HÁZENKÁŘI NADĚLOVALI

DVŮR KRÁLOVÉ ODJEL S REKORDNÍ PORÁŽKOU
 
Velmi dobrou podzimní formu potvrdili na domácí palubovce v neděli večer zlínští házenkáři, kteří v 9. kole prvoligové soutěže hostili celek z druhé poloviny tabulky DVŮR KRÁLOVÉ.
 
Až na zraněného Kuzmu a stále ještě nedoléčeného D. Kolaříka, nastoupil kompletní zlínský kádr, „natěšený“ po středečním vydřeném vítězství nad Náchodem a s předsevzetím dál pokračovat ve vítězném tažení.
Šňůra bodových zisků začala domácí remízou se Strakonicemi na začátku října a dál už byly jen samé vítězné duely doma i na půdě soupeřů – celkem 6 dvoubodových zisků v řadě.
Jedinou porážku zaznamenalo naše družstvo ve svém letošním prvním soutěžním utkání, v září v pražském Chodově 25:27.
 
A že to myslí hráči se sedmým vítězstvím v řadě vážně, ukázaly už první minuty nedělního utkání – neuběhly ani čtyři minuty od zahájení hry a na ukazateli svítilo Zlín 4 – Dvůr Králové 0.
V tomto duchu se odvíjel celý první poločas, který dovolil trenérovi Mičolovi nebývalý luxus – posadit na střídačku hráče s největší minutáží z dosavadních utkání – brankáře Krůpu a střelce a obranáře v jedné osobě Doležela. To se oběma už dlouho nestalo. Většinou jsou na hřišti celé utkání a na střídačce si odpočinou až v poločase nebo na konci utkání. Nebylo to pro jejich nepřesvědčivý výkon, ale proto, aby dostali podstatně větší příležitost přímo na hrací ploše i další hráči kádru. No a konkrétně oba střídající brankáři – Zárecký a ve druhé půli Jakšík (oba ještě v dorosteneckém věku), měli svůj den a Štěpána už do branky do konce utkání nepustili. Víc než doposud, strávili na střídačce delší čas i další zkušení hráči základní sestavy Tiller, Vavrys, Zaoral, kteří tak pouštěli do hry své mladší a méně zkušené spoluhráče.
 
V dobře rozehraném utkání z prvního poločasu (vedení o devět branek 18:9) pokračoval zlínský kolektiv i ve druhých třiceti minutách. Stále častější zapojování do hry střídajících a „méně vyhraných“ hráčů trenérovi vyšlo a projevilo se i na skóre – první poločas o devět, druhý o jedenáct.
Výsledkem bylo rekordní vítězství zlínských barev o dvacet branek – 36:16.
 
Utkání se našemu kolektivu opravdu povedlo. Byla to dobrá zkouška před dalším soutěžním kolem, kdy naše družstvo odjíždí v neděli 28. listopadu k regionálnímu derby do Vsetína, kde se hraje od 14,00 hodin. V tomto utkání se budeme muset s největší pravděpodobností obejít bez Šáše, který si v samotném závěru zápasu při obranném zákroku nešťastně vykloubil ukazováček levé ruky.
Věřme, že současná forma a pohoda v družstvu bude pokračovat, že bude kolektiv bojovat i za zraněného Honzu a že po Vsetíně bude naše bodové konto ještě bohatší.
 

            Handball PSG ZLÍN – I. HK DVŮR KRÁLOVÉ
                                  36:16 (18:9)

 
SESTAVA a STŘELCI BRANEK:
Krůpa, Jakšík, Zárecký – Mokrejš 2, Kalčík 1, Novák 3/1, Vavrys 6/2, Šáš 3, Švehlák, Oškera 7/2, Doležel 4, M. Kolařík 2, Tiller 4, Zaoral, Jirák 4
 
VYLOUČENÍ:
Zlín                      2
Dvůr Králové    2
 
SEDMIČKY:
Zlín                      7/5
Dvůr Králové    4/3