MUŽE ČEKÁ DALŠÍ REGIONÁLNÍ DERBY

VSETÍN BUDE OŘÍŠEK

 
 
Poslední letošní utkání na půdě soupeře čeká tuto neděli zlínské házenkáře a bude to opravdu zkouška ohněm. K dalšímu regionálnímu derby zajíždějí zlínští házenkáři v 10. kole prvoligové soutěže do nedalekého VSETÍNA.
 
Vsetínu se v letošní sezóně daří, patří do špičky prvoligových družstev, je to kolektiv doslova nabitý zkušenými hráči s extraligovými zkušenostmi (Weintritt oblékal extraligový dres Brna a Maloměřic a kterého známe také z prvoligového dresu Zlína, Orság zase zuberský extraligový golmanský dres, Indráka známe z bývalého extraligového dresu Zlína a později z Hranic, Magrla hrál extraligu za Hranice) a doplněný velmi dobrými mladíky, kteří patří mezi nejlepší střelce prvoligové soutěže (Nesvadba, R. Číž).
Družstvo vede zkušený trenér Andrej Titkov, který prošel několika extraligovými celky a kterého známe také ze zlínské extraligové střídačky.
 
Z družstev, která mají odehraný plný počet utkání, má Vsetín nejproduktivnější útok, když se zatím jako jediný dostal přes „třístovku“ (304). Naši borci jsou na druhém místě s 279 brankami.
Oba nedělní soupeři nezaostávají ani v obranné činnosti a v té jsou zase lepší naši hráči s 231 obdrženými brankami na 2. místě, třetí Vsetín inkasoval 241 branek a této statistice vévodí Strakonice s 224 obdrženými brankami.
Rozhodující jsou ale získané body z odehraných zápasů a těch zatím nasbíralo naše družstvo víc a je díky nim na 2. příčce prvoligové tabulky (15 bodů), Vsetín je třetí s 12 body a soutěž vedou Strakonice se 16 body.
 
Uvedená statistika je jen „hraní si“ s aktuálními čísly, která ukazují na vyrovnanost obou soupeřů, předpokládají velmi vyrovnané a bojovné utkání, ale na hrací ploše, ve vlastním utkání to může vypadat třeba i jinak. Rozhodne aktuální forma jednotlivých hráčů a pomáhat bude určitě i domácí prostředí.
 

                 Klub házené VSETÍN – Handball PSG ZLÍN

                           neděle 28. listopadu 2021, 14,00 hodin

                                      Sportovní hala na Lapači ve Vsetíně

 
 
Naši hráči by uvítali pomoc svých fanoušků přímo z hlediště a do Vsetína, do sportovní haly na Lapači, to není ze Zlína až tak daleko.
 
Takže kdo chce vidět prvoligové utkání dvou předních celků druhé nejvyšší celostátní soutěže mužů, neváhejte a do Vsetína podpořit zlínské házenkáře spěchejte.