Mistrovský titul ve Zlíně

Zlínské děvčata zvládla poslední krok k vysněnému titulu v dorostenecké soutěži.

Tři kola před koncem soutěže si zlínské starší dorostenky vybojovaly jisté první místo a tím pádem Mistrovský titul.

Nutno však podotknout, že se vítězství na půdě Baníku Most nerodilo vůbec lehce. Především v prvním poločase měla hra rychlý spád a hrálo se ve vysokém tempu. Musíme pochválit obranu, která fungovala perfektně a za ní výborně chytající brankářka Kristýna Stojarová. Především díky její úspěšnosti, která se dostala na 61 % se nám podařilo utkání ovládnout.

S tvrdou obranou Mostu se nám podařilo vyrovnávat a byli jsme schopní na domácí hráčky vyvíjet stálý tlak. Děvčata byla rychlejší v pohybu a vytvářely se tak pěkné brankové příležitosti. Bohužel ne všechny se nám porařilo proměnit díky brankářce hostí. I proto poločasový výsledek v poměru 6:13.

V druhém poločase rozhodla první část poločasu, kterou devčata jednoznačně ovládla. Díky dobrému vstupu jsme tak nepřipustili žádné drama a utkání se v posledních 10 minutách jen dohrávalo. Gratulace děvčatům k velkému úspěchu.

Nyní nás čeká reprezentační pauza a následné poslední tři kola soutěže 2021/2022.