Ženy zapomněly body ve Stupavě

Zlínské házenkářky selhaly v utkání 14. kola MOL ligy se Stupavou.

AHT HC Tatran Stupava - Handball PSG Zlín 29:25 (12:13)

Celý týden se hostující celek připravoval na odvetu z prvního soutěžního kola, z které si chtěl odvézt z venkovního hřiště jednoznačně vítězství. Bohužel se lehké obavy z podcenění soupeře naplnily. I když Zlín vstřelil úvodní branku, celý poločas se oba týmy tahaly o těsné vedení. Velkou překážkou zlínským střelkyním byla domácí brankařka Barbora Hanzalíková. Na druhou stranu lze vyzvednout i výborné zákroky teprve šestnáctileté brankařky Zlína Denisy Rafajové.

Při absenci zraněné nejzkušenější golmanky Ivety Blažkové se ve druhé půli dostala do branky I Karolína Jechová, která se taky snažila svým výkonem co nejvíce pomoct svému týmu. Její spoluhráčky trestuhodně neproměnily šest sedmiček, pět z nich ve druhém poločasu a spoustu vyložených šancí. K tomu lze připočítat nespočet technických chyb, což vyústilo ve 48. minutě ve vedení Stupavy 22:21 a od tohoto momentu až do samotného konce utkání Zlín tahal za kratší konec. Stupava tak ve 14. kole slavila úspěch v podobě zisku prvních dvou bodů v mezinárodní soutěži.

Kritické měřítko v tomto utkání vedle brankařek snesla ve zlínském dresu agilní spojka Michaela Daňková, která navázala na svůj výkon z Poruby.

"A jsme zase doslova na nule, po předcházející cenné výhře přišel pád. Věděli jsme, že to nebude nic lehkého a říkali si, že nesmíme soupeře podcenit. Dopadlo to tak, jak asi nikdo nečekal. Domácí tým více prahl po výhře a šel do toho po hlavě. My jsme svoji roli nezvládli. Čeká nás znovu těžký týden přípravy na domácí utkání s Kynžvartem, kde jsme ve druhém kole odehráli vyrovnanou partii. Teď je to o psychice a nastavení si v hlavách, co jsme schopni pro hru a tým jeden vedle druhého obětovat. A hlavně bychom si měli uvědomit, proč tuto soutěž hrajeme a jakého cíle chceme dosáhnout. Do úterý opět nebudu spát a budu si přehrávat v hlavě utkání a hledat cestu, jak se odrazit ze dna," řekl zklamaný kouč Zlína Ivo Vávra.

Sestava a branky Handball PSG Zlín: D. Rafajová, K. Jechová - M. Daňková 8/1, N. Herbočková 3, L. Sekulová 3, A. Protivánková 3, M. Kolářová 2, V. Štipčáková 1, M. Sekulová 1, L. Polomíková 1, N. Gärtnerová 1, L. Fleková 1, K. Sedláčková 1, L. Holíncová, V. Hubová, K. Ševčíková

Branky AHT HC Tatran Stupava: P. Bahorecová 6, L. Kovácsová 6, A. Schwarzová 4, M. Štrbáňová 3, H. Karkušová 2, A. Horváthová 2/2, M. Jagodič 2, I. Michalcová 2, H. Galková 1, I. Gašpareková 1

Sedmičky: 2/2 - 7/1, vyloučení: 7 + ČK M. Jagodič  + I. Michalcová - 6, rozhodčí: J. Gabriš, M. Veselka, diváků: 50