odpočítáváme do zahájení letní olympiády dětí a mládeže 2022

Za méně než 100 dnů začne desátá letní olympiáda dětí a mládeže


Hry X. letní olympiády dětí a mládeže pořádá Olomoucký kraj společně s Českým olympijským výborem 26.-30.06.2022 už podruhé v desetileté historii. Vedle tradičních sportů, které se obvykle na olympiádě představují, jako je atletika, plavání, basketbal či volejbal, se v Olomouckém kraji bude poprvé šermovat. Olympijská vesnice vznikne ve spolupráci s Univerzitou Palackého v areálu jejích kolejí v centru města a v nedaleké Pevnosti poznání organizátoři připraví Olympijský dům – místo setkávání sportovců, medailových ceremoniálů i programu pro fanoušky.

Házená má po dlouhé době možnost představit týmy dívek i chlapců současně. Zlínský krajský svaz házené na přípravě obou výběrů usilovně pracuje pod dohledem krajského trenéra Miroslava Bartoně.
U starších žaček s ním spolupracuje trenérka Hana Kolářová, u starších žáků pak trenéři Josef Mazáč a Pavel Mancl.
Handball club Zlín má v širším výběru početné zastoupení: Busi Lucia Julia, Koudelová Johana, Hrušková Tereza, Fuksová Tereza, Vrátníková Magdaléna, Gerychová Štěpánka, Fuksová Bára, Pipková Ivana, Jozífková Aneta, Pohunková Ella, Holíková Leontýna, Krajča Matěj, Kafka Antonín, Héč Martin, Šiler Tomáš, Kudělka Adam.

Přejme všem nominovaným, aby se jim v házené dařilo, aby pochopili svoji roli a závazek vůči sobě, k reprezentaci klubu a Zlínského kraje.
Poděkování nutně míří i ke klubovým trenérům, kteří hráčky a hráče vedou v jejich sportovním úsilí.

Hejtman Zlínského kraje, Ing. Radim Holiš (ANO2011), vzkazuje sportovcům: "Když nemůžeš, musíš přidat!"
KP

5.přípravný kemp výběru starších žáků ZKSH, společné foto s mužskou reprezentací ČR před jejich přípravným utkáním se Srbskem, Zubří, 18.03.2022 (foto Samsung Galaxy Note8)