POSLEDNÍ UTKÁNÍ VE FRÝDKU-MÍSTKU ROZHODLOSTARŠÍ DOROSTENCI POSTUPUJÍ DO MISTROVSKÉ NADSTAVBY 1. DOROSTENECKÉ LIGY
 

 
Až poslední kolo základní části nejvyšší dorostenecké ligy starších dorostenců – divize Morava rozhodlo o posledním postupujícím do mistrovské nadstavby mezi nejlepší osmičku týmů, která si to rozdá mezi sebou o Mistra ČR.
Mezi nejlepších osm týmů starších dorostenců postupuje první čtveřice družstev z divize Čechy (Dukla Praha 28 bodů, Lovosice 20 bodů, Nové Veselí 18 bodů a Plzeň 15 bodů) a první čtveřice z divize Morava (Zubří 22 bodů, Karviná 17 bodů, Polanka nad Odrou 15 bodů a Zlín 12 bodů). Až na Zlín a Polanku n/O to jsou všechno družstva, která jsou zásobárnou talentů extraligových družstev mužů.
Do mistrovské nadstavby se počítají body ze vzájemných soubojů ze základní části, tzn. že naše družstvo bude hrát jen s družstvy české divize. Ve Zlíně tedy uvítáme Duklu Praha, Lovosice, Nové Veselí a Plzeň. Hraje se dvoukolově doma – venku a naše družstvo si do této části letošní soutěže přináší jeden bod za domácí remízu v základní části s Karvinou 26:26.
 
Protože naši starší dorostenci měli poslední možnost vybojovat si postup až v závěrečném utkání ve Frýdku-Místku, se kterým o tento postup soutěžili, dostalo přednost právě toto utkání starších dorostenců před prvoligovým utkáním mužů ve Strakonicích a tři dorostenci, kteří jsou v kádru mužů, odjeli bojovat do Frýdku-Místku (Oškera, Kalčík, Švehlák).
 
A tento tah vyšel na 100%. Naši dorostenci vrátili svému soupeři podzimní jednobodovou ztrátu ze Zlína (25:25), když v sobotu na jeho půdě jasně zvítězili 32:26. V průběhu celého utkání byli lepším celkem, poločas vyhráli rozdílem osmi branek (18:10), ve druhé půli několikrát vedli až o 10 branek (25:15, 27:17, 28:18, 29:19) a celé utkání s přehledem vyhráli o šest branek.
 
Tímto vítězstvím naše družstvo postoupilo do mistrovské nadstavby mezi osm nejlepších celků letošní 1. dorostenecké ligy starších dorostenců.
Postup do mistrovské nadstavby je velký úspěch zlínských starších dorostenců, družstva, které ještě v sezóně 2019/2020 hrálo 2. dorosteneckou ligu, sezóna 2020/2021 se kvůli Covidu neodehrála vůbec a do letošní prvoligové soutěže 2021/2022 bylo naše družstvo přijato vlastně na doplnění počtu startujících celků.
 
Velká gratulace zlínským starším dorostencům, které vede trenér R. Hill a vedoucí družstva R. Dabrowski a hodně štěstí a bodových zisků v mistrovské nadstavbě.
 

            Pepino SKP FRÝDEK-MÍSTEK – Handball PSG ZLÍN
                                         26:32 (10:18)

 
SESTAVA a STŘELCI BRANEK:
Dufek – Švehlák 4, Mahušek 5, Kapitáník 1, Kalčík 1, Hladil, Tvrdoň, Oškera 11/5, Bašo 4/1, Hill 6, Vykoukal
 
VYLOUČENÍ:
Frýdek-Místek 5
Zlín                     5
 
SEDMIČKY:
Frýdek-Místek 6/3
Zlín                     7/6
 
A hned tento týden čeká zlínské starší dorostence první utkání této mistrovské nadstavby.
Na domácí půdě přivítají suveréna české divize, celek Dukly PRAHA, který svou divizi vyhrál s osmibodovým náskokem před druhými Lovosicemi.

 

                     Handball PSG ZLÍN – TJ Dukla PRAHA
                                sobota 5. března 2022
                                         20,00 hodin