DO ZLÍNA PŘIJEDE DUKLA PRAHA

ZLÍNŠTÍ STARŠÍ DOROSTENCI POSTOUPILI MEZI OSMIČKU NEJLEPŠÍCH
 


                  Handball PSG ZLÍN – TJ Dukla PRAHA
                              sobota 5. března 2022
                                      20,00 hodin

 
 
Minulý týden vybojovali zlínští dorostenci, kteří startují v moravské divizi 1. ligy starších dorostenců, postup do mistrovské nadstavbové části, kterou tvoří po podzimní základní části této soutěže čtveřice nejlepších celků z české divize (Dukla Praha, Lovosice, Nové Veselí, Plzeň) společně s nejlepší čtveřicí moravské divize (Zubří, Karviná, Polanka nad Odrou, Zlín).
Postup do této elitní skupiny naši dorostenci potvrdili, po velmi slušných výkonech v základní podzimní části soutěže, minulý víkend vítězstvím ve Frýdku-Místku 32:26.
 
Letošní celostátní nejvyšší soutěž starších dorostenců byla poprvé rozdělena na dvě divize – českou a moravskou, ve které startovalo celkem 15 družstev – osm v divizi české a sedm v divizi moravské.
Zlínští dorostenci jsou nováčkem letošního ročníku a jsou ve skutečnosti doplňujícím družstvem do počtu 16-ti celků (počet účastníků se snížil na 15 odstoupením družstva Hranic).
O to větším úspěchem je postup našeho družstva do mistrovské nadstavbové části, která se hraje běžným systémem každý s každým, doma/venku.
Do této skupiny si každé postupující družstvo přináší odehraná utkání ze základní části se soupeři, se kterými se už potkalo v podzimní části soutěže. To znamená, že s těmito soupeři už družstvo hrát nebude a v našem případě se tedy už neutkáme se Zubřím, Karvinou a Polankou n.O.
Naopak v naší sportovní hale postupně přivítáme soupeře z české divize (Dukla Praha, Lovosice, Nové Veselí a Plzeň) a u těchto celků čekají naše dorostence také odvety.
 
Náš tým tedy postupně sehraje 8 velmi náročných utkání s nejlepší čtveřicí družstev z divize Čechy.
Pro naše dorostence je to výzva ukázat se po několikaleté druholigové pause mezi nejlepšími celky v nejvyšší celostátní soutěži.
 
A hned první utkání přivádí do zlínské sportovní haly Datart jednoho z největších favotirů na celkové vítězství, jednoznačného vítěze podzimní části české divize, družstvo DUKLY PRAHA.
 
Věříme, že zvučné jméno hostujícího celku přiláká do hlediště kromě rodinných příslušníků našich hráčů, také co největší počet fanoušků zlínské házené.
 
Naši dorostenci doufají a věří v početnou diváckou návštěvu, která jim vytvoří opravdu  domácí prostředí s hlasitou kulisou.
Proto neváhejte a přijďte naše dorostence během sobotního večera podpořit do zlínské sportovní haly Datart.