Třetí reparát ženám vyšel na výbornou

Zlínské házenkářky bodovaly v dohrávce 15. kola MOL ligy s favorizovaným Kynžvartem.

Handball PSG Zlín - Házená Kynžvart 29:23 (15:14)

Po dvou nevydařených utkáních na Slavii (36:21) a doma s Pískem (31:32) složily zlínské házenkářky reparát v podobě skalpu aktuálně čtvrtého celku tabulky. Domácí hráčky měly v živé paměti i nešťastnou prohru o gól z podzimu, kdy z Kynžvartu odjížděly s velkým zklamáním.

Tentokrát Zlínu středeční termín dohrávky sedl a průběh zápasu byl pro něj příznivý. Během čtyř minut domácí tým vedl 4:0 třemi brankami v řadě Michaely Daňkové, jednu přidala Veronika Štipčáková. Až poté nastartovala Kynžvart úvodní brankou Marija Božovič. Část první půle odchytala ve zlínské brance Iveta Blažková, kterou vystřídala Denisa Rafajová. A právě mladičká dorostenka s reprezentačními zkušenostmi byla spoluhráčkám svými zákroky v rozhodujících fázích utkání velkou oporou. V obraně navíc fungovala chemie na trojkách, kde úspěšně bránily Veronika Štipčáková s Monikou Kříčkovou. Zlínská pivotka byla navíc neudržitelná i v útoku. Svoji stabilní výkonnost znovu potvrzovala shodně Michaela Sekulová. Poločasový dílčí stav dával domácím velkou šanci na úspěch.

I po přestávce se jako první prosadil domácí celek brankou Moniky Kříčkové. Zlín si udržoval stále mírné vedení. Až ve 40. minutě se poprvé podařilo hostům vyrovnat na 19:19. Na snahu soupeře Zlín znovu rázně odpověděl dvěma brankami Moniky Kříčkové a Natálie Herbočkové.  V 52. minutě vstřelil Kynžvart branku z ruky Veroniky Dvořákové a dotáhl se na 24:23. Tento gól byl však ze strany hostujícího týmu poslední zejména díky výbornému výkonu již zmiňované domácí brankařky Denisy Rafajové. Ve druhé půli odvedla kus poctivé práce zlínská střední spojka Michaela Kolářová. Přes vyrovnaný průběh utkání byl závěrečný úsek v režii domácího celku, který si mohl konec utkání i body vychutnat nezvykle bez většího stresu.

"Pochvala dnes patří kompletně celému týmu, semkla se obrana, v ní patří absolutorium na trojkách Verči Štipčákové a Monči Kříčkové. Vedle nich se přidaly i ostatní spoluhráčky. V útoku nám to taky šlapalo, skvěle nastartovala utkání střední spojka Míša Daňková a vše svým výkonem podtrhla nejmladší hráčka na soupisce, brankařka Denda Rafajová. Každá hráčka dnes měla svůj podíl na výhře. Věřím, že tento tým má svoji sílu a je schopen se výkonnostně posouvat nahoru. Aktuální program je pro nás náročnější, potřebujeme rychleji zregenerovat a již na sobotu být mentálně připraveni na utkání v Plzni," řekl po výhře zlínský kouč Ivo Vávra.

Sestava a branky Handball PSG Zlín: I. Blažková, D. Rafajová, K. Jechová - M. Kříčková 10, M. Daňková 7/1, M. Sekulová 6, M. Kolářová 3/2, N. Herbočková 1, L Sekulová 1, V. Štipčáková 1, L. Polomíková, L. Holíncová, K. Sedláčková.

Branky Házená Kynžvart: M. Božovič 9/3, V. Dvořáková 4, A. Patrnčiaková 4, K. Dresslerová 2, K. Königová 1, B. Tesařová 1, S. Bezruková 1, T. Michalcová 1.

Sedmičky: 4/3 - 3/3, vyloučení: 3 - 3, rozhodčí: P. Kremláček, F. Procházka