Ženy doma potvrdily narůstající výkonnost

Zlínské házenkářky vyhrály ve 12. kole MOL ligy doma se Šalou.

Handball PSG Zlín – HK Slovan Duslo Šaľa 24:20 (11:12)

Oba týmy se prvních pět minut spíše oťukávaly, hosté se dostali do jednobrankového vedení. Zlín rázem zabral a otočil skóre na 6:3, slovenský celek byl za dvě minuty opět na dostřel. Další tři branky vsítil Zlín a zaslouženě vedl  9:5. Šaľa se opakovaně dotáhla a ve 29. minutě srovnala na 10:10, před koncem poločasu se navíc dostala do mírného vedení. Zlínu opět velela tahounka M. Kolářová na střední spojce, v brance byla úspěšná za svou obranou I. Blažková.

Druhou půlku zahájila střelecky M. Kolářová úspěšně ze sedmičky až v 33. minutě a vyrovnala stav. Do 53. minuty se oba týmy tahaly o vedení. Dvěma důležitými brankami po sobě zavelela k vítězství spojka N. Gärtnerová. Následně skórovala agilní M. Sekulová a během posledních čtyř minut si již zlínské hráčky vedení pohlídaly, přidaly další dvě branky a mohly se radovat po dlouhém půstu z výhry.

Zlín podal zodpovědný týmový výkon od první po poslední hráčku a závěr zápasu zvládl na výbornou.

"Zápas se vyvíjel poměrně vyrovnaně asi až do posledních deseti minut utkání a jak se říká, házená se "hraje posledních 10 minut". Snad každá z nás si toho byla vědoma a díky naší touze po vítězství a bojovností, kterou jsme předvedly, jsem už věřila, že tu koncovku utkání na naší palubovce za žádnou cenu nepustíme a zvládneme ji lépe," řekla autorka rozhodujících branek N. Gärtnerová.

"Byly jsme neskutečně podpořeny úžasným výkonem golmanky Ivety Blažkové, která si v utkání zapsala několik důležitých zákroků. Myslím si, že se zápas musel jak fanouškům v hledišti, tak fanouškům u televizních obrazovek líbit. Podaly jsme hezký výkon, to je pohlazení na duši," dodala zlínská spojka.

Sestava a branky Zlína: I. Blažková, D. Rafajová, K. Jechová - M. Kolářová 8/4, M. Sekulová 5, A. Protivánková 3, N. Gärtnerová 3, L. Sekulová 2, K. Sedláčková 1, V. Hubová 1, N. Herbočková 1, L. Polomíková, L. Holíncová

Branky HK Slovan Duslo Šaľa: P. Varjassiová 3, K. Pócsiková 3, T. Takáčová 3, B. Königová 2, O. Ščípová 2, N. Ušiaková 2, L. Ratvajská 2, L. Somogyi 2/2, K. Matušincová 1

Sedmičky: 4/4 - 3/3, vyloučení: 4 - 3, rozhodčí: P. Pluhař, T. Suchánek

Fotogalerie z utkání ZDE (foto Jaroslav Pavlík)