PRVNÍ HERNÍ PŘÍPRAVA MUŽŮ V HRANICÍCH

ZLÍNŠTÍ HÁZENKÁŘI PŘIVEZLI 2. MÍSTO a NEJLEPŠÍHO STŘELCE

Po předvánoční tréninkové úlevě začala zlínským prvoligovým házenkářům zároveň s Novým rokem i plná tréninková zátěž. Příprava probíhá v domácích podmínkách sportovní haly Datart s občasnou výměnou za „nafukovačku“ na sportovním gymnaziu TGM s využitím místní posilovny.

 
Pro jarní odvety a obhajobu podzimní 2. příčky prvoligové tabulky, se připravuje téměř totožný kádr, který letošní sezónu na podzim 2021 zahájil a který pro jarní odvety doznal minimum změn.
Novou tváří v přípravě zlínského družstva je jen 20-ti letý Radovan VIZNER, nejlepší podzimní střelec druholigového Holešova, o jehož působení v dresu Zlína se v těchto dnech jedná. Do kádru prvoligového Zlína by měl přijít na přestup s opětovným hostováním do Holešova.
Do tréninku se pomalu zapojují od podzimu dlouhodobě zranění Jan KUZMADavidem KOLAŘÍKEM.
V rámci spolupráce mezi kluby a na základě dohody, přestupují od jarní části soutěžního ročníku 2021/2022 zpět do Luhačovic, do svého původního mateřského klubu, bratři David a Michal KOLAŘÍKOVÉ, kteří budou ale do konce sezóny zpětně ve zlínském klubu hostovat.
 
 
V rámci herní přípravy se zlínští muži zúčastnili dvoudenního přípravného turnaje v Hranicích – 15. ročníku MEMORIÁLU BRATŘÍ KRÁLÍKŮ, který měl velmi slušné obsazení – z české extraligy pořadatel turnaje TJ Cement HRANICE, slovenskou extraligu zastupoval Slovan MODRA a po podzimu první dva celky české prvoligové soutěže HBC STRAKONICE a Handball PSG ZLÍN.
 
Naše družstvo neodehrálo ani jedno utkání turnaje se svým kompletním kádrem, protože někteří hráči jsou zranění či nemocní (Mokrejš, Zárecký, Kalčík, D. Kolařík), někteří měli své civilní pracovní nebo studijní povinnosti a nemohli být trenérovi Mičolovi k dispozici buď vůbec, nebo jen některý den (M. Kolařík, J. Zaoral, J. Šáš) a R. Vizner musel být v sobotu k dispozici v Holešově svému mateřskému klubu pro dohrávku odloženého podzimního utkání 2. ligy mužů.
Protože několik hráčů z kádru mužů absentovalo, vzal trenér Mičola do Hranic dalšího nadějného zlínského dorostence, ještě z kategorie mladšího dorostu, Dana MAHUŠKA.
 
 
V pátek 21. ledna večer se naši muži utkali se svým prvoligovým tabulkovým sousedem STRAKONICEMI. Duel dvou vyrovnaných soupeřů, které v prvoligové tabulce od sebe dělí po podzimu jediný bod, byl vyrovnaný i v Hranicích. V prvním poločase tahalo za delší konec naše družstvo, když bylo po většinu první půle v jednobrankovém vedení a které v závěru poločasu ještě zvýšilo na tříbrankový rozdíl (poločas 13:10 pro Zlín). Úvod druhého poločasu patřil Strakonicím, které z prvních dvou útoků snížily na rozdíl jediné branky (13:12). Zhruba do poloviny druhého poločasu mělo utkání stejný průběh, jako prvních třicet minut – buď jednobrankové vedení našeho celku, nebo remíza. Zvrat nastal za stavu 18:18 asi 12 minut před konce utkání. Strakonice pěti brankami v řadě otočily skóre na svou stranu (18:23) a na toto odskočení naše družstva stačilo pouze reagovat snížením na konečných 27:23 pro Strakonice.
I přes čtyřbrankovou porážku od lídra prvoligové soutěže a ještě nedávného účastníka české extraligy, absolvovalo naše družstvo toto utkání se ctí, zvláště, když Radek Doležel odehrál jen necelý první poločas a pro zranění kolene byl vyřazený na zbytek prvního utkání, ale i na sobotní dvojutkání proti Hranicím s Modrou. V pátek navíc chyběla v brance opora týmu Štěpán Krůpa a naši branku hájili mladíci Martin Jakšík a další dorostenec Pavel Dufek. Rozhodně nezklamali a hlavně Jakšíka bylo mezi tyčemi hodně vidět. Představil se také nováček na střední spojce Radovan Vizner, pro kterého to bylo první setkání s druhou nejvyšší soutěží a nevedl si špatně, byl aktivní a byl vidět (do technického zápisu si připsal od několika pokusů o střelbu i dvě branky, asistenci na brance, technickou chybu se ztrátou míče, vyloučení, plusové i mínusové zákroky v obraně – prostě při svém prvním startu ve zlínském dresu téměř kompletní statistické údaje).

Handball PSG ZLÍN – HBC STRAKONICE

                    23:27 (13:10)

 
SESTAVA STŘELCI BRANEK:
Jakšík, Dufek – Kuzma, Mahušek, Gabriž, Novák 2, Vavrys 5, Oškera 1, Doležel 1, Švehlák 3, Vizner 2, Tiller 4, Jirák 5
 
VYLOUČENÍ:
Zlín                 5
Strakonice    2
 
SEDMIČKY:
Zlín                 0
Strakonice    1/1
 
 
V sobotu 22. ledna čekalo naše družstvo extraligové dvojutkání nejprve se slovenskou Modrou a hned po něm, po malé přestávce, s Hranicemi. Ale čekaly také změny v sestavě.
V sobotu doma zůstali zraněný Doležel a nemocný Oškera, Viznera čekala v Holešově podzimní dohrávka a doma zůstal i brankář Dufek.
Naopak přijelo posílení v podobě brankáře Krůpy a do pole Šáše se Zaoralem.
 
První sobotní utkání s MODROU začalo oboustranně opatrně, oba celky jakoby zkoušely, co si mohou k soupeři dovolit a skóre se měnilo vždy jen po jedné brance na každé straně. Krůpa v naší brance nejprve nestačil na první čtyři střely soupeře, které ovšem padly, díky naší benevolentní obraně, z bezprostřední blízkosti, potom se zapsal do listiny střelců brankou přes celé hřiště a pomalu začínal „zamykat“ svou branku.
Chyby obrany soupeře hned od první minuty začali trestat především NovákVavrysem a výsledkem bylo, že opatrná hra skončila za stavu 6:6 v sedmé minutě utkání. To už Krůpa fungoval jako zeď a dlouhé minuty nedovolil soupeři skórovat, naše obrana nezůstala za ním o nic pozadu, v útoku se rozjel brankostroj a ze stavu 6:6 bylo během patnácti minut 14:6 pro naše barvy. No a tato pohoda vydržela našemu družstvu po celé utkání (poločas 20:9, konec 35:21). Střelecké závody měli mezi sebou Vavrys (10 branek) s Novákem (9 branek) a velmi zdařile jim sekundoval mladičký Mahušek (5 branek).
 

Handball PSG ZLÍN – Slovan MODRA
                    35:21 (20:9)

 
SESTAVA STŘELCI BRANEK:
Krůpa 1, Jakšík – Kuzma, Mahušek 5, Gabriž, Novák 9/2, Vavrys 10/2, Šáš 3, Švehlák 1, Tiller 3, Zaoral 1, Jirák 2
 
VYLOUČENÍ:
Zlín           6
Modra      5
 
SEDMIČKY:
Zlín           4/4
Modra     1/1
 
Po krátké přestávce čekalo naše družstvo utkání s pořadatelem turnaje, s HRANICEMI.
Jak byli naši hráči zahřátí a rozehraní z utkání se slovenskou extraligovou  Modrou, nastoupili ve stejném duchu i proti českým extraligovým Hranicím. Obrana v čele s Krupou v brance fungovala velice dobře a nedovolila domácím větší brankové odskočení. Náš útok zase stejnou mincí reagoval na každou branku v naší síti. Hranice sice po většinu první půle v utkání vedly, ale jen o jednu branku. V poslední desetiminutovce prvního poločasu naše družstvo vyrovnalo na 10:10 a poprvé v utkání přidalo navíc ještě dvě branky (12:10), aby Hranice vzápětí srovnaly na 12:12. A to se nelíbilo nejprve Mahuškovi, který velmi drzou střelou poslal svůj tým opět do vedení (13:12) a o několik okamžiků později Tiller uvolnil Zaorala a poločas jsme zakončili vedením 14:12.
Ve druhé půli jsme hráli ještě ve větší pohodě, útok soupeře byl chvílemi bezradný z naší soustředěné obrany, v útoku se střelecky prosadila většina našich hráčů a výsledkem bylo naše téměř neustálé vedení ve druhém poločase rozdílem jedné (16:15, 23:22) až čtyř branek (19:15, 22:18).
Pět minut před koncem sice Hranice otočili skóre ve svůj prospěch, kdy po vyrovnání na 23:23 šly do vedení na 24:23, ale pohoda a bojovnost byla na naší straně. Obratem jsme nejen vyrovnali, ale ihned šli opět do vedení (25:24 a 27:25) a pohlídali si závěr celého utkání, aby nám vítězství neuteklo (28:26).
 

Handball PSG ZLÍN – TJ Cement HRANICE
                    28:26 (14:12)

 
SESTAVA STŘELCI BRANEK:
Krůpa, Jakšík – Kuzma 1, Mahušek 3, Gabriž 1, Novák 5, Vavrys 9/2, Šáš 2, Švehlák, Tiller 2, Zaoral 3, Jirák 2
 
VYLOUČENÍ:
Zlín                 2
Hranice         2
 
SEDMIČKY:
Zlín                 2/2
Hranice         3/2
 
 
VÝSLEDKY OSTATNÍCH UTKÁNÍ:                 Hranice – Modra           34:18
                                                                                 Hranice – Strakonice    24:23
                                                                                 Modra   – Strakonice    20:24
 
Protože se navzájem porazila tři družstva a všechna tři měla shodný počet bodů (4), rozhodovalo o pořadí celkové skóre – jeho rozdíl, který měly nejvyšší pořádající Hranice (+ 15) a staly se vítězi celého turnaje.
 
NAŠE DRUŽSTVO OBSADILO PĚKNÉ 2. MÍSTO (+ 11) a trenér Mičola byl s hrou, bojovností, soustředěním a nasazením všech hráčů spokojený.
Před turnajem, vzhledem k problémům se sestavou, s takovým výkonem ani umístěním nepočítal.
 
Třetí skončily Strakonice (+ 8).
Čtrvté místo obsadila Modra (bez bodu a – 34).
 
A aby byla spokojenost s vystoupením družstva v Hranicích ještě větší, NEJLEPŠÍM STŘELCEM TURNAJE byl s 24 brankami vyhlášený náš Ondra VAVRYS.