DOMÁCÍ NEPORAZITELNOST POKRAČUJEMUŽI ZAHÁJILI JARNÍ DOMÁCÍ ODVETY VÍTĚZSTVÍM NAD CHODOVEM


První jarní domácí odveta přivedla do Zlína soupeře, který byl v podzimní části letošního soutěžního ročníku jediným, kdo náš tým porazil. Bylo to na konci září 2021 a v Praze jsme po boji prohráli o dvě branky 25:27. Potom už následovaly jen výhry a jedna remíza doma se Strakonicemi, která byla navíc jedinou domácí ztrátou v letošní soutěži. Doposud nepoznali naši muži v letošním ročníku na domácím palubovce hořkost porážky.
 
Na svého nedělního soupeře – áčko CHODOVA – se připravovali s tím, že chtějí prodloužit letošní
domácí neporazitelnost a že chtějí svému soupeři vrátit těsnou podzimní porážku.
 
A toto předsevzetí bylo vidět hned od první minuty.
Jak v bráně, tak i v obraně a v útoku neponechávali naši hráči nic náhodě a soupeři nic nedarovali. Krůpa zamknul branku, obrana v čele s Doleželem a Zaoralem byla dostatečně agresivní (první branku jsme dostali až ve čtvrté minutě ze sedmičky, první branku ze hry dal Chodov až v deváté minutě hry a potřetí byli hosté úspěšní až o dalších devět minut později) a náš útok byl velmi produktivní - především Tiller 4x. To ukazovala časomíra osmnáctou minutu a na ukazateli svítilo skóre 11:3 pro domácí. Opravdu zodpovědný začátek utkání, který přinesl do naší sestavy klid a pohodu.
 
Možná té pohody bylo až moc, protože v další části prvního poločasu se poměr sil na hrací ploše vyrovnal, soupeř na každou naši branku odpovídal svou brankou a naše vedení se pohybovalo mezi osmi (12:4) až deseti brankami (14:4). Hosté měli lepší závěr poločasu, když dvěmi posledními brankami upravili poločasové skóre na konečných 16:9.
 
V podobném duchu jako druhá část prvního poločasu, se odvíjel i celý druhý poločas. Náš tým si soustředěnou hrou udržoval bezpečný brankový náskok, který sice občas „spadnul“ na šestibrankový rozdíl (17:11, 19:13, 23:17, 26:20), ale vzápětí se zase zvýšil na osm až devět branek (22:14, 28:20, 32:23 a konečných 33:25).
Střelecky byl nejnebezpečnější z větší vzdálenosti hlavně Tiller (8) a Jirák bezpečně proměňoval přihrávky do pivota (6).
Vývoj utkání a po většinu času odpovědný a soustředěný výkon základní sestavy, umožnil trenérovi Mičolovi prostřídat i lavičku a s výjimkou třetího golmana, si zahráli všichni nominovaní hráči.
Výsledkem bylo zasloužené vítězství, prodloužení domácí neporazitelnosti a soupeři vrácení pražské porážky z podzimu 2021.
Stínem utkání byla přímá červená karta Doležela, která ho poslala osm minut před koncem utkání pod sprchy. V dalších kolech si bude muset dát pozor, protože druhý podobný přestupek mu vystaví nucenou stopku na jedno utkání.
 

                      Handball PSG ZLÍN – TJ JM CHODOV A
                                            33:25 (16:9)

 
SESTAVA a STŘELCI BRANEK:
Krůpa, Jakšík, Zárecký – Kuzma 2, Kalčík, Novák 3, Vavrys 4/2, Šás, Švehlák, Oškera 1, Doležel 4, M. Kolařík 1, Tiller 8/1, Zaoral 2, Vizner 2, Jirák 6
 
VYLOUČENÍ:
Zlín                      2 + ČK Doležel
Chodov              4
 
SEDMIČKY:
Zlín                      3/3
Chodov              4/3
 
 
ZLÍNŠTÍ HÁZENKÁŘI DĚKUJÍ VŠEM FANOUŠKŮM, KTEŘÍ JE PŘIŠLI V TOMTO UTKÁNÍ POVZBUDIT A PODPOŘIT A TĚŠÍ SE, ŽE SE S NIMI POTKAJÍ I NA DALŠÍM DOMÁCÍM UTKÁNÍ V NEDĚLI 6. BŘEZNA, KDY OD 17,30 HODIN PŘIVÍTAJÍ NA DOMÁCÍ PŮDĚ DALŠÍ PRAŽKÝ CELEK – SOKOL VRŠOVICE A.
 

TENTO TÝDEN BUDOU ALE POTŘEBOVAT HODNĚ ŠTĚSTÍ A OPRAVDOVÉ SRDÍČKO, PROTOŽE JE ČEKÁ DOSLOVA ZKOUŠKA OHNĚM V PODOBĚ UTKÁNÍ NA PŮDĚ JEDNOHO Z ASPIRANTŮ NA CELKOVÉ VÍTĚZSTVÍ V PRVOLIGOVÉ SOUTĚŽI – VE STRAKONICÍCH.
UTKÁNÍ VE STRAKONICÍCH SE HRAJE V SOBOTU 26. ÚNORA OD 17,00 HODIN.
 
DRŽTE NAŠIM HÁZENKÁŘŮM PALCE, ABY SE POVEDLO TO, CO SI PŘEJE CELÝ KÁDR – DOVÉZT ZE STRAKONIC SLUŠNÝ VÝSLEDEK, V NEJLEPŠÍM PŘÍPADĚ I OBA BODY.