mladší žačky přivezly mikulášský bronz z Mostu

Mikulášský turnaj 2021 v Mostě

Tým mladších žaček HANDBALL PSG Zlín "A" se zúčastnil tradičního, již XXVI. ročníku, Mikulášského turnaje v Mostě. Družstvo bylo doplněno o dvě děvčata ze sousedního spřáteleného klubu TJ Jiskra Otrokovice. Původně se měl turnaj pro obě kategorie mladších i starších žaček konat tři dny, ale s ohledem na současnou epidemiologickou situaci byl zkrácen pro starší na dva a pro mladší na jeden den. 
Náš tým se za splnění přísných hygienických podmínek vydal na dlouhou cestu.
V kategorii mladších se zúčastnilo celkem 8 družstev a po celý den se hrálo systémem každý s každým. S ohledem na počet soupeřů a časový prostor jednoho hracího dne se každá utkání hrálo 1 x 20 minut. To však vůbec nevadilo.
Ve velké konkurenci jsme se umístili na na krásném 3. místě. Hra týmu se s každým odehraným zápasem zlepšovala, každá z hráček si dala nejeden gól, brankářka Kája Stoklásková tým několikrát podržela.
Nejlepší hráčkou celého turnaje byla vyhodnocena zlínská Adéla Polomíková. Zajímavostí turnaje bylo to, že celý průběh byl snímám a vysílán on-line a rodiče mohli výkony svých děvčat sledovat v přímém přenosu. Takže radost z umístění měli společně s týmem. Po skončení turnaje si děvčata ještě užila zábavu na venkovním kluzišti.
 
Vstřelené branky: Aďa Polomíková 23, Ellča Zámorská 9, Amy Mikelová 8, Pepina Srněnská 7, Aďa Čablová 7, Emmča Podloucká 5, Natka Zábojníková 4, Kája Hřibová (Otr.) 4, Zuzka Klableňová (Otr.) 3, Viky Stodůlková 2. 
 
Výsledky: Ústí n./L. 8:3, VŠ Plzeň 2:9, Kobylisy 12:1, Most B 18:4, Lázně Kynžvart 14:6, DHC Plzeň 6:14, Most A 12:5. 
zprávu podává tr. Kamil Neubauer