NEPOVEDENÉ ZAHÁJENÍ JARNÍCH ODVET

MUŽI NECHALI V JIČÍNĚ OBA BODY          HBC Ronal JIČÍN B – Handball PSG ZLÍN
                                28:26 (15:15)


Před prvním utkáním odvetné části 1. ligy mužů, kdy odjížděli zlínští házenkáři k duelu s rezervou extraligového JIČÍNA, jakoby se vše spiklo proti druhému celku podzimní prvoligové tabulky.
VavrysM. Kolaříkem byli celý týden mimo republiku a k utkání nemohli odjet, naši starší dorostenci hráli ve stejnou dobu své prvoligové utkání v Zubří a proto trenér Mičola nemohl využít OškeruKalčíkem, lékaři stále ještě nedoporučili D. Kolaříkovi soutěžní zatížení jeho zraněného kolena a na poslední chvíli bylo odloženo extraligové utkání Jičínského áčka a z toho pramenilo vydatné posílení našeho nedělního soupeře pendlujícími hráči, kterých se na soupisce k našemu utkání objevilo hned šest.
 
Družstvo odjelo do Jičína v kombinované neúplné sestavě a navíc s jedním „novicem“, nejlepším střelcem druholigového Holešova, dvacetiletým Radovanem VIZNEREM, střední spojkou, který v lednovém přestupním termínu přestoupil do Zlína s tím, že v Holešově bude hostovat.
Po delší době se po zranění ve zlínském dresu objevil také Honza Kuzma.
 
I když papírově bylo naše družstvo v utkání favoritem (rozdíl mezi oběma soupeři byl před utkáním 9 bodů a 4 místa v tabulce), ale naše problémy se sestavou a posílení domácích fluktuanty z jičínského áčka tyto rozdíly mazaly.
První poločas byl naprosto vyrovnaný, obě družstva se střídala ve vedení, které bylo většinou jednobrankové. Prvních deset minut úvodního poločasu zvládlo lépe naše družstvo, které brzy po první brance Jičína vyrovnalo a šlo do vedení (2:1, 5:3, 6:4). Třemi brankami v řadě domácí nejprve srovnali na 6:6 a vedli 7:6. Od této chvíle naopak skóre srovnávali až do konce poločasu naši hráči (7:7, 10:10, 13:13, 15:15).
Tato „přetahovaná“ o vedení přinesla na hřiště i určité jiskření mezi hráči obou družstev, zvláště když se střelba z větší vzdálenosti dařila většinou jen Doleželovi (5 branek), který si tím řekl o patřičnou pozornost jičínské obrany. Ostatní naše spojky už tak nebezpečné nebyly.
Své šance úspěšně proměňoval Jirák z pivota (3 branky) a Novák na křídle (3 branky).
Ostatní hráči odehráli první poločas v jakémsi útlumu.
Obrana byla v první půli na solidní úrovni o čemž svědčí i šest úspěšných bloků (z toho Zaoral byl úspěšný 3x). Úplně v té své „konfortní zóně“ ale nebyl brankář Krůpa a jasně se ukázalo, co pro naše družstvo znamená jeho 100% pohoda.
 
Druhá půle začala úplně stejně, jak první končila – naše družstvo úspěšně dorovnávalo jednobrankové vedení Jičína a ke konci první desetiminutovky se podařil drobný obrat, když jsme šli do vedení na 18:17. Vzápětí ale Jičín třemi brankami v řadě otočil skóre na svou stranu (21:18) a začal být i celkově aktivnější. Jeho vedení se pohybovalo mezi čtyřmi (23:19) až pěti (27:22) brankami a naši hráči stačili jen upravovat na rozdíl tří branek (20:23, 21:24, 22:25, 24:27). Poslední dvě branky utkání vstřelilo naše družstvo a upravilo na konečných 28:26 pro Jičín.
Ve druhé půli zůstal na střelbu jen sám Doležel (dalších 5 branek) a ostatní spoluhráči se přidávali jen po jedné brance.
Obranná hra našeho celku v této fázi hry jednak nabídla protihráčům ještě více prostoru a navíc několikrát přálo domácím i štěstí, když se po úspěšném zákroku Krůpy odrazil míč přímo do rukou naší obranou nehlídaného pivota a ten se již nemýlil.
 
Škoda ztracených bodů, škoda druhé porážky v této sezóně – utkání se dalo určitě vyhrát i přes posílení domácích pendlujícími hráči z jejich áčka.


SESTAVA a STŘELCI BRANEK:
Krůpa, Jakšík – Kuzma 1, Mokrejš 1, Novák 3/1, Šáš 2, Švehlák, Doležel 10, Tiller 3/1, Zaoral 1, Vizner 1, Jirák 4
 
VYLOUČENÍ:
Jičín                 2
Zlín                 2
 
SEDMIČKY:
Jičín                 3/3
Zlín                 3/2
 
Další utkání čeká naše družstvo tento týden v neděli 20. února 2022, s netradičním začátkem ve 14,00 hodin a soupeřem bude pražský CHODOV, na jehož půdě jsme utrpěli letošní první porážku 25:27.