MUŽI MUSELI O BODY HODNĚ BOJOVAT


JARNÍ VÝKONY JSOU ZATÍM ZA TĚMI PODZIMNÍMI

 
V neděli hostili zlínští házenkáři soupeře z druhé poloviny tabulky - Sokol VRŠOVICE A - ale na hřišti nic nenasvědčovalo tomu, že oba soupeře dělí pět příček tabulky a osm bodů.
Je sice pravda, že tentokrát chyběl v našem dresu hráč, který má na svém kontě nejvíc odehraných minut v každém utkání - nemocný Radek Doležel - ale i tak měl být výkon našeho kolektivu podstatně výraznější.
Domácí neporazitelnost se sice v neděli zvýšila na 8 utkání (ztráta jediného domácího bodu má datum říjen 2021), ale naše družstvo o další domácí vítězství muselo perně bojovat.
 
Společným znakem letošních jarních odvet je velmi nízká produktivita našeho útoku a nejistota při proměňování i těch nejjasnějších brankových příležitostí.
Nejinak tomu bylo i v utkání nedělního 15. prvoligového kola.
 
Nástup do utkání mělo lepší naše družstvo, které ze čtyř útoků proměnilo tři proti nule soupeře (3:0). Vršovice sice o málo později snížily na rozdíl jediné branky (5:4), ale tři branky v řadě opět zvýšily naše vedení, tentokrát na čtyři branky (8:4). To bylo v 15 minutě prvního poločasu a pro naše hráče to mohlo znamenat uklidnění, tento vývoj mohl pomoci našemu kolektivu k další jasné výhře a k obhájení letošní domácí neporazitelnosti.
Ovšem opak byl pravdou. Začalo naše střelecké trápení hlavně z větší vzdálenosti, spojkám to „neletělo“ a co prošlo přes bloky, zneškodnil velmi dobrý Raidl v brance hostů. Málo jsme se snažili o střelbu z jiných prostorů, než ze spojek. Byli jsme málo důslední v obraně, málo pomáhali Štěpánovi Krůpovi v brance, byli jsme vylučovaní (3x) a dostávali jsme branky ze sedmiček (2x). Naopak naše nedůrazná aktivita v útoku nepřinesla soupeři ani jedno vyloučení a ani jednu sedmičku proti jeho brance. To byl v kostce průběh prvního poločasu, který jsme nakonec sice vyhráli, ale jen chudým dvoubrankovým rozdílem 12:10.
 
Druhý poločas začal opět naší úspěšnou střelou hned z prvního útoku (13:10), ale následovalo soupeřovo snížení na jedinou branku (13:12). Naši hráči ale zabrali, opět utekli na tři branky (15:12, 17:14) a začali být střelecky aktivnější i z jiných prostorů, než v první půli.
Tato naše zvýšená aktivita přinesla také sedmičky proti brance Vršovic a několik vyloučení soupeře. Ovšem příděl branek do sítě soupeře příliš nenarostl. V brance Vršovic chvílemi doslova čaroval Raidl, který dál pokračoval v likvidaci spojek, vychytal všechny tři naše sedmičky!!!!!!!!!!!!!!, vychytal všechny pokusy našich křídel!!!!!!!!!!!!!!!!!, poradil si s naším trhákem i proskokem.
Ke cti zlínské sestavy, která se v utkání vystřídala kompletně celá, slouží fakt, že i přes nezdary v útočné činnosti, zlepšila ve druhém poločase obranu a tím podpořila úspěšné zákroky Krůpi, který nedostal v polovině druhého poločasu 12 minut branku a naopak náš brankový náskok vzrostl v tomto časovém úseku na pět branek (20:15). Vypadalo to už na jednoduchý závěr utkání, ale opět nepodařená střelba a neproměněné šance z naší strany, umožnily soupeři korekci výsledku na přijatelný konečný tříbrankový rozdíl (21:18).
 
Výkon našeho družstva nebyl nijak oslnivý, dosavadní jarní odvety nezastihly hráče zrovna v nejlepší formě, ale na druhé straně naši hráči ukázali zdravé sebevědomí, když přes všechny nezdary v utkání (např. neproměněné tři 7m hody) ani jednou nepovolili svému soupeři byť jen jednobrankové vedení. V utkání jsme vedli od první minuty do poslední a doma v letošní sezóně v prvoligové soutěži ještě neprohráli.
 
Družstvo opět podržel Krůpa v brance, v prvním poločase byli nejvíc vidět Vavrys, Tiller, Novák a ve druhém poločase potom Šáš s M. Kolaříkem.  
 

                    Handball PSG ZLÍN – Sokol VRŠOVICE A
                                         21:18 (12:10)

 
 
SESTAVA a STŘELCI BRANEK:
Krůpa, Jakšík – Balun, Kuzma, Kalčík, Novák 3, Vavrys 3, Šás 4, Švehlák, Oškera 1, M. Kolařík 3, Tiller 4, Zaoral 1, Vizner, Jirák 2
 
VYLOUČENÍ:
Zlín                      4
Vršovice             3
 
SEDMIČKY:
Zlín                     3/0
Vršovice            6/5
 
 
Tento víkend v sobotu 12. března odpoledne bude muset naše družstvo zabrat podstatně víc, než v posledním domácím utkání - čeká je vedoucí celek prvoligové soutěže Tatran LITOVEL, na který ztrácí naše družstvo na třetím místě 3 body.
V Litovli to nebude vůbec lehké - litovelští odehráli na jaře už 7 utkání (z toho tři covidové dohrávky z podzimu), ani jednou neprohráli a mají 100% bodový zisk.
O formě naše příštího soupeře svědčí i výsledek z minulého týdne, kdy Litovel deklasovala v tabulce čtvrtý Vsetín na jeho palubovce vysoko 37:22.
A aby to nebylo všechno, tak určitě Litovel bude chtít našemu družstvu vrátit podzimní prohru ze Zlína 26:32.