REKORDNÍ SKÓRE A DALŠÍ BODY DO TABULKY

STŘELNICE VE ZLÍNSKÉ SPORTOVNÍ HALE
 
Po čtrnáctidenní reprezentační přestávce pokračovala 1. liga mužů 7. kolem, ve kterém naši muži hostili soupeře sice ze středu tabulky, ale s bodovým ziskem jen o dva body menším, než naše družstvo.  Téměř vyrovnané bodové zisky slibovaly vyrovnané a bojovné utkání.
Tento předpoklad se potvrdil pouze v první pětiminutovce, kdy byl vývoj utkání vyrovnaný a hosté vedli 1:0, 2:1 a 3:2. Třetí branka v naší síti byla ale na dlouho poslední brankou hostů. Naši borci zabrali, nedovolili svému soupeři brankové zakončení jeho útoků a naopak sami nastříleli v této fázi hry 6 branek v řadě. To byl rozhodující zlom v utkání, kdy naši hráči svého soupeře jednoznačně přehrávali ve všech herních činnostech – od brankářů až po křídla.
V tomto duchu probíhal zbytek prvního poločasu a celých třicet minut poločasu druhého. Nebýt lehkovážného zakončování rychlých útoků, mohlo být naše vítězství ještě výraznější. Při celkové vysoké procentuální úspěšnosti útočné činnosti našeho družstva (59%), byla úspěšnost zakončení našich rychlých útoků jen něco málo přes 50%. A to by se nemuselo ve vyrovnanějším utkání vyplatit.
S výjimkou brankářů se na brankách podíleli všichni hráči, zahrála si celá lavička a hráči měli možnost si vyzkoušet různé herní kombinace přímo v utkání o body.
Velice solidní výkon odvedli i oba brankáři, kteří strávili na hrací ploše zhruba stejnou dobu a u kterých byly všechny statistické údaje úplně stejné – oba měli úspěšnost 45%, oba měli 10 úspěšných zákroků, oba inkasovali 12 branek a na každého z nich šlo 22 střel. Pouze v sedmičkách byl rozdíl – Hrdina ze dvou dvě chytil a Šidlík ze tří sedmiček byl úspěšný jednou.
 
Pohodové utkání a dobrá příprava na čtvrteční osmifinále Českého poháru, ke kterému přijede extraligová KARVINÁ a především také dobrá příprava na příští neděli, kdy se ve Zlíně představí jeden z favoritů prvoligové soutěže a celek, který touží po postupu do extraligy – VELKÁ BYSTŘICE.
 

                                        HC ZLÍN – 1. HK DVŮR KRÁLOVÉ
                                                          42:24 (22:14)

 
SEDMIČKY:
Zlín 2/2
Dvůr Králové 5/2
 
VYLOUČENÍ:
Zlín 8
Dvůr Králové 4
 
SESTAVA a BRANKY:
Hrdina, Šidlík – Kafka 3, Buček 6, Vavrys 4, Šáš 2, Kočí 3, Balun 2, Mahdal 1, Doležel 4, Kolařík 2, Tejzr 3, Lefan 8/2, Dobeš 4
 

                                                     POZVÁNKA NA DALŠÍ HÁZENOU

                                                                    ČTVRTEK, 17.11.2016, 19,00 HODIN

                                                                       OSMIFINÁLE ČESKÉHO POHÁRU 

                                                          HC ZLÍN – HCB KARVINÁ