MUŽI ZLE POTRÁPILI VEDOUCÍ LITOVEL
 


LÍDR PRVOLIGOVÉ SOUTĚŽE VRÁTIL ZLÍNU PORÁŽKU

 
V sobotu čekalo zlínské házenkáře další těžké utkání na půdě soupeře - tentokrát to byly parkety vedoucího celku prvoligové soutěže - Tatran LITOVEL.
V Litovli vše nahrávalo domácím, kteří vedou tabulku a vítězstvím by si před Strakonicemi pojistili 1. místo,  na podzim ve Zlíně prohráli o 6 branek (26:32) a hned po tomto utkání slibovali „pomstu“ v domácí jarní odvetě, no a v neposlední řadě se litovelští netají zájmem o postup do nejvyšší - extraligové soutěže. Takže pod tíhou těchto faktů nasedali v neděli po obědě zlínští házenkáři do autobusu směr Litovel.
A aby toho nebylo málo, tak v sobotu, den před utkáním, přišla ze Zubří „jobovka“ - Štěpán Krůpa nebude hrát v neděli ve zlínském dresu, protože musí nastoupit za nemocného Mizeru ve stejné době v extraligovém duelu Kopřivnice - Zubří. Proto musel trenér Mičola na poslední chvíli doplnit soupisku svého družstva Mirkem Záreckým, který měl původně odjet se staršími dorostenci k utkání 1. ligy do Nového Veselí.
 
Tomu všemu, co je popsáno výše, také odpovídal začátek vlastního utkání. Hru zahajovalo výhozem naše družstvo, ale ztrátu míče technickou chybou trestali domácí rychlým útokem a svou první brankou hned po zahájení hry. Vyrovnání z naší strany přišlo sice za necelou minutu (Doležel), ale potom se hned 3x v řadě za sebou prosadili domácí hráči a Litovel šla do vedení na 4:1. Z naší strany to byla na úvod taková „ospalá několikaminutovka“, která naštěstí neměla dlouhého trvání a kterou domácí až tak úplně nevyužili. Několikaminutový a na branky hluchý prostor z obou stran pomohl našemu družstvu, které ho ukončilo nebojácným proskokem Kolaříka a svou druhou brankou (4:2). Od této chvíle se skóre měnilo vždy po jedné brance na každé straně - domácí zvyšovali na rozdíl tří branek a naši snižovali na dvě. Tento průběh se zásluhou naši hráčů začal pomalu měnit zhruba deset minut před koncem prvního poločasu, kdy jsme skóre 8:10 během tří minut otočili na 11:10 zásluhou Doležela a 2x Kolaříka. Domácí stačili v posledních minutách jen 2x vyrovnat na 11:11 a 12:12, ale úplný závěr poločasu patřil opět našim hráčům, kteří v posledních dvou minutách zásluhou Vavryse a Jiráka uzavřeli skóre prvního poločasu na konečných 14:12 pro naše barvy.
 
Úvod druhého poločasu měl podobný vývoj jako druhá půlka prvního poločasu - naše družstvo bylo v minimálním vedení a domácí jen vyrovnávali stav skóre. To platilo do desáté minuty, kdy šli domácí poprvé v tomto poločase do vedení (18:17). Následujících druhých deset minut tohoto poločasu bylo jako přes kopírák, ale obráceně - jednobrankový náskok soupeře vyrovnávalo naopak naše družstvo až do stavu 22:22. Začala poslední desetiminutovka utkání, ve které domácí odskočili nejprve na 24:22, potom na 26:23 a na to už stačilo naše družstvo reagovat pouze průběžným jednobrankovým snižováním na dvoubrankový rozdíl, který litovelští ubránili až do konce utkání (26:24, 27:24, 27:25, 28:25, 28:26).
 
Naši hráči se jako kolektiv za předvedený výkon na půdě lídra soutěže nemusí vůbec stydět. Odehráli velmi vyrovnané utkání, ve kterém vyhráli první poločas, obě družstva se průběžně střídala ve vedení, dokázali jsme otočit tříbrankové manko na svou stranu, ale i prohospodařit vítězný první poločas a vedení ve druhém poločase.
Dařila se střelba spojek (Vavrys, Doležel, Kolařík), které z 26 vstřelených branek, byly podepsané na 24 z nich!!!!!!!!!!!!, což je unikum. Ty zbývající dvě přidal pivot Jirák - ale obě z trháků!!!!!!!!!!!!!!
Chyběla střelba křídel (ani jeden pokus), tři pokusy našich pivotů skončili třemi sedmičkami a víc pokusů neměli. A to jsou ty branky, které v celkovém součtu našemu družstvu chyběly k zisku bodů. „Na vině“ je určitě i dobrá obrana těchto pozic domácím týmem, který prostě uvolnění křídel nebo pivota nedovolil. O to víc prostoru dostaly spojky, které toho dokázaly využít.
 
V brance jsme měli mladého Jakšíka, který při absenci jedničky Krůpy dostal příležitost v celém utkání. O to těžší to měla naše obrana, která si nemohla dovolit nějaká okénka a musela počítat s menší zkušeností našeho golmana. Tradiční oporou v obranné fázi byl Zaoral, kterého velmi dobře doplňovali Doležel s Kolaříkem a Jirákem.
 
Naše družstvo v Litovli určitě nezklamalo, do poslední minuty bojovalo alespoň o jeden bod a k radosti chybělo málo - nějaké to uvolnění křídel a mohlo se jet zpět do Zlína s veselejší náladou.
 

Tatran LITOVEL – Handball PSG ZLÍN
28:26 (12:14)

 
SESTAVA a STŘELCI BRANEK:
Jakšík, Zárecký – Balun, Kuzma, Novák, Vavrys 10/4, Švehlák, Doležel 8, Kolařík 6, Tiller, Zaoral, Vizner, Jirák 2
 
VYLOUČENÍ:
Litovel            3
Zlín                 5
 
SEDMIČKY:
Litovel           4/4
Zlín                 4/4
 
 
Tento týden má mužská soutěž reprezentační přestávku a soutěže budou pokračoval až následující víkend - 1. liga mužů 17. kolem.
 

Naši muži hrají nejbližší utkání v neděli 27. března 2022 od 16,00 hodin, kdy budou na domácí půdě hostit v regionálním derby HK BYSTŘICI pod HOSTÝNEM.