ZLÍNSKÁ DĚVČATA BYLO V PÍSKU HODNĚ VIDĚT„ÁČKO“ MLADŠÍCH ŽAČEK DOVEZLO BRONZ

 
V Písku se od pátku 4. do neděle 6. března 2022 uskutečnil Memoriál Rudolfa Žaby v házené pro kategorii mladších žaček. Jediným moravským týmem bylo naše družstvo mladších žaček "A", děvčata ročníku 2009.
Handball PSG Zlín opět využil „služeb“ Káji Hřibové ze sousedních Otrokovic. 
 
Turnaje se zúčastnilo celkem osm družstev, hrálo se systémem každý s každým, hrací doba každého utkání byla 2x13 minut.
 
Hned v prvním duelu jsme se utkaly ve velmi vyrovnaném zápase s domácím Pískem "B". O vedení se přetahovala obě družstva a konečný výsledek 14:12 přinesl dva body našim děvčatům.
 
Dalším soupeřem našich děvčat byl mladý tým Milevska a výsledek odpovídal věkovým rozdílům - naše vítězství 17:11.
 
Následoval zápas s našim tradičním soupeřem, týmem VŠ Plzeň, se který jsme doposud nedokázali vyhrát.
Tento zápas se dá rozdělit na dvě poloviny. První poločas naše děvčata odehrála fantasticky, soupeře přehrávala v útoku i v obraně. Svoji převahu ale nedokázaly vyjádřit výraznějším poločasovým výsledkem - jen 4:3. Ale druhý poločas se jim absolutně nepovedl a dokonce nedaly ani jednu branku!!!. Konečný výsledek byl nakonec 4:12.
Potěšením pro nás všechny však bylo, že rodiče soupeřova týmu měli jen slova chvály pro naše družstvo za první poločas. Škoda, ale tyto zkušenosti se nám časem v dobrém vrátí.
 
Čtvrtým soupeřem byly Kobylisy, které přijely s nejmladším družstvem. Tady si holky spravily chuť z předchozího utkání a výsledek 18:3 hovoří za vše.
 
Posledním kolektivem, na který jsme v sobotu narazili, byl houževnatý tým Tachova. Opět se o vedení přetahovala obě družstva a až těsně před koncem naše holky strhly vedení na svoji stranu a vyhrály 10:7.
 
V neděli ráno nás čekaly Strakonice, se kterými jsme na předchozích turnajích ještě neprohráli. Možná tento fakt zapřičinil trochu lehkovážný přístup našich děvčat k tomuto utkání. V poločasové přestávce musel trenér poněkud spustit hromobití, protože hrozila s tímto soupeřem první prohra. Konečný výsledek byl nakonec hodně těsný, ale příznivý 11:10.
 
V posledním utkání turnaje nás čekal druhý domácí celek - Písek "A". Díky předchozím výsledkům a postavení obou soupeřů v tabulce, se jednalo vlastně o souboj dvou kandidátů na stříbrné medaile. Domácí prostředí bylo bouřlivé. V tomto zápase byl obraz oproti našemu předchozímu duelu úplně odlišný. Holky v obraně neskutečně bránily, v útoku soupeře přehrávaly, ale opět se nepodařilo odskočit na větší brankový rozdíl. Nakonec se z přemíry snahy udělalo i pár chybiček. Přes vynikající výkon všech hráček jsme však tento zápas ale prohráli 11:13 a na turnaji skončili na krásném TŘETÍM MÍSTĚ.
 
Sestava a střelkyně branek:
Kája Stoklásková - Aďa Polomíková 17, Natka Zábojníková 12, Ella Zámorská 10, Emma Podloucká 9, Amy Mikelová 8, Natka Nejedlá 8, Kája Hřibová (Otrok.) 7, Aďa Čablová 6, Pepina Srněnská 3, Nela Zábojníková 3, Viki Stodůlková 2. 
 
Souhrn výsledků našeho družstva:
Handball PSG Zlín - Písek "B" 14:12, Milevsko 17:11, VŠ Plzeň 4:12, Kobylisy 18:3, Tachov 10:7, Strakonice 11:10, Písek "A" 11:13
 
Účast na turnaji byla pro náš kolektiv určitě velkým přínosem a samotná utkání byla praktickým prověřením toho, co se učíme a nacvičujeme na tréninku - říká trenér družstva Kamil Neubauer.