MIKULÁŠSKÁ NADÍLKA VE VSETÍNĚ

NEČEKANÝ PRŮBĚH REGIONÁLNÍHO DERBY

 
 

S velkým respektem odjížděli zlínští házenkáři v neděli 28. listopadu do VSETÍNA k regionálnímu derby 10. kola prvoligové soutěže mužů.
Vsetínské družstvo v letošní sezóně „jede“. V kádru má několik zkušených hráčů, kteří mají za sebou delší či teprve nedávnou extraligovou kariéru, navíc několik hráčů je v první desítce prvoligových střelců, na naše družstvo ztráceli vsetínští na třetím místě tabulky před tímto utkáním jediný bod a k tomu všemu ještě plus v podobě domácího prostředí.
Je pravda, že stejně vynikající letošní podzim má i náš kolektiv, ale sestava pro Vsetín byla oslabena o zraněného ŠášeKuzmou, nemocného Kalčíka i včetně obou nemocných brankářů Jakšíka a Záreckého, kteří „kryjí“ záda Krůpovi, naší jedničce v brance. Zaskočit v brance za ně musel další dorostenec Kuba Křivák, který si tak odbyl prvoligovou premiéru a nejen na střídačce, ale i přímo na hřišti.
Navíc stejný scénář s dorostenci jako ve Velké Bystřici – dopolední mistrák dorostu v Polance n/O a urychlený přesun autem do Vsetína tří hráčů, aby doplnili sestavu mužů (Oškera, Švehlák, Křivák).
 
Začátek utkání byl vyrovnaný, domácí vedli 1:0, 2:1, 3:2, naši dotahovali a nic nenaznačovalo, že utkání dostane jednoznačný průběh. Po vyrovnání na 3:3 se podařilo našim hráčům odskočit na rozdíl tří branek (6:3), pět minut před koncem první půle i na pětibrankový náskok (13:8), který domácí korigovali na tři branky (14:11), ale lepším závěrem poločasu naše družstvo opět odskočilo na poločasových pět branek (16:11). Domácí obrana si velmi pečlivě hlídala Doležela, kterého ale střelecky zdařile zastoupili v prvním poločase TillerVavrysem, v naší brance navíc doslova čaroval Krůpa.
Pětibrankový náskok do druhého poločasu je sice pěkný a velmi nadějný, ale v házené je to, s možností dalších třiceti minut hry, stále ještě „hratelné“ utkání a navíc před domácím publikem.
No a tuto možnost naši hráči domácím neumožnili. Hned od první minuty druhého poločasu svým koncentrovaným výkonem brankový rozdíl postupně zvyšovali, na hřiště se dostala celá lavička, ke střelcům z první půle se stále častěji přidávali i další hráči, v čarování pokračoval Krůpa v brance, který se zapsal i do listiny střelců a vývoj utkání pustil na hřiště i našeho druhého golmana, dorostence  Křiváka, který si tak prožil svých prvních deset prvoligových mužských minut.
 
Velmi povedené utkání s nečekaně vysokým brankovým rozdílem, velká pochvala celému kolektivu, který se ve Vsetíně prezentoval bojovným, koncentrovaným a odpovědným přístupem a výkonem a který si na své konto připsal osmé vítězství v řadě, devátý bodový zisk v řadě (ve druhém kole domácí remíze s lídrem soutěže Strakonicemi), s jedinou prohrou v dosavadních podzimních kolech (v prvním kole v Chodově o 2 branky 25:27).
To je stručná a velmi slušná statistika našeho družstva před závěrečným podzimním utkáním, které čeká náš kolektiv tento týden v neděli ve zlínské sportovní hale, ve kterém je favoritem a ve kterém se jistě naše družstvo představí v tom nejlepším světle a svou zdařilou podzimní část letošní prvoligové soutěže zakončí před svými fanoušky pěknou, technickou házenou s patřičným důrazem a přesnou střelbou.
Soupeřem našemu družstvu bude celek z dvanácté příčky tabulky, v minulosti také účastník nejvyšší soutěže mužů Házená HUSTOPEČE.
Hraje se v neděli 5. prosince 2021, začátek je v 18,00 hodin.
V předzápase 1. ligy mužů se fanouškům představí od 16,00 hodin v 1. lize starších dorostenců zlínští dorostenci v utkání s Olomoucí.

                     Klub házené VSETÍN – Handball PSG ZLÍN
                                        19:36 (11:16)

 
 SESTAVA a STŘELCI BRANEK:
Krůpa 1, Křivák – Balun 2, Mokrejš 1, Novák 4, Vavrys 7/2, Švehlák, Oškera 2, Doležel 2, Kolařík 2, Tiller 8, Zaoral 3, Jirák 4
 
VYLOUČENÍ:
Vsetín   2
Zlín       4
 
SEDMIČKY:
Vsetín   2/2
Zlín       5/4