Starší dorostenci v neděli zakončí úspěšnou sezónu


V posledním zápase 1. ligy vyzvou na domácí palubovce TALENT ŠKODA PLZEŇ

 


Letošní ročník 1. ligy starších dorostenců dostal oproti předchozím letům zcela jinou podobu.
Základní část byla rozdělena na divizi Čechy (8 týmů) a divizi Morava (7 týmů). Po odehrání všech utkání v základní části systémem každý s každým, doma – venku, postoupila nejlepší 4 družstva z každé divize do nadstavbové mistrovské části, jejíž vítěz získá titul Mistr ČR 2022.
Družstva z druhé poloviny obou tabulek vytvořila sedmičlennou nadstavbovou sestupovou část. Poslední družstvo z této skupiny sestupuje do druholigové soutěže podle krajové příslušnosti.
Před začátkem sezóny patřil tým zlínských dorostenců k největším outsiderům soutěže a k adeptům na sestup. O roli outsidera hovoří i fakt, že většinu našeho týmu tvoří mladší dorostenci.
Od úvodních utkání však tým předvádí pohlednou rychlou a běhavou házenou. Díky kvalitním výkonům začali dorostenci sbírat body i proti věhlasným soupeřům (např. HCB Karviná)
V půlce sezóny došlo k senzaci a náš tým si díky dvěma výhrám a jedné remíze v posledních třech kolech základní části zajistil postup mezi osmičku nejlepších týmů v Česku. V nadstavbové části naše družstvo postupně sehrálo 8 utkání systémem doma – venku se čtveřicí nejlepších týmů z divize Čechy (Dukla Praha, TJ Sokol Nové Veselí, Lovci Lovosice a Talent Škoda Plzeň). Z těchto utkání naši dorostenci dvakrát vyhráli nejtěsnějším možným rozdílem zvítězili (v Plzni a doma s Novým Veselím).
V posledním kole letošního soutěžního ročníku čeká na naše dorostence Talent Škoda PLZEŇ a dosavadní výsledky a pohled na tabulku slibují napínavé utkání. Oba týmy v tabulce dělí pouhý jeden bod a toto utkání tedy bude přímým soubojem o sedmé místo, o kterém si náš tým před touto sezónou mohl pouze nechat zdát.
 

Přijďte naše dorostence podpořit v posledním utkání sezóny a zaslouženě je odměnit za předvedené výkony, každý divák se počítá!

 

               Handball PSG ZLÍN – Talent Škoda PLZEŇ
                          neděle 8.5.2022, 14,30 hodin