POSLEDNÍ VÍTĚZNÉ DOMÁCÍ UTKÁNÍ VE SPORTOVNÍ HALE DATART


 

ZLÍNSKÉ HÁZENKÁŘE O DOMÁCÍ BODY NEOBRALA ANI VELKÁ BYSTŘICE

 
Pár hodin před nástupem české mužské reprezentace na přípravný kemp do zlínské sportovní haly před středeční kvalifikací o postup na MS 2023 se Severní Makedonií, odehráli zlínští házenkáři před svými fanoušky letošní poslední utkání na domácí palubovce ve SH Datart.
Soutěž sice ještě pokračuje dalšími třemi koly, ale z důvodu komerčního využití SH, své vůbec poslední letošní domácí utkání odehrají zlínští házenkáři 30. dubna v azylu - ve sportovní hale Radostova v Luhačovicích, kdy bude jejich soupeřem v regionálním derby celek VSETÍNA.
 
Možná přemíra chtění, aby se v posledním utkání před svými fanoušky předvedli v tom nejlepším světle, možná vidina prodloužení letošní domácí neporazitelnosti, možná role favorita v tomto utkání a možná taky úplně něco jiného poznamenalo vstup našich hráčů do utkání. Hosté působili podstatně odhodlaněji, byli plní pohybu a aktivity, domácí obrana jim vůbec nevadila a výsledkem bylo z naší strany nepodařených cca prvních dvanáct minut utkání a vedení hostů průběžně 2:0, 4:1 a 6:3. Moc nepomohl ani oddechový čas trenéra Mičoly - jen první brankou Tillera ke snížení vedení hostů na rozdíl dvou branek 6:4. O pár minut později si celkem nepochopitelně vzali oddechový čas hosté a ten paradoxně pomohl našemu družstvu - ihned po jeho skončení další trefa Tillera a následně dvě branky Vavryse znamenaly obrat ve vývoji utkání, když poprvé šlo do vedení naše družstvo na 7:6. Od tohoto okamžiku naši hráči jakoby ožili, jejich vedení se pohybovalo mezi jednou až čtyřmi brankami s jedinou remízou (9:9, 12:9, 13:11, 15:11, poločas 15:12). V posledních 15-ti minutách prvního poločasu naši hráči poslali na branku soupeře celkem 11 střel a z toho bylo 10 brankových!!!!! Neskutečná produktivita útoku.
 
Druhý poločas zahájili brankou hosté, ale hned následovala tříbranková odpověď našich (18:13) a bylo jasné, že naše družstvo si už vítězství nenechá vzít a opět prodlouží letošní domácí neporazitelnost. Diváci mohli vidět rychlou a bojovnou házenou z obou stran. Hosté se sice nevzdávali, ale produktivita útoku a razance obrany byla na naší straně. Sice jsme za to platili i dvouminutovými tresty a sedmimetrovými hody (4 naše vyloučení proti jednomu z družstva hostů, 6 sedmiček hostů proti našim třem), ale produktivita útoku v poslední patnáctiminutovce utkání byla opět na straně Zlína - z 10-ti pokusů padlo 10 branek!!!!!!!!!!).
 
S výjimkou samotného úvodu střetnutí lze říci, že se utkání našemu družstvu povedlo a že se předváděná hra divákům líbila. Z 19. odehraných kol nastříleli naši hráči svým soupeřům 30 a víc branek ve 12. utkáních.
Do utkání nominoval trenér Mičola další dva „novice“ z dorostu - Adama Hilla a Šimona Vykoukala. Hill se dokonce na hřiště na pár minut dostal a vstřelil svou první prvoligovou branku v družstvu mužů.
Do nedělního utkání z rodinných důvodů nenastoupil Šáš, zraněný M. Kolařík, nemocný Jakšík a pro povinnosti ve svém bývalém mateřském klubu ani Vizner a proto mohl trenér Mičola ještě hlouběji sáhnout do dorostenců, kterých pro toto utkání nominoval celkem 6 !!!!!!!
A to je pro další sezóny dobrá perspektiva.
 

              Handball PSG ZLÍN – Házená VELKÁ BYSTŘICE
                                           31:23 (15:12)

 
 SESTAVA a STŘELCI BRANEK:
Krůpa, Zárecký – Kuzma 1, Kalčík, Novák 3, Vavrys 6/3, Švehlák, Vykoukal, Oškera 3, D. Kolařík, Doležel 5, Tiller 9, Zaoral 2, Jirák 1, Hill 1
 
VYLOUČENÍ:
Zlín                      4
Velká Bystřice   1
 
SEDMIČKY:
Zlín                      3/3
Velká Bystřice   6/6
 
 
Tento víkend mají mužské soutěže reprezentační přestávku.
 
Příští týden, v sobotu 23. dubna, jedou zlínští házenkáři opět do Čech, kde se od 17,00 hodin představí na palubovce jedenáctého celku prvoligové soutěže - DVORA KRÁLKOVÉ.