PO TÝDENNÍ PŘESTÁVCE POKRAČUJE 1. LIGA MUŽŮ
MUŽE ČEKÁ V NEDĚLI REGIONÁLNÍ DERBY

 

 

Handball PSG ZLÍN – HK BYSTŘICE p/H
   neděle 27. března 2022, 16,00 hodin
        Sportovní hala Datart ve Zlíně

 
 
 
Tento týden v neděli se pokusí zlínští házenkáři o obhájení domácí neporazitelnosti v letošním prvoligovém soutěžním ročníku, do kterého vstoupili na domácí půdě 2. října loňského roku utkáním se Strakonicemi.
Utkání skončilo remízou 26:26 a do dnešního dne je to jediný ztracený bod z dosavadních osmi domácích duelů, ve kterých naši muži získali 15 bodů při vysoce aktivním skóre +55 (252:197).
Z těchto osmi utkání jen ve dvou naši hráči nevstřelili 30 a víc branek (Strakonice na podzim a Vršovice na jaře) a jen v jednom utkání dostali víc jak 30 branek (na podzim od Náchoda).
 
Na statistiky se ale nehraje a v nedělním měření sil aktuální statistické údaje nebudou určitě vůbec důležité.
Důležitá bude aktuální forma jednotlivých hráčů a družstva jako celku, protože soupeř z Bystřice pod Hostýnem má kvalitní, mladý a běhavý kádr, který dovede potrápit každého soupeře ať doma nebo venku (např. podzimní vítězství ve Vsetíně 30:29, nebo jarní v Náchodě 32:26). Klub spolupracuje s extraligovým Zubřím, které každoročně bystřickým poskytuje nadějné mladé hráče, aby se v prvoligové soutěži mužů „vyhráli“. Letos je to Vlk, Bajer, Randýsek a Čepica.
 
V posledním ligovém kole před reprezentační přestávkou hráli oba nedělní soupeři na hřištích svých soupeřů a oba také těsnými porážkami o body přišli - Bystřice prohrála v Covidové dohrávce o jedinou branku v Hustopečích 31:32 a naši muži hráli na půdě lídra prvoligové soutěže a jednoho se „zájemců“ o extraligu v Litovli a až po boji prohráli těsně 26:28.
 
Poslední vzájemné soutěžní utkání vyhrálo naše družstvo na podzim v Bystřici pod Hostýnem 30:25.
 
Po posledním odehraném ligovém kole jsou naši muži na 3. místě v tabulce se ziskem 23 bodů, se ztrátou tří bodů na druhé Strakonice a s náskokem tří bodů na čtvrtý Vsetín.
 
Bystřice pod Hostýnem má na svém kontě 13 bodů a 8. tabulkové místo.
 
Těšíme se na pěknou bojovnou házenou a dá se předpokládat, že prim bude hrát rychlá a útočná hra s mnoha brankami, protože se jedná o derby s určitou, ale zdravou sportovní rivalitou a oba celky mají mnoho společného:
- na hrací ploše by se měla představit hned šestice nejlepších střelců z první desítky - nejlepší střelec prvoligové soutěže Bajer (107 branek), druhý střelec v pořadí Válek (86) a desátý Vlk (73) - všichni Bystřice p/H
- konkurovat jim bude naše trojice Doležel (4. místo a 82 branek), Tiller (šestý střelec a 81 branek) a Vavrys (devátý se 74 brankami)
- Doležel s Tillerem přišli do Zlína právě z bystřického dresu
- utkají se dvě družstva, která preferují útočnou hru - podle doposud vstřelených branek je naše družstvo třetí nejlepší (475 branek) s nepatrným náskokem před čtvrtou Bystřicí p/H (464 branek)

 
Takže vážení fanoušci a příznivci mužské házené - v neděli, ve sportovní hale Datart ve Zlíně nashledanou na 17. kole druhé nejvyšší soutěže v házené mužů.
A hlasivky si vezměte s sebou!!!!!!!!!!!

 
 
Utkání mužů je vyvrcholením víkendového házenkářského programu, který začíná v sobotu večer nejvyšší celorepublikovou soutěží starších dorostenců a končí právě nedělním odpoledním prvoligovým utkáním mužů.
Než přijdete na muže, můžete se „rozcvičit“ na utkáních nejvyšších soutěží dorostenců i dorostenek s doplněním těch nejmladších a začínajících házenkářek.
 
 

VÍKENDOVÝ PROGRAM HÁZENÉ VE SPORTOVNÍ HALE DATART:

 
SOBOTA 26.3.2022
16,30 hodin             1. liga st. dorostenci         Handball PSG ZLÍN – Lovci LOVOSICE
 
NEDĚLE 27.3.2022
10,00 hodin             1. liga st. dorostenky        Handball PSG ZLÍN – TJ Sokol PORUBA
12,00 hodin             1. liga ml. dorostenky      Handball PSG ZLÍN – TJ Sokol PORUBA
14,00 hodin             Zl. liga ml. žactva                Handball PSG ZLÍN B – TJ ROŽNOV p/R
16,00 hodin             1. liga muži                             Handball PSG ZLÍN – HK BYSTŘICE p/H