HÁZENKÁŘSKÝ VÍKEND V LUHAČOVICÍCH

 

V SOBOTU 30.4.2022 HOSTÍ ZLÍNSKOU HÁZENOU SPORTOVNÍ HALA RADOSTOVA

 
 
 
Z důvodu dvoudenní komerční akce ve zlínské sportovní hale Datart, musela zlínská házená hledat azyl v okolních sportovních halách a našla ho v LUHAČOVICÍCH, ve sportovní hale Radostova.
 
Pro fanoušky zlínské házené je to škoda, protože všechna čtyři utkání slibují atraktivní souboje, ve kterých se například představí v nejvyšší celostátní soutěži - tři kola před koncem soutěže - už teď jistý Mistr ČR 2022, starší dorostenky Handball PSG Zlín v duelu s tabulkově posledními pražskými Kobylisy.
 
Mladší dorostenky Handball PSG Zlín jsou zatím na 5. místě v nejvyšší celostátní soutěži této kategorie, ale tři kola před koncem soutěže stále ještě „živí“ naději na umístění na bronzové „bedně“, které by jim, při určité konstalaci a klopýtnutí soupeřů, mohlo ještě vyjít. V Luhačovicích budou hostit poslední Cheb.
 
V regionálním derby změří své síly prvoligoví muži Handball PSG Zlín s házenkáři ze Vsetína, kteří určitě touží po odvetě za podzimní prohru na domácí půdě o 17 branek. Oba celky jsou jak sousedy regionálními, tak i sousedy v prvoligové tabulce (Zlín je třetí s 31 body, Vsetín čtvrtý s 28 body). Utkání je předposledním kolem celostátní prvoligové soutěže mužů a oba celky mohou v konečném účtování obsadit pomyslnou bronzovou příčku prvoligové soutěže.
Našemu družstvu k tomuto umístění stačí se Vsetínem remizovat, Vsetín naopak musí vyhrát, aby si naději na „bronz“ udržel.
Pokud naše družstvo získá se Vsetínem oba body, půjde do posledního soutěžního kola s nadějí na postup na druhou příčku v tabulce (za předpokladu klopýtnutí Litovle v předposledním nebo posledním kole).
 
Čtvrtým „azylovým luhačovickým“ utkáním je mezinárodní MOL liga žen, její nadstavbové 2. kolo play-out. Z této šestikolové nadstavby vzejde soupeř pro barážové dvojutkání s vítězem celostátní 1. ligy žen, kterým budou s největší pravděpodobností sousední Kunovice. Vítěz tohoto barážového dvojutkání bude mít pro novou sezónu jistotu účasti v nejvyšší soutěž žen.
Ženy Handball PSG Zlín se v Luhačovicích utkají s Porubou, se kterou mají ze základní části soutěže vyrovnanou bilanci na utkání 1:1 (naše ženy na podzim vyhrály v Porubě 22:20 a v jarní odvetě podlehly svému soupeři na domácí palubovce 24:34), ale na kterou ztrácí po základní části 6 bodů.
První kolo této nadstavby startuje ve středu 27. dubna a naše družstvo hraje na hřišti největšího favorita této skupiny v Písku.
 
                        Všechna utkání se hrají v sobotu 30. dubna 2022 v Luhačovicích, ve sportovní hale Radostova
                                                                   Na všechna utkání je VSTUP VOLNÝ
 

10,00 hodin - 1. liga mladších dorostenek

                       Handball PSG ZLÍN - FK Hvězda CHEB

                      
12,00 hodin - 1. liga starších dorostenek

                    Handball PSG ZLÍN - TJ Sokol KOBYLISY II.

                                    
14,00 hodin - 1. liga mužů

                     Handball PSG ZLÍN - Klub házené VSETÍN

                                    
17,00 hodin - MOL liga žen

                      Handball PSG ZLÍN - TJ Sokol PORUBA

 
ZLÍNSKÝ HÁZENKÁŘSKÝ KLUB ZVE VŠECHNY MILOVNÍKY HÁZENÉ DO LUHAČOVICKÉ SPORTOVNÍ HALY RADOSTOVA
 

                                           KAŽDÝ HLAS JE VÍTANÝ
BOUŘLIVÁ DIVÁCKÁ KULISA - TO JE PRO KAŽDÉ UTKÁNÍ TO PRAVÉ OŘECHOVÉ

                                   VSTUP ZDARMA