoral, Vizner 5, Jirák
 
VYLOUČENÍ:
Hustopeče 2
Zlín               4
 
SEDMIČKY:
Hustopeče 7/4
Zlín               4/3
 
Pochvalu zaslouží celý kolektiv bez výjimky. Tak jako v každém jiném utkání - někomu vyšel zápas lépe, někomu hůře, ale za kolektivní a odpovědný přístup proti poslednímu celku soutěže zaslouží celý kádr jedničku.
 
Stejně tak zaslouží zlínští házenkáři poděkování za celou sezónu a určitě za vydařenou sezónu.
Od sestupu z extraligy v sezóně 2015/2016, je to společně se sezónou 2016/2017 nejlepší umístění za pětileté působení ve druhé nejvyšší celostátní soutěži mužů.
 
2015/2016 - sestup z extraligy do 1. ligy
2016/2017 - 1. liga - 12 účastníků - HC Zlín 3. místo (vítěz Strakonice)
2017/2018 - 1. liga - 10 účastníků - HC Zlín 8. místo (vítěz Litovel)
2018/2019 - 1. liga - 11 účastníků - HC Zlín 9. místo (vítěz Hustopeče)
2019/2020 - 1. liga - 12 účastníků - HC Zlín 4. místo (vítěz Strakonice)
2020/2021 - 1. liga - SOUTĚŽ BYLA ZRUŠENA - COVID
2021/2022 - 1. liga - 12 účastníků - HC Zlín 3. místo (vítěz Strakonice)
 
Zlínští hráči se v letošní sezóně prosadili také v tabulce střelců:
1. P. Bajer                   Bystřice p/H                      148 branek
2. R. Doležel             Handball PSG Zlín           122 branek
3. J. Tiller                   Handball PSG Zlín           121 branek
8. O. Vavrys              Handball PSG Zlín            99 branek
 
„Zlí muži“ prvoligové soutěže:
1. L. Měchura           Bystřice p/H                         20x 2 minuty + 5x žlutá karta + 1x červená karta
10. J. Zaoral             Handball PSG Zlín             12x 2 minuty + 4x žlutá karta
14. R. Doležel          Handball PSG Zlín             11x 2 minuty + 3x žlutá karta + 1x červená karta
20. I. Jirák                 Handball PSG Zlín             10x 2 minuty + 5x žlutá karta
 
Za úspěšné lze považovat také vystoupení zlínských házenkářů v Českém poháru 2022.
Jako prvoligový účastník byli zlínští házenkáři nasazeni až do 2. kola s tím, že svá první dvě utkání odehrají na hřištích soupeřů z nižších soutěží.
Přes druholigovu Lesanu Zubří a Napajedla bezpečně postoupili do 4. kola této soutěže, kde je čekal extraligový celek a současný úřadující Mistr ČR, družstvo Talent Plzeň. A to už příliš silný soupeř pro naše muže. Na vysoké porážce nic nezměnilo ani domácí prostředí sportovní haly Datart a pro naše družstvo to byla v této soutěži konečná. Plzeň si nakonec stala celkovým vítězem Českého poháru 2022, když ve finále porazila extraligové Nové Veselí.
 

ZLÍNŠTÍ HÁZENKÁŘI DĚKUJÍ VŠEM SVÝM FANOUŠKŮM A PŘÍZNIVCŮM ZA PŘÍZEŇ V SEZÓNĚ 2021/2022.
STEJNÉ DÍKY PATŘI SAMOZŘEJMĚ TAKÉ SPONZORSKÝM PARTNERŮM, MĚSTU I KRAJI ZLÍN ZA PODPORU V PRÁVĚ SKONČENÉ SPORTOVNÍ SEZÓNĚ

TĚŠÍME SE NA VÁS V SEZÓNĚ 2022/2023