Třinácté kolo přineslo ženám štěstí v podobě dvou bodů

Zlínské házenkářky vyhrály v utkání 13. kola MOL ligy s ostravskou Porubou.

DHC Sokol Poruba - Handball PSG Zlín 20:22 (11:8)

Úvod utkání se vydařil lépe hostům, kdy se v rychlém sledu dostali do tříbrankového vedení. Domácímu celku příliš útok nevycházel. V 8. minutě svítil na ukazateli skóre stav 2:4. Zlín si následně vybral hluchý úsek v utkání, Poruba jeho zaváhání využila a obrátila nepříznivý stav na 7:4. Zlínské házenkářky toužily přetavit tréninkovou dřinu do zápasu a ve 22. minutě se radovaly z remízového stavu 8:8. Konec první půle patřil znovu domácím, kteří odskočili před odchodem do šaten o tři branky. Úsek se zmařenými vyloženými šancemi stál hostující tým slibné vedení a mnoho sil. V zlínské sestavě byl citelně znát návrat pivotky Moniky Kříčkové.V brance spoluhráčky mazácky držela ve hře vždy v pravý čas nejmladší členka týmu, brankařka Denisa Rafajová. Zraněná nejzkušenější brankařka Zlína, Iveta Blažková, fandila svým spoluhráčkám z hlediště. V domácí brance se též dařilo Adéle Hřebejkové.

Ve druhém poločasu se Zlínu trpělivou hrou podařilo získat dvougolový náskok v 15. minutě a po patnácté brance domácích Zlín rozhodl o dalším osudu utkání pětibrankovou šňůrou. Šest minut před koncem byl stav 16:22, ale tento úsek se zdál nekonečný. Poruba stahovala a snažila se ještě zápas zdramatizovat, což se jí už nepodařilo. Zlínské házenkářky si mohly vychutnat po reprezentační přestávce první výhru v novém roce.

"Podali jsme kolektivní výkon se spoustou hezkých momentů, ale i chyb. Nelehkou roli jedničky tentokrát zvládla velmi dobře naše mladinká brankařka Denisa Rafajová. Navázali jsme na loňskou domácí výhru se Šalou a uzavřeli první část soutěže vítězným utkáním. Další polovinu bychom chtěli stejně tak začít a pokračovat, aby se vítězná série natahovala co nejdéle. Tréninkový objem a intenzita se nám začíná pomaličku vracet, potřebujeme to potvrdit i v dalších utkáních. Leden je pro nás velmi náročný a bodový potenciál dosažitelný. Dnes jsem opravdu šťastný, " oddechl si těsně po bodovém zisku trenér Zlína Ivo Vávra.

Sestava a branky Handball PSG Zlín: D. Rafajová, K. Jechová - M. Sekulová 6, M. Kříčková 4, M. Daňková 2, V. Štipčáková 2/1, L. Sekulová 2, A. Protivánková 2, M. Kolářová 1/1, N. Herbočková 1, L. Polomíková 1, K. Sedláčková 1, N. Gärtnerová, K. Ševčíková, L. Fleková, L. Holíncová

Sestava a branky DHC Sokol Poruba: A. Hřebejková, L. Roháčková, H. Mučková - M. Konečná 6, Kristina Rajová 5, E. Desortová 5/3, I. Salašová 2, K. Bestová 1, A. Baumbachová 1, M. Prašivková, Karolína Rajová, A. Michalíková, H. Maiwaelderová, V. Kučerová, I. Novobilská

Sedmičky: 4/3 - 3/2, vyloučení: 2 - 3, rozhodčí: P. Kichner, M. Vacula, 145 diváků