NÁVRAT Z NÁCHODA S VESELOU

PO TŘECH ZTRÁTÁCH NA HŘIŠTÍCH SOUPEŘŮ TENTOKRÁT PLNÝ BODOVÝ ZISK

 
Bouřlivé náchodské prostředí zlínským házenkářům moc nesedí. I když byl mezi oběma sobotními soupeři před utkáním velký rozdíl v bodech i v tabulkovém umístění a naše družstvo bylo v roli favorita, rozhodně nebrali naši hráči utkání na lehkou váhu. Navíc poslední vzájemný duel z podzimní části soutěže jsme sice ve Zlíně vyhráli o sedm branek 38:31, ale až téměř do padesáté minuty utkání nebylo jasné, kdo si odnese oba body. Rozhodlo až posledních 10 - 13 minut, ve kterých naše družstvo odpor soupeře zlomilo a podzimní body zůstaly ve Zlíně.
 
Co se týká složení sestavy, odjelo naše družstvo do Náchoda sice s menším počtem hráčů, ale se skoro kompletním základním kádrem (z rodinných důvodů nemohl jet Šáš). U starších dorostenců, kteří jsou v kádru našich mužů, dostala tentokrát přednost jejich vlastní dorostenecká soutěž (hráli v Plzni a věřili si na bodový zisk). Z dorostu cestoval do Náchoda pouze Švehlák. Navíc Vízner, který k nám přišel v lednovém přestupním termínu z Holešova, musí podle dohody mezi kluby v případě termínové kolize Zlín/Holešov, dát přednost svému bývalému mateřskému klubu. A to se stalo právě tuto sobotu.
 
Vlastní utkání začalo výhozem domácích a hned jejich první brankou. Odpověď na sebe nenechala dlouho čekat a Zaoral vyrovnal na 1:1, po něm Vavrys poprvé dostal naše družstvo do vedení na 2:1 a v tomto duchu probíhal celý první poločas - neustálé vedení našeho družstva o jednu až tři branky (3:2, 7:6, 9:7, 11:8, 12:9, 12:11, 13:12), s remízovým vyrovnáním domácích pouze v úvodu utkání (2:2, 3:3). I když naše družstvo nedovolilo domácím vedení, byli to právě domácí, kteří hráli uvolněněji, byli rychlejší, důraznější. Naopak naši hráči jakoby měli ze soupeře respekt, hráli opatrně až nervózně, ztráceli míče alibistickými přihrávkami na obsazené pivoty (za první poločas 7 ztrát míčů proti třem domácím). Jediné plus za prvních třicet minut hry lze považovat to, že i přes nepříliš vydařenou hru v této fázi utkání, jsme nepustili svého soupeře ani jednou  do vedení (s výjimkou 1:0 po zahájení hry).
 
V poločase v šatně sice nebylo žádné „mytí hlav“, ale důrazné upozornění trenéra Mičoly na příliš opatrnou hru, které chybí ta správná agresivita a nasazení.
 
Druhý poločas začal také brankou hned z prvního útoku po výhozu, ale s tím rozdílem, že ten výhoz mělo naše družstvo (14:12). A následujících sedm minut bylo stejných, jako celý první poločas - naše minimální vedení a vyrovnávání domácích (14:13, 15:15, 16:16). Změna nastala v osmé minutě, kdy Jirák upravil na 17:16, po něm Vavrys na 18:16 a poprvé ve druhém poločase šlo naše družstvo na tříbrankového vedení zásluhou M. Kolaříka na 19:16. A to byl zlom ve vývoji do té doby vyrovnaného utkání. V té době měl Vavrys už odstřílených svých 9 branek a obrana domácích si ho sice začala více všímat, ale naopak začal „řádit“ právě M. Kolařík. Svým nasazením v útoku začal dělat obraně soupeře vážné problémy, které vyústily jeho bezchybnou střelbou a dalšími čtyřmi brankami, plus navíc připravil sedmičku pro Nováka. Ten byl dalším, který zaskočil za pozorněji hlídaného Vavryse a ke svým brankám z první půle přidal další tři přesné zásahy. No a bylo vymalováno - náskok našeho celku se postupně zvyšoval a domácí stačili jen občas korigovat narůstající brankový rozdíl (21:16, 23:19, 26:19, 30:21 a na závěr 30:22).
S rostoucím sebevědomím v útoku rostlo také sebevědomí našich hráčů v obraně. Najednou to byli oni, kteří „tvrdili muziku“, kteří měli dostatek bojovnosti a zdravé agresivity.
Obranným pilířem byli především Zaoral s Doleželem, kteří svou hru na tělo vhodně doplňovali čistými bloky přímých střel a ke kterým se s blokováním přidal i Jirák. Takže tři „pořízci“ na středu obrany a 8 čistých bloků!!!!
Když k tomu všemu připočítáme pouze naši jedinou ztrátu míče ve druhém poločase, vychází z této statistiky dokonalý obrat v projevu našeho družstva během dvou rozdílných poločasů.

Jako kolektiv a bez ohledu na to, kdo hrál víc nebo míň, kdo byl lepší v obraně a kdo v útoku, zaslouží zlínští házenkáři za vystoupení v Náchodě pochvalu. A té jim také po utkání od trenéra Mičoly dostalo.

                       TJ NÁCHOD – Handball PSG ZLÍN
                                       22:30 (12:13)

 
 SESTAVA a STŘELCI BRANEK:
Krůpa, Jakšík – Kuzma 1, Novák 7/3, Vavrys 9, Švehlák, D. Kolařík, Doležel 4, M. Kolařík 5, Tiller 1, Zaoral 2, Jirák 1
 
VYLOUČENÍ:
Náchod      4
Zlín              3
 
SEDMIČKY:
Náchod       1/1
Zlín                4/3
 
 
Ještě před reprezentační přestávkou, v průběhu které v naší sportovní hale odehraje naše mužská reprezentace kvalifikační utkání o postup na MS se SEVERNÍ MAKEDONIÍ, odehrají muži své další kolo 1. ligy -  v neděli 10. dubna, v 15,00 hodin hostíme VELKOU BYSTŘICÍ.