DOKONALÁ STRAKONICKÁ „POMSTA“MUŽI BODY ZE STRAKONIC NEPŘIVEZLI
 

 
Už na zimním přípravném turnaji v Hranicích, po utkání, ve kterém naši muži porazili Strakonice 27:23, připomínali strakoničtí v rámci jakéhosi vzájemného „pošťuchování“ i podzimní remízu 26:26 ve Zlíně s tím, že do třetice už nám to nevyjde, že ve Strakonicích v jarní odvetě nám budou chtít vše vrátit i s úroky. A povedlo se jim to dokonale.
 
Naše družstvo odjelo k utkání do Strakonic s minimem hráčů, protože dorostenci, kteří jsou v kádru mužů a pravidelně startují v prvoligových utkáních dospělých, dostali tentokrát zelenou pro utkání 1. ligy dorostu ve Frýdku-Místku, kde se rozhodovalo o postupujícím do dorostenecké mistrovské nadstavby mezi osmičku nejlepších celků této kategorie v ČR a která si to mezi sebou „rozdá“ o medaile.
 
Vyrovnaná byla jen první půle prvního poločasu, kdy naše družstvo drželo se svým soupeřem krok (1:1, 2:2, 5:4, 7:5), ale potom se už začali čím dál víc prosazovat strakoničtí. Co našim hráčům nevycházelo, dařilo se domácím dvakrát. Naše obrana byla děravá a nedůsledná a tím pádem vůbec nepomohla Krůpovi v brance, útočné akce byly bez nápadu a bezzubé, mnoho střel skončilo na blocích domácí obrany nebo je likvidoval domácí brankář a posílal svá křídla do rychlých útoků (Strakonice jich měly v první půli 7 a celkem za celé utkání 13!!!!!!!!!!!).
Naděje svitla pro naše barvy se začátkem druhého poločasu, kdy se nám podařilo tři první útoky zakončit třemi brankami a snížit poločasové manko (18:11) na hratelný čtyřbrankový rozdíl (18:14). Byla to jediná hluchá pětiminutovka Strakonic, ze které se ale náš soupeř rychle oklepal a čtyřmi brankami v řadě opět zvýšil svůj náskok na větší rozdíl (22:14) a který svou velmi dobrou hrou postupně navýšil až na konečný jedenáctibrankový rozdíl 33:22.
 
Výsledek ze Strakonic je našim letošním „rekordem“ a doufejme, že tím také zůstane a že se už nebude více opakovat.
Naše družstvo zůstává i přes tuto krutou porážku na 3. příčce prvoligové tabulky s vysoce aktivním skórem +65 branek, s třetím nejlepším útokem a třetí nejlepší obranou, se ztrátou 3 bodů na vedoucí Litovel a s náskokem 3 bodů na čtvrtý Vsetín.
Doslova magická trojka – 3. místo v tabulce – 3. nejlepší útok – 3. nejlepší obrana – 3 body ztráty na prvního – 3 body náskoku před čtvrtým.
 

                HBC STRAKONICE „A“ – Handball PSG ZLÍN
                                         33:22 (18:11)

 
 
SESTAVA a STŘELCI BRANEK:
Krůpa, Jakšík – Balun, Kuzma, Novák 1, Vavrys 6/2, Doležel 4, Tiller 6, Zaoral 1, Vizner 2, Jirák 2
 
VYLOUČENÍ:
Strakonice    4
Zlín                  5
 
SEDMIČKY:
Strakonice    6/5
Zlín                  3/2
 
 

Utkání ve Strakonicích nevyšlo, ale soutěž jede dál a hned tento týden budou mít naši muži možnost reparátu v domácím duelu s osmými VRŠOVICEMI.

Utkání se hraje v neděli 6.3.2022 od 17,30 hodin ve sportovní hale Datart.