Ženy urvaly body v Hodoníně bojovností

Zlínské házenkářky vrátily Hodonínu v dohrávce 16. kola MOL ligy domácí porážku z podzimu.

HK Hodonín - Handball PSG Zlín 21:25 (8:12)

Zlínské házenkářky netradičně v páteční podvečer sehrály utkání s přímým rivalem v tabulce. Úvod byl oboustranně nervózní, první branku vstřelil Hodonín ve třetí minutě, Zlín kontroval poprvé až o další tři minuty později. Do 11. minuty měly lehce navrch domácí a vedli 5:3. Zlín čtyřmi góly otočil vývoj skóre, domácí však rychle srovnali. Závěrečná desetiminutovka první půle patřila hostům, kteří si vytvořili slibný náskok. Velkou zásluhu na dílčím výsledku měla brankařka Iveta Blažková, jeden sedmimetrový hod domácích zlikvidovala Kristýna Stojarová.

Druhý poločas však odstartovaly lépe hodonínské házenkářky a během šesti minut opět vyrovnaly. Zlínský tým byl sice zaskočen, ale trpělivou hrou se mu podařilo znovu dostat do vedení a udržovat si odstup. Devět minut před koncem za stavu 18:19 Zlín udeřil a čtyřmi rychlými brankami si vytvořil náskok, kdy mohl utkání s klidem dotáhnout do vítězného konce. Soupeřky ve druhé půli znovu vychytala zkušeně zlínská Iveta Blažková.

V sestavě Zlína chyběly zraněné hráčky, spojky V. Hubová, K. Ševčíková a brankařka K. Jechová, které povzbuzovaly spoluhráčky z hlediště.

"Pro nás je to velmi cenná výhra, když pominu, že jsme měli dnes mít aspoň o čtyři body více. Herně jsme až tak pohledné utkání neviděli. Z naší strany to byly upracované a těžce vybojované body. Hodonín je houževnatý soupeř a dokázal dosud sehrát vyrovnaná utkání. Podali jsme týmový výkon a potřebujeme na něj navázat i v dalších utkáních," řekl po výhře trenér Zlína Vávra.

Sestava a branky Handball PSG Zlín: I. Blažková, K. Stojarová, D. Rafajová - L. Fleková 5/1,  M. Daňková 4, M. Sekulová 3, L. Sekulová 3, L. Polomíková 3, M. Kolářová 2, M. Kříčková 1, N. Gärtnerová 1, N. Herbočková 1, V. Štipčáková, K. Sedláčková 1, L. Holíncová

Branky HK Hodonín: M. Smějová 8/5, K. Cygan 4/1, H. Nováková 3, S. Višňovská 2, L. Víchová 2, B. Krejčíková 2

Sedmičky: 8/6 - 5/4, vykoučení: 4 - 4, rozhodčí: R. Kavulič, D. Pavlát, diváci: 210