Starší dorostenky stále neporaženy

Starší dorostenky zvládly další těžké utkání na půdě DHC Plzeň.

Ještě než začala reprezentační pauza odjela naše dorostenecká družstva do Plzně. Tušili jsme, že utkání nebude jednoduché i protože momentální postavení soupeře v tabulce neodpovídá jeho kvalitám.

V prvním poločase jsme nezastihli úvod utkání. Dělali jsme zbytečně chyby v obraně. Nevraceli jsme se, nepomáhali jsme si a propadali jsme v situacích 1x1. V přechodové fázi jsme kupili jednoduché chyby v přihrávkách a ztratili tak několik míčů. V postupném útoku jsme byli netrpěliví a často jsme zbytečně hledali pivota. Prvních patnáct minut tak patřilo domácím se zápasovým skóre 12:6. Následně se nám podařilo po několika souhrách a výborných zákrocích brankářky K. Stojarové dostat zpět do zápasu. Poločas tak skončil 16:13 pro soupeře.

V druhém poločase se nám hned v úvodu podařilo srovnat krok s domácími a začala přetahovaná vždy o jednu branku. Utkání se nám podařilo zlomit až v samotném závěru v posledních 8. minutách, kde jsme se museli vypořádat s osobní obranou. Na tu jsme zareagovali velmi dobře a díky otevřenému brankovišti se nám dařila spolupráce s pivotem i individuální uvolnění.

Děvčata byla pochválena za návrat do zápasu a  za výborné zvládnutí závěru utkání, nicméně nás průběh zápasu nutí k zamyšlení.

V následujícím kole očekáváme příjezd momentálně čtvrtého celku z tabulky Jindřichův Hradec. Ten se opírá o zkušenou Kristýnu Coufalovou a Valentýnu Hauserovou, které tento jihočeský celek táhnou. Dorazte tak povzbudit domácí dorostencký tým v neděli 13.03.22 v 18:00.