VÍTĚZNÁ DOHRÁVKA S NÁCHODEM POSOUVÁ ZLÍN NA DRUHOU PŘÍČKU

 
V DOMÁCÍ DOHRÁVCE DVA BODY, ALE VÝKON NIC MOC

Ve středu dohrávali naši muži s Náchodem své odložené utkání a oba celky tak dohnaly všechna ostatní družstva v počtu utkání.
Po sérii vítězných zápasů mohlo naše družstvo v případě středečního vítězství postoupit na druhou příčku prvoligové tabulky. Podle aktuálního tabulkového postavení obou soupeřů byl favoritem v tomto duelu náš celek a svou úlohu splnil. Zvítězil rozdílem sedmi branek, v tabulce postoupil na druhou příčku, ale……………………….

Role favorita a nepřítomnost naší jedničky v brance Š. Krůpy, hned od začátku jakoby svazovala hráčům ruce i nohy. Od první minuty tahali za kratší konec, soupeř byl první dvě třetiny první půle ve vedení, naši jen dotahovali, problém jim dělali oba hodně urostlí brankáři, naše obrana naopak svým dorosteneckým golmanům moc nepomohla, neproměněné tři 7m hody ze tří, střelecky se prosazovali především jen DoleželTillerem – to jsou naše pasiva z první půle.
K aktivům patří to, že se za nepříznivého vývoje naše družstvo nepoložilo, bojovalo a v poslední desetiminutovce skóre otočilo na svou stranu – 13:13, 15:13, 17:14, 18:15.
Úplný závěr prvních třiceti minut ale patřil opět soupeři, který dvěma brankami upravil skóre po prvním poločase na 18:17 pro domácí.
 
V úvodu druhého poločasu šli do vedení opět hosté, když nejprve vyrovnali na 18:18 a potom vedli 19:18. Po pár minutách se podobná situace opakovala – vedení hostů 20:19. To bylo v prvních pěti minutách druhého poločasu. Vyrovnání na 20:20 a k tomu další dvě branky znamenaly naše vedení 22:20 a toto si už naši hráči nenechali vzít. Vedení se sice pohybovalo mezi jednou až dvěma brankami, ale byl to soupeř, který musel dohánět. Konečný zlom nastal kolem patnácté minuty druhého poločasu, kdy se našim hráčům podařilo odskočit na rozdíl čtyř branek (29:25) a postupně se tento náskok zvyšoval až na rozdíl osmi branek (31:26, 34:27, 36:28, 38:30). V této fázi hry se už soupeři nedostávalo sil, mezi naše střelce se zapojili i další hráči (především dorostenec Oškera, který byl ve druhém poločase úspěšný 7x, ale i on „zazdil“ jednu sedmičku), přidal se z pivota 4x Jirák, o tři branky rozšířil svůj brankový účet z první půle Tiller atd.
 
Konečné vítězství o sedm branek 38:31 sice potěší, ale nebylo to po pěkné házené, po jednoznačné převaze a oku lahodícím výkonu. Bylo zasloužené, bylo upracované, ale hlavně vybojované. Například zahozené čtyři sedmičky hovoří za vše.
 
Tento týden v neděli přijede Dvůr Králové, také celek z druhé poloviny tabulky a také s obrovitým Babčaníkem v brance, který nám dělá problémy v každém vzájemném souboji. Snad si naši střelci vezmou z dnešního utkání a hlavně z obou velkých brankářů ponaučení a v neděli se bude na co dívat.
 

            Handball PSG ZLÍN – TJ NÁCHOD
                            38:31 (18:17)

 
SESTAVA a STŘELCI BRANEK:
Jakšík, Zárecký – Mokrejš, Kalčík, Novák 1, Vavrys 4, Šáš 1, Švehlák 2, Oškera 8/3, Doležel 8, M. Kolařík1, Tiller 9, Zaoral, Jirák 4
 
VYLOUČENÍ:
Zlín            2
Náchod    4
 
SEDMIČKY:
Zlín             7/3
Náchod     0
 
A POZVÁNKA NA NEDĚLI:            
 

                       neděle 21. listopadu 2021, 18,00 hodin

              Handball PSG ZLÍN – I. HK DVŮR KRÁLOVÉ