DVA BODY ZE DVORA KRÁLOVÉ STÁLE ŽIVÍ NADĚJI NA 2. MÍSTO V TABULCE

„KOMPLEX BABČANÍK“ NAŠTĚSTÍ PLATIL JEN ČÁST PRVNÍHO POLOČASU

 
Do Dvora Králové nejezdí zlínští házenkáři moc rádi. Bez ohledu na tabulkové postavení, jsou na domácí půdě královéhradečtí házenkáři vždy velmi nepříjemným soupeřem, na kterého se zlíňákům zrovna dvakrát nedaří. Navíc už určitým komplexem působí na naše hráče obrovitý brankář s extraligovými zkušenostmi M. Babčaník, na kterého si zlínští hráči moc nevěří.
Za působení Zlína v prvoligové soutěži bylo vítězných duelů ve Dvoře Králové opravdu minimum.
 
A se stejnými pocity odjížděli zlínští házenkáři do Dvora Králové také tentokrát a navíc v nekompletní sestavě, ve které chyběli bratři Kolaříkové se Šášem a nemocný Jirák.  
Obavy z nepříjemného soupeře a snad i jakási nedůvěra ve vlastní výkonnost se potvrdily hned na začátku prvního poločasu sobotního utkání. Domácí byli pohyblivější, ráznější, rychlejší, důraznější, bylo jich plné hřiště. Hned z prvního útoku a ze sedmičky šli domácí do vedení (1:0), z našeho prvního útoku a rovněž ze sedmičky vyrovnal Vavrys (1:1), potom si domácí brankář Babčaník „vychutnal“ našeho Kuzmu z trháku, další útok domácích skončil další sedmičkou, kterou zastavila tyč Krůpovy branky, následoval útok našich barev a další, v pořadí už čtvrtá sedmička dohromady z pěti útočných činností obou družstev!!!!!! Exekutorem byl Vavrys, který pokutový hod vybojoval a …… po vzoru domácích opět do tyče.
Na ukazateli svítila sedmá minuta, skóre 1:1 ze sedmiček, další dvě neproměněné sedmičky po jedné na každé straně, oba brankáři zlikvidovali po jednom trháku + Krůpa měl jeden zákrok navíc ze spojky - no prostě začátek utkání, který by nikdo nevymyslel.
Z této mizérie se dřív „vyhrabali“ domácí, kteří šli během dvou minut do vedení na 3:1, potom o pár minut později vedli ještě 4:3 a to už bylo na trenéra Mičolu moc. Ve dvanácté minutě si vzal oddechový čas a důrazně hráčům připomenul, co jim o soupeři říkal už v šatně před utkáním. Jeho slova padla na úrodnou půdu a o dvě minuty později jsme byli poprvé v utkání ve vedení (5:4). Domácí ještě stačili srovnat na 5:5, ale to bylo zároveň jejich poslední bodové skóre v tomto utkání. Kuzma- Vizner-Zaoral, to byli naši střelci tří branek v řadě, které vnesly do našich řad klid a vedení 8:5.
O vedení, které se pohybovalo v rozmezí dvou až čtyř branek, jsme už do konce poločasu nepřišli. Navíc Doležel pěti brankami v řadě poslal deset minut před koncem poločasu na střídačku domácího Babčaníka a poločas se dohrával za našeho uklidňujícího vedení (12:8, 13:9, 14:10). Samotný závěr první půle ale naši hráči odehráli až moc v klidu a domácí stačili zkorigovat na poločasových 14:12.
V prvním poločase byl hodně vidět Krůpa v brance, který z 24 střel jich rovnou polovinu zlikvidoval!!!!!!!!!!!!. Před ním „tvrdila muziku“ tradiční dvojice Doležel/Zaoral, ke kterým se přidal i Vavrys, kterému šla ve Dvoře Králové obrana lépe než střelba a se soupeři se v obraně nemazlil ani mladý Kalčík.
 
Druhý poločas začal našimi dvěmi slepenými brankami a odskočením opět na čtyřbrankový rozdíl (16:12). Ale zároveň taky začal pro Krůpu v brance dlouho nevídaný „bezzásahový“ úsek, kdy co prošlo obranou, to skončilo v naší síti. Za prvních 17 minut druhého poločasu prošlo přes naši obranu až ke Krůpovi pouhých šest střel!!!!!! a všechny mířily do černého. Nutno ale dodat, že až na jednu střelu ze spojky, to byly všechno pokusy ze šestky.
Krůpa si šel na chvíli odpočinout a mladý Jakšík se blísknul likvidací jednoho trháku a jednoho pivota.
K „obranářům“ z prvního poločasu se ve druhé části hry v obraně přidali na křídlech NovákKuzmou, v útoku se více prosazoval Tiller (za celé utkání 6 branek na 7 pokusů), stoprocentní byl ve střelbě Zaoral (v utkání 4 branky ze 4 pokusů), no a ve svém střeleckém představení pokračoval i ve druhém poločase Doležel (na svých 10 branek potřeboval jen 13 střel).
 
Ve větší části druhého poločasu si naše družstvo udržovalo bezpečný brankový náskok mezi osmi  (23:15) až  šesti brankami (20:13, 23:17, 26:20, 31:25) a nedovolilo svému soupeři pomyslel na obrat ve vývoji utkání. Poslední minuta celého utkání patřila domácím, kteří už jen kosmeticky upravili konečné skóre na 31:27.
 
Tímto vítězstvím naše družstvo zvýšilo svou naději na konečnou „bronzovou“ příčku v prvoligové tabulce (se Vsetínem) a navíc zůstalo i nadále v boji o „stříbro“ (s Litovlí).
 

                1. HK DVŮR KRÁLOVÉ – Handball PSG ZLÍN
                                        27:31 (12:14)

 
 
SESTAVA a STŘELCI BRANEK:
Krůpa, Jakšík – Kuzma 2, Kalčík 1, Novák 2/1, Vavrys 3/1, Švehlák, Oškera 2, Doležel 10, Tiller 6, Zaoral 4, Vizner 1
 
VYLOUČENÍ:
Dvůr Králové 1
Zlín                   4
 
SEDMIČKY:
Dvůr Králové 4/3
Zlín                   3/2
 
 
Do konce prvoligové soutěže zbývají již jen dvě kola.
 
Příští, 21. kolo, hrají naši muži „na domácí půdě“ v LUHAČOVICÍCH a bude to regionální derby se VSETÍNEM, se kterým se mohou za jistých okolností ještě vystřídat na „bronzovém“ stupni tabulky.
V případě minimálně remízy budou mít jedno kolo před koncem soutěže zajištěno 3. místo v tabulce.
V případě luhačovického vítězství budou stále ještě ve hře i o 2. místo, o které na dálku soupeří s Litovlí.