Ženy svou urputností zaskočily elitní tým

Zlínské házenkářky se postaraly o překvapení, když v dohrávce 19. kola MOL ligy obraly jasného favorita o bod.

Handball PSG Zlín - HC DAC Dunajská Streda 30:30 (15:16)

Po volném víkendu se opět do soutěžního kolotoče vrátily zlínské házenkářky, které v středeční dohrávce navázaly na předchozí výtečný výkon z Chorzówa. Zlínský tým měl výborný vstup do utkání. Hlavně se snažil o důraznou obranu, což soupeře značně rozhodilo. Útoku se též dařilo, Zlín vedl 2:0, 3:1, 4:3, 5:4, 6:5. Domácí skóre v tomto úseku zatížily shodně třemi brankami Michaela Kolářová s Lucií Flekovou. Do branky Zlína nastupovala nejzkušenější z tria, Iveta Blažková, kterou postupně střídaly Denisa Rafajová i Kristýna Stojarová. Mezi 8. - 11. minutou soupeř třemi brankami otočil stav na 6:8, následně Zlín prohrával 7:10, 8:11, 9:12, 10:13. Přesto se v útočné fázi stále více prosazovala po nástupu na hřiště spojka Michaela Daňková, velmi aktivně hrála po celé utkání nezničitelná Michaela Sekulová. Hezké dvě branky po sobě dala z levého křídla Natálie Herbočková. Poslední desetiminutovka první půle vyšla sice lépe domácím (5:3), ale do šatny šly s minimálním náskokem hráčky slovenského elitního týmu.

Ve druhé půli hájila branku Zlína Kristýna Stojarová, domácí udržovali se soupeřem stále kontakt a ten se nezvykle nemohl dostat do tempa, nedařilo se mu výrazněji odskočit. Za stavu 19:21 se do domácí branky vrátila opět Iveta Blažková, která se svým klidem a nadhledem postarala o drama. Mimo dva ukázkové výhozy do brejků vytáhla i pár klíčových zákroků, které jejím spoluhráčkám daly větší jistotu v závěru. Zlín sice nejprve během tří minut prohrával 21:24. Od 48. minuty dokázaly domácí hráčky vsítit devět branek, soupeř skóroval jen šestkrát. V infarktovém závěru to na sebe vzala Michaela Daňková, vybojovala sedmičku a sama ji dokázala po vypršeném čase rutinérsky proměnit, čímž Zlín získal cenný bod s top týmem soutěže. Ve druhé půli střelecky vynikaly Michaela Daňková s šesti brankami, Michaela Sekulová s Monikou Kříčkovou skórovaly třikrát. Michaela Kolářová přidala dvě branky a z trháku se prosadila Kristýna Sedláčková. Obrovský kus černé práce v obraně i v útoku odvedly Veronika Štipčáková s Lucií Polomíkovou.

Dunajská Streda spoléhala na výbornou hru křídel vlevo i vpravo, jejichž kvalita se potvrdila. Nejvíce obávanou spojku, nejlepší střelkyni soupeře a zároveň třetí nejlepší střelkyni soutěže B. Élö (106 branek) se podařilo zlínské obraně eliminovat při střelbě z dálky. Týmu Dunajské Stredy patří třetí příčka v soutěži s jednatřiceti body, Zlín je dvanáctý s třinácti body. Shodně mají před ním Poruba a Chorzów.

"Soupeř sice přijel v okleštěnější sestavě, ale i ta má svou velkou sílu. Musím před holkama opět smeknout, podaly všechny týmový výkon, ukázaly bojovnost a hlavně trpělivost. Udělali jsme tentokrát minimum chyb a neplašili jsme se za každou cenu zbytečně dopředu. Navázali jsme herně na výkon z Chorzówa, kde jsme podle mě hráli zatím nejlepší utkání sezony. I když nám tentokrát oproti minule chyběla větší jistota za zády, v pravý čas vytáhla Bláža úspěšné zákroky. Fungovala nám obrana, znervózněli jsme soupeře našim neustálým přerušováním. Trošku nám chybělo důraznější pokrytí křídel. Nejmladší hráčka v poli Míša (Daňková) to na sebe brala v rozhodujících fázích jako ostřílený mazák. Chtěli bychom na této herní vlně pokračovat i v dalších utkáních, hned v neděli nás čeká venku Slavia Praha, kde můžeme stoupající herní projev potvrdit" řekl po utkání zlínský kouč Ivo Vávra.

Sestava a branky Handball PSG Zlín: I. Blažková, D. Rafajová, K. Stojarová - M. Daňková 10/3, M. Sekulová 6, M. Kolářová 4, M. Kříčková 4, L. Fleková 3/1, N. Herbočková 2, K. Sedláčková 1, V. Štipčáková, L. Polomíková, L. Sekulová,  L. Holíncová

Branky HC DAC Dunajská Streda: K. Juhos 7, R. Bizik 7, B. Élö 5/2, C. Bugárová 4, E. Rajnohová 2, M. Penzés 2, B. Sári 2, O. V. Demeter 1

Sedmičky: 6/3 -2/2, vyloučení: 4 - 8 + ČK C. Bugárová, rozhodčí: M. Valášek, J. Vychodil