V NEDĚLI POKRAČUJE 1. LIGA MUŽŮ

 

MUŽI CHTĚJÍ V 19. KOLE PRODLOUŽIT DOMÁCÍ NEPORAZITELNOST


 

            Handball PSG ZLÍN – Házená VELKÁ BYSTŘICE
                      neděle 10. dubna 2022, 15,00 hodin
                           Sportovní hala Datart ve Zlíně

 
Tento týden v neděli se zlínští házenkáři představí svým fanouškům v předposledním domácím utkání letošního soutěžního ročníku.
 
Po Bystřici pod Hostýnem před čtrnácti dny to bude opět Bystřice, ale tentokrát VELKÁ BYSTŘICE.
Náš nedělní soupeř patří po 18. odehraných kolech druhé nejvyšší soutěže házenkářů do první poloviny prvoligové tabulky, kterou uzavírá na 6. místě se ziskem 15-ti bodů. O tu lepší polovinu prvoligové tabulky bojují bystřičtí házenkáři společně s dalšími dvěma „patnáctibodovými“ celky - s Vršovicemi a s Chodovem.
V minulém kole prohrála Velká Bystřice na domácí půdě se čtvrtým Vsetínem o jedinou branku 30:31, když po prvním poločase vedla 18:16 a svého soupeře pustila poprvé v utkání do vedení až v polovině druhého poločasu.
 
První vzájemné utkání ve Velká Bystřici vyhráli naši muži o jedinou branku 26:25.
Po prvním poločase mělo naše družstvo náskok čtyř branek (15:11), ale ve druhém poločase domácí přidali, hru podstatně vyrovnali a několikrát se během druhé půle dostali do vedení. Lepší závěr utkání měli naši hráči, kteří po boji a se šťastným koncem nakonec odjížděli z Velké Bystřice se dvěma body.
 
Utkání slibuje pěknou, bojovnou házenou, na kterou své fanoušky zlínští házenkáři srdečně zvou.
 
„Sestupový strašák“ neohrožuje ani jednoho z nedělních soupeřů, oběma jde o konečné co nejlepší umístění v letošním soutěžním ročníku a proto by měla hrát obě družstva v klidu, bez nervozity a předvádět pohlednou a rychlou házenou.
Velká Bystřice útočí na první polovinu prvoligové tabulky a naši muži se snaží o vylepšení zatím „bronzového“ umístění na pomyslné „bedně“.
 
Utkáním mužů končí celý víkendový program, který zahrnuje celkem 5 soutěžních utkání.
 
VÍKENDOVÝ PROGRAM HÁZENÉ VE SPORTOVNÍ HALE DATART:
 
SOBOTA 9.4.2022
12,30 hodin             ZL liga ml. žactva             Handball PSG ZLÍN B – HC Robe ZUBŘÍ A
14,00 HODIN           ZL-MS liga st. žáků          Handball PSG ZLÍN A – TJ Sokol Centrum HANÁ
 
NEDĚLE 10.4.2022
10,00 hodin             ZL liga ml. žactva               Handball PSG ZLÍN A – HC Robe ZUBŘÍ C
11,30 hodin             ZL liga ml. žactva               Handball PSG ZLÍN C – TJ VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ
15,00 hodin             1. liga muži                           Handball PSG ZLÍN – Házená VELKÁ BYSTŘICE