MUŽI ZTRATILI V LUHAČOVICÍCH NADĚJI NA 2. MÍSTO

V REGIONÁLNÍM DERBY BYL VSETÍN LEPŠÍ

 
V posledním „domácím“ utkání a zároveň v předposledním kole letošního soutěžního ročníku „vyhnala“ dvoudenní komerční akce ve zlínské sportovní hale Datart zlínské házenkáře do nedalekých Luhačovic.
Obavy z odvetného regionálního derby, ve kterém hosté ze Vsetína toužili po odvetě za podzimní kolo, kdy naši muži svého soupeře na jeho půdě doslova deklasovali vítězstvím 36:19, se v Luhačovicích bohužel potvrdily.
 
Nástup do utkání měla obě družstva opatrný, několik úvodních minut bylo díky oběma brankářům (Krůpa, Orság) bez branek, střelci jako by se zastřelovali a své kolegy v brankách nechali vyniknout.
Klid vydržel do konce třetí minuty, kdy skóre otevřel Doležel, ale v dalších třech minutách se do vedení na 2:1 dostali hosté. V průběhu třetí „tříminutovky“ jsme otočili skóre na naší stranu (3:2), ale na jejím konci hosté srovnali na 3:3. V dalších minutách se ale už stále více začali prosazovat naši hráči, kteří se třemi brankami v řadě dostali do vedení 6:3 a donutili trenéra hostů k oddechovému času, po kterém naši dalšími dvěmi brankami odskočili soupeři na rozdíl pěti branek (8:3). V těchto fázích hry nic nenasvědčovalo nějakému zásadnímu obratu ve vývoji utkání, které sice bylo vyrovnané, ale navrch mělo naše družstvo. Obrana fungovala, Krůpovi v brance přibývaly úspěšné zákroky, naši střelci byli přesnější a důraznější a naše vedení se pohybovalo po zbytek celého prvního poločasu mezi dvěma až pěti brankami (9:4, 9:7, 11:8, 12:9, 12:10).
 
Druhý poločas zahájil svou třetí brankou Jirák, zvýšil náskok našeho družstva na tři branky (13:10) a naše družstvo mohlo hrát v klidu. Místo toho ale začal nepochopitelný obrat ve vývoji utkání. Najednou naše obrana nestíhala, přestala být důrazná, své zákroky jakoby stínovala a to nepomohlo ani Krůpovi, kterého ještě v první desetiminutovce střídal Jakšík a nutno dodat, že si nevedl špatně. Naši střelci ale „rozchytali“ Orsága v brance hostů a naše prostupná obrana hostům zpříjemnila útočnou činnost s výsledkem šňůry pěti branek Vsetína v řadě, otočení skóre na mínus dva (13:15) a tím začaly naše starosti. V desáté minutě tohoto poločasu jsme sice třemi brankami otočili na plus jedna (17:16) a o pár minut později ještě srovnali na 18:18, ale to bylo taky poslední skóre, kdy jsme ještě sahali po bodech. Vsetín se rozjel jak v obraně, tak i v útoku a své vedení udržoval mezi dvěmi až šesti brankami. Posledních patnáct minut druhé půle a celého utkání jsme prohráli 6:11!!!!!!!!!!!!!!!, celé utkání 24:29 a Vsetínu se povedla odveta za podzimní duel ve Vsetíně. Soupeři k zisku dvou bodů gratulujeme, v Luhačovicích byl lepší.
 
Touto porážkou si naše družstvo s konečnou platností uzavřelo jakoukoliv naději na druhou tabulkovou příčku a v posledním kole v Hustopečích bude hájit své současné třetí místo na pomyslné bedně. Vsetín se na náš celek dotáhl v tabulce na jediný rozdílový bod a v posledním letošním utkání bude na domácí půdě (s pátým Jičínem) bojovat na dálku s našim družstvem o „bronz“.
Vzájemná utkání sice nahrávají našemu družstvu (ve Vsetíně +17 branek, v odvetě -5 branek), takže k zisku třetí příčky stačí našemu družstvu v Hustopečích remizovat (za předpokladu vítězství Vsetína doma s Jičínem), ale slušelo by se zakončit podařenou sezónu podařeným a přesvědčivým výkonem na půdě posledního celku prvoligové soutěže.
 

Handball PSG ZLÍN – Klub házené VSETÍN
                      24:29 (12:10)

 
 
SESTAVA a STŘELCI BRANEK:
Krůpa, Jakšík – Balun, Kuzma, Kalčík, Novák 2, Vavrys 2/1, Švehlák, Hill, Oškera 2, Doležel 6, M. Kolařík, Tiller 8/5, Zaoral 1, Vizner, Jirák 3
 
VYLOUČENÍ:
Zlín          1
Vsetín     3
 
SEDMIČKY:
Zlín          7/6
Vsetín     2/1
 
 
Utkáním od 17,00 hodin v HUSTOPEČÍCH, v sobotu 7. května 2022, pro naše družstvo prvoligový ročník 2021/2022 končí a muži se odmlčí až do poloviny září, kdy začne nový soutěžní ročník 2022/2023.