VÍTĚZNÉ LOUČENÍ MUŽŮ S ROKEM 2021

NEPŘESVĚDČIVÉ VÍTĚZSTVÍ – ALE DEVÁTÉ V ŘADĚ

Předpokládaný bodový zisk, ale nepředpokládaný výkon – tak lze hodnotit poslední letošní vystoupení zlínských házenkářů před domácími fanoušky v posledním podzimním kole 1. ligy házené mužů.
Podzim 2021 doposud vycházel zlínským házenkářům nadmíru dobře. Průběžně postupovali tabulkou k vyšším příčkám a nakonec se usadili na 2. místě. Sílu kolektivu např. ukázalo vydřené jednobrankové vítězství ve Velké Bystřici, kde se týmu tradičně moc nedaří a potom také "spanilá jízda" ve dvou posledních utkáních - doma se Dvorem Králové o dvacet branek a hlavně poslední „venkovní“ vítězství na půdě obávaného Vsetína o sedmnáct branek – to všechno byly jasné předpoklady k jednoznačnému průběhu posledního utkání podzimní části prvoligové soutěže s posledním celkem tabulky Házenou HUSTOPEČE a navíc před domácími fanoušky.
 
Jak samotné utkání ukázalo, statistika a předpoklady z kol minulých jsou jedna věc a realita s aktuálním rozpoložením družstva jsou věcí úplně jinou. Každé utkání začíná za stavu 0:0, bez ohledu na tabulkové postavení obou soupeřů.
A právě o tom se zlínští házenkáři přesvědčili minulou neděli na domácí půdě v utkání, ve kterém byli vysokými favority. Tuto roli potvrdil i začátek utkání, když za tři a půl minuty od úvodního hvizdu rozhodčích vedlo naše družstvo 5:1 a všichni ve sportovní hale včetně hráčů věřili, že utkání bude mít podobný konec jako duely se Dvorem Králové a ve Vsetíně. Jak ale ukázaly další minuty, byly to jen pouhé předpoklady, se kterými se hustopečtí házenkáři a hlavně jejich brankář Bob Pšenica, nesmířili. I když hosté přijeli v nekompletní sestavě jen s osmi hráči do hry a dvěma brankáři, byli našemu družstvu po celé utkání rovnoceným soupeřem, který „kousal“ po celých šedesát minut hry a který dokonce vyhrál o jednu branku druhý poločas.
Našemu družstvu se po velmi nadějném nástupu do utkání najednou přestala dařit střelba z jakékoliv vzdálenosti, nebývale začaly narůstat technické chyby na naší straně, Pšenica v bance hostů doslova čaroval a naše obrana taky moc velkou jistotou neoplývala. Z předpokládaného jasného vývoje utkání se stal urputný boj o každou branku, našemu družstvu se nepodařilo svého soupeře jednoznačně přehrát, odskočit na větší brankový rozdíl a soupeře s poloprázdnou střídačkou uběhat.
 
Ale rozhodně se nedá říct, že naši hráči soupeře podcenili. Po celé utkání si udržovali slušný čtyř až šestibrankový rozdíl, ale prostě to nebylo v neděli ono. Ale i taková utkání se stávají a je to pro všechny škola do dalších duelů. A své předsevzetí – doma neprohrát – zlínští házenkáři splnili i v tomto utkání, když za celý podzim ztratili na domácí palubovce pouze jediný bod remízou se Strakonicemi ve 3. kole.
Svou velmi dobrou podzimní výkonnost naši hráči potvrdili devátým vítězným utkáním v řadě, díky kterému v neděli poskočili na vedoucí místo prvoligové tabulky (minimálně do pátku, kdy Strakonice doma dohrávají odložené utkání s Velkou Bystřicí a v případě vítězství se opět vrátí na 1. místo) a za to patří celému kolektivu dík a uznání. Podzim 2021 nemohou zlínští házenkáři uzavřít na horším než 2. místě prvoligové tabulky.
Celkové hodnocení podzimní části letošního soutěžního ročníku 2021/2022 lze jednoznačně označit jako nejpovedenější za několik posledních let. Do kádru se podařilo trenérovi Mičolovi zapracovat nebývalý počet zlínských odchovanců - stále ještě starších dorostenců, kteří dávají družstvu naději a perspektivu do dalších let.
 
Od trenéra dostali hráči týden volno, potom bude v předvánočním období až do nového roku následovat jen udržovací tréninkové zatížení a od 3. ledna 2022 poběží příprava opět na plné obrátky.
První „jarní“ odveta a cesta do Jičína čeká družstvo v polovině února.
 

               Handball PSG ZLÍN – Házená HUSTOPEČE
                                     32:28 (16:11)

 
 
SESTAVA a STŘELCI BRANEK:
Krůpa, Jakšík, Zárecký – Balun 1, Kalčík, Novák 2, Vavrys 6/4, Švehlák 2, Oškera, Doležel 9, M. Kolařík 4, Tiller 7, Zaoral, Jirák 1
 
VYLOUČENÍ:
Zlín                      4
Hustopeče        4
 
SEDMIČKY:
Zlín                      5/4
Hustopeče        4/4

Fotogalerie z utkání ZDE (foto Jaroslav Pavlík)
 
 
ZLÍNŠTÍ HÁZENKÁŘI DĚKUJÍ SVÝM FANOUŠKŮM ZA PŘÍZEŇ A ZA PODPORU V ROCE 2021
 
A VŠEM PŘÍZNIVCŮM HÁZENÉ PŘEJÍ POHODOVÉ VÁNOČNÍ SVÁTKY A V NOVÉM ROCE
 
2022 ZDRAVÍČKO, ZDRAVÍČKO A ZASE ZDRAVÍČKO